عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

وحدت كلمه رمز پيروزي انقلاب اسلامي است‌

وحدت كلمه رمز پيروزي انقلاب اسلامي است‌
جمعه 29 بهمن 1389  09:32 ق.ظ

89/11/29 - 09:12
شماره:8911280814
مدير‌عامل سازمان منطقه آزاد كيش:
وحدت كلمه رمز پيروزي انقلاب اسلامي است‌

خبرگزاري فارس: مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش گفت: وحدت كلمه مهم‌ترين عامل پيروزي‌هاي ملت ايران در 32 سال انقلاب اسلامي بوده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از كيش،‌ محمدعلي محبي در مراسم جشني كه به مناسبت هفته وحدت در اين جزيره برگزار شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامي ايران با تكيه بر وحدت شكل گرفته و با اين ركن مهم و اساسي به پيروزي‌هاي مهم و زيادي دست يافته است.
وي با بيان اينكه وحدت كلمه به معني واقعي وحدت "زبان " و "دل " است، تصريح كرد: دشمن به خوبي متوجه نقش وحدت و تأثيرگذاري آن بر ثبات و پايداري انقلاب شده است و با توجه به اين مهم است كه از پيروزي انقلاب اسلامي انواع ترفندهاي تفرقه را در بين ملت ايران پياده كرده است.
مدير عامل سازمان منطقه آزاد كيش يادآور شد: دشمنان فتنه‌هاي بي‌شماري از قبيل حركت‌هاي پان تركيسم، پان عربيسم، ماجراي خلق تركمن، خلق عرب و ... به وجود آوردند و اگر وحدت كلمه به معني واقعي در بين مردم مسلمان ايران و همچنين تبعيت آنان از ولايت فقيه نبود، هر كدام از اينها به تنهايي پايه‌هاي اين مملكت را فرو مي‌ريخت.
محبي به بعضي از كشورهاي منطقه و كشورهاي همسايه اشاره كرد و افزود: حركاتي كه امروز در عراق، افغانستان و... با ترورها، افراط گري‌ها، كشت و كشتار و توطئه صورت مي‌گيرد كه اگر وحدت واقعي بين برادران سني و شيعه در آنجا شكل بگيرد قطعاً دشمنان اسلام نخواهند توانست اين فتنه‌ها را به وجود بياورند.
وي ادامه داد: عدم وحدت شيعه و سني باعث شده تا فرقه ضاله وهابيت با تمسك ظاهري به دين مبين اسلام، چالش‌ها و فتنه‌هاي بيشماري را در جهان اسلام منهاي ايران رقم زند.
محبي تأكيد كرد: دشمان قسم خورده انقلاب عليرغم همه فتنه‌گري‌ها كه آخرين آن را همين چند روز گذشته شاهد بوديم، تاكنون موفق نبوده است و تا زمانيكه ما با هم وحدت داشته باشيم موفق هم نخواهند شد.
همچنين در اين مراسم امام جمعه كيش با بيان اينكه استكبار براي رسيدن به اهداف شوم خود سعي در ايجاد تفرقه بين شيعه و سني دارد، اظهار داشت: ضرورت وحدت بين مسلمانان بيش از پيش احساس مي‌شود و مطمئن باشيد با وحدت واقعي، استكبار در مقابل اسلام تسليم مي‌شود.
حجت‌الاسلام حسن عليدادي با بيان اينكه بحث وحدت ضروري و مهم است، يادآور شد: اسلام با تكيه بر دو محور "توحيد "، "وحدت كلمه " و جهان اسلام با وحدت واقعي مي‌توانند در مقابل استكبار ايستادگي و آنها را شكست دهند.
وي با بيان اينكه وحدت بين شيعه و سني قبل از انقلاب اسلامي به صورت آرزويي دست نيافتني تداعي مي‌شد، خاطرنشان ساخت: مردم مومن و با بصيرت ايران با گذشت 32 سال از عمر با بركت انقلاب اسلامي با تبعيت از ولايت فقيه، نه تنها وحدت و بصيرت در بين مسلمانان ايران كاهش نيافته بلكه وحدت آنان الگويي براي ساير مسلمانان جهان نيز شده است.
انتهاي پيام/غ20/ج

g_golshani_rasekhoon

g_golshani_rasekhoon
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1389 
تعداد پست ها : 1087
محل سکونت : آذربايجان غربي
دسترسی سریع به انجمن ها