عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

وجود 500 درمانگاه و بيمارستان موقوفه در كشور

وجود 500 درمانگاه و بيمارستان موقوفه در كشور
جمعه 29 بهمن 1389  09:28 ق.ظ

89/11/29 - 00:08
شماره:8911271383
سرپرست سازمان اوقاف خبر داد:
وجود 500 درمانگاه و بيمارستان موقوفه در كشور

خبرگزاري فارس: سرپرست سازمان اوقاف و امور خيريه گفت: در حال حاضر 500 درمانگاه و بيمارستان موقوفه در كشور به مردم ارائه خدمت مي‌كنند.

حجت‌الاسلام علي محمدي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با بيان اينكه مراكز عام‌المنفعه بسياري در كشور موقوفه هستند، اظهار داشت: در حال حاضر بيش از 500 درمانگاه و بيمارستان، يك هزار و 400 مدرسه در كشور موقوفه هستند.
وي با بيان اينكه همچنين در حال حاضر 60 هزار مسجد نيز در كشور موقوفه هستند، تصريح كرد: در حال حاضر 8 هزار زينبيه و حسينيه نيز در كشور موقوفه بوده و در خدمت مردم هستند.
نماينده ولي فقيه و سرپرست سازمان اوقاف و امور خيريه در ادامه با اشاره به اينكه موقوفات در كشور بايد بيش از پيش آباد شود، افزود: آباداني بيش از پيش موقوفات موجب مي‌شود تا همه از عايدات موقوفات در جامعه بهره‌مند ‌شوند.
وي با بيان اينكه موقوفات در كشور از جايگاه ويژه‌اي برخوردار هستند، تصريح كرد: بايد تلاش كنيم كه موقوفات در كشور به خوبي احيا و بازسازي شوند.
حجت‌الاسلام محمدي در ادامه با بيان اينكه عده‌اي كه به موقوفات دست درازي مي‌كنند، در مورد وقف جوسازي مي‌كنند، تصريح كرد: بايد افرادي كه موقوفه خوار هستند شناسايي و با آنها برخورد شود.
وي با بيان اينكه شناسايي موقوفه خواران وظيفه مردم و مسئولان است، افزود: نبايد اجازه دهيم عده‌اي از موقوفات به نفع خود منتفع شوند.
نماينده ولي فقيه و سرپرست سازمان اوقاف و امور خيريه با بيان اينكه وقف به هيچ وجه مخالف عمران و آباداني نيست، افزود: وقف زمينه عمران و آباداني را در جامعه به وجود مي‌آورد.
وي با بيان اينكه بقعه قيدار نبي يكي از بقعه‌هاي متبرك كشور است، افزود: بايد تلاش كنيم كه اين بقعه به خوبي احيا و بازسازي شود تا به نمونه‌اي در اين زمينه در كشور تبديل شود.
حجت‌الاسلام محمدي افزود: بايد تلاش كنيم تا با احياي مناسب بقعه قيدار نبي مردم منطقه از عايدات اين بقعه منتفع شوند.
وي در ادامه با تاكيد بر اهيمت همكاري دستگاه‌هاي دولتي و غير دولتي در راستاي احياي موقوفات گفت: در زمينه استفاده از اوقاف بايد حق و حقوق وقف نيز رعايت شود.
نماينده ولي فقيه و سرپرست سازمان اوقاف و امور خيريه افزود: اوقاف و امور خيريه آماده است تا در راستاي عمران و آباداني همه مناطق با دستگاه‌هاي مختلف همكاري كند.
وي همچنين از ارتقاي اداره اوقاف خدابنده خبر داد و گفت: با توجه به اينكه شهرستان خدابنده موقفه است بايد اداره اوقاف اين شهرستان ارتقا يابد.
انتهاي پيام/غ20/ح

g_golshani_rasekhoon

g_golshani_rasekhoon
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1389 
تعداد پست ها : 1087
محل سکونت : آذربايجان غربي
دسترسی سریع به انجمن ها