عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

معدوم‌سازي 680 كيلوگرم فرآورده خام دامي غيربهداشتي‌

معدوم‌سازي 680 كيلوگرم فرآورده خام دامي غيربهداشتي‌
جمعه 29 بهمن 1389  09:31 ق.ظ

89/11/29 - 09:02
شماره:8911280805
در راور صورت گرفت؛
معدوم‌سازي 680 كيلوگرم فرآورده خام دامي غيربهداشتي‌

خبرگزاري فارس: سرپرست شبكه دامپزشكي شهرستان راور گفت: 680 كيلوگرم فرآورده خام دامي غيربهداشتي در شهرستان راور ضبط و معدوم‌سازي شد.

احمدرضا انور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در راور با اشاره به اقدامات نظارتي اين سازمان بر فرآورده‌هاي خام دامي اظهار داشت: به منظور حفظ سلامت شهروندان و مصرف‌كنندگان فرآورده‌هاي خام دامي، نظارت‌هاي بهداشتي دامپزشكي به صورت مستمر و روزانه بر مراكز عرضه انجام مي‌‌شود.
انور تصريح كرد: در راستاي مأموريت‌هاي محوله و وظايف سازماني، عمليات نظارت بر مراكز عرضه فرآورده‌هاي خام دامي از قبيل قصابي‌ها، مرغ‌فروشي‌ها، سردخانه‌ها، مراكز جمع‌آوري شير، خودروهاي حمل‌كننده مواد خام دامي و رستوران‌ها توسط بازرسان اين شبكه انجام و با موارد غيربهداشتي برخورد مي‌شود.
وي افزود: طي بازديد‌هاي دوره‌اي كه از ابتداي سال جاري تا بهمن‌ماه از اماكن‌ عرضه فرآورده‌هاي دامي انجام گرفت، بيش از 676 كيلوگرم فرآورده‌هاي غيربهداشتي در شهرستان راور ضبط و معدوم شده است.
سرپرست شبكه دامپزشكي شهرستان راور با بيان اينكه با متخلفان برخورد قاطع و قانوني صورت مي‌گيرد، خاطرنشان كرد: در اين مدت يك مورد عرضه غيربهداشتي فرآورده‌هاي خام دامي به مراجع قضايي شهرستان معرفي شده است.
انور بيان داشت: كنترل و نظارت بر مراكز عرضه فرآورده‌هاي خام دامي بدون همكاري شهروندان دشوار است و همكاري و گزارشات مردمي در زمينه موارد غيربهداشتي بسيار مؤثر است.
وي گفت: براي ارتقاي وضعيت بهداشتي و سلامت جامعه توصيه مي‌شود، شهروندان، فرآورده‌هاي خام دامي مورد نياز را از مراكز عرضه‌اي كه زير نظارت شبكه دامپزشكي فعاليت دارند، تهيه كنند.
انتهاي پيام/غ20/ج

g_golshani_rasekhoon

g_golshani_rasekhoon
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1389 
تعداد پست ها : 1087
محل سکونت : آذربايجان غربي
دسترسی سریع به انجمن ها