عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مروج و حامي وقف مردم هستند‌

مروج و حامي وقف مردم هستند‌
جمعه 29 بهمن 1389  09:32 ق.ظ

89/11/29 - 09:13
شماره:8911280817
مديركل اوقاف خراسان رضوي:
مروج و حامي وقف مردم هستند‌

خبرگزاري فارس: مديركل اوقاف و امور خيريه استان خراسان رضوي گفت: حامي و ضامن وقف فقه و شريعت است و در حقيقت مروج و حامي وقف مردم هستند.

به گزارش خبرگزاري فارس حجت‌الاسلام حجت گنابادي‌نژاد، در همايش شهرداران، روساي شوراي اسلامي شهرها و ادارات امور خيريه استان خراسان رضوي كه در محل موقوفه عبدالله رضوي واقع در منطقه شانديز با حضور نماينده ولي فقيه و سرپرست سازمان اوقاف و ا مور خيريه كشور برگزار شد اظهار داشت: ساختار سازماني اوقاف پيشينه‌اي تاريخي دارد و اين ساختار به دوره سامانيان بر مي‌گردد.
مدير كل اوقاف و امور خيريه استان خراسان رضوي با بيان اينكه كمتر پيش مي‌آيد كه وقف در مسايل شهرها غايب باشد، گفت: در استان خراسان رضوي كل شهرها يا قسمتي قابل توجه از شهرها وقف شده‌اند.
حجت گنابادي‌نژاد با اشاره به اينكه در ماه‌هاي اخير به منظور حل مشلات كه دستگاه‌هاي مختلف در رابطه با وقف داشته‌اند كارگروه‌هايي تشكيل داده‌ايم گفت: هم اكنون 10 كارگروه مشترك بين اوقاف و ديگر دستگاه‌هاي مجري حداقل ماهي يكبار به منظور حل مشكلات پيش رو جلسه داريم.
مديركل اوقاف و امور خيريه خراسان رضوي گفت: ترديد نداريم شوراهاي اسلامي شهرها و شهرداري‌ها هيچ راهي جز مشاركت مردم براي پيشرفت خود ندارند.
وي با بيان اينكه اميدواريم با ايجاد يك فضاي همكاري توان مضاعفي در رابطه با حضور مردم در رابطه با وقف داشته باشيم، گفت: توسعه وقف و موقوفات و همچنين رسيدگي به مسايل مربوط به آن سبب پيشرفت و آبادني شهرها مي‌شود.
انتهاي پيام/غ30/ج

g_golshani_rasekhoon

g_golshani_rasekhoon
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1389 
تعداد پست ها : 1087
محل سکونت : آذربايجان غربي
دسترسی سریع به انجمن ها