عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ولايت فقيه از ويژگي‌هاي قابل توجه مكتب شيعه است‌

ولايت فقيه از ويژگي‌هاي قابل توجه مكتب شيعه است‌
جمعه 29 بهمن 1389  09:33 ق.ظ

89/11/29 - 09:14
شماره:8911280822
نماينده مردم همدان در مجلس خبرگان:
ولايت فقيه از ويژگي‌هاي قابل توجه مكتب شيعه است‌

خبرگزاري فارس: نماينده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبري گفت:‌ ولايت فقيه يكي از ويژگي‌هاي قابل توجه مكتب شيعه است و در مذاهب ديگر ولايت فقيه به اين شكل نيست.

به گزارش خبرگزاري فارس از همدان، آيت‌الله علي رازيني در همايش ولايت فقيه استمرار حركت انبيا اظهار داشت: امام خميني(ره) عالم‌ترين فرد را حاكم جامعه اسلامي ايران مي‌داند، به طوري كه فردي كه آشنا به حق است بايد حاكم باشد و تبعيت از آن صورت گيرد.
وي افزود: امتياز جامعه اسلامي بر اين اصل استوار است كه عالم و آشنا بودن به حقايق را ارج مي‌داند و حركتي كه در ايران اسلامي انجام شده در دنيا پيشرفت مي‌كند و امام نيز بر صادر شدن انقلاب اذعان داشتند.
نماينده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبري با بيان اينكه انقلاب كشورهاي اسلامي به تبعيت از ايران به انقلاب امام زمان (عج) متصل مي‌شود، تصريح كرد: دشمنان كشور تلاش كردند كه با جنگ جلوي پيشرفت اسلام را بگيرند اما اسلام در اين سه دهه كارآمدي خود را نشان داد و كشورهاي ديگر نيز گرايش به اين مسئله يافتند و آثار آن را در منطقه مشاهده كردند.
وي با اشاره به حادثه 25 بهمن نيز ابراز داشت: 25 بهمن بايد براي همه فريب‌خوردگان عبرتي شود چرا كه اين مسائل براي ما تازگي ندارد و مردم ما اقدامات كوردلانه آنها را خنثي كردند.
رازيني بيان داشت: اگر حركت برخي افراد در 25 بهمن براي حمايت از مبارك بود چرا در 22 بهمن حضور نيافتند پس اين نمايان مي‌كند كه قصد آنها رودرويي با حركت عظيم ملت ايران بود كه مردم نيز به خوبي مقابله كردند.
نماينده ولي فقيه در استان همدان نيز با تأكيد بر اين كه ولايت فقيه كه استمرار حركت انبياست، گفت: بايد باز شود كه انبيا براي چه مبعوث شدند و از ناحيه خدا براي بشريت چه آوردند كه ولايت فقيه ما استمرار همان حركت است.
آيت‌الله غياث‌الدين طه‌محمدي گفت: ولايت فقيه يكي از ويژگي‌هاي قابل توجه مكتب شيعه است و در مذاهب ديگر ولايت فقيه به اين شكل نيست.
وي افزود: ولايت انبيا الهي مرهون ولايت حقه پيامبر و ائمه است و مردم اندك اندك حقيقت ولايت فقيه را متوجه مي‌شوند چرا كه بايد بدانند كه ايران اسلامي با ولايت فقيه به كجا رسيده است.
نماينده ولي فقيه در استان همدان خاطرنشان كرد: اگر ولايت فقيه شعاعي از ولايت حقه علي(ع) است اين امر در تمام امور بايد جريان داشته باشد تا در نهايت شكست ذلت بار دشمنان اسلام را ببينيم.
استاندار همدان نيز گفت: امسال تقويم احسني براي استان همدان گذشت و برنامه خوبي براي استان شكل گرفت كه رأس همه برنامه‌ها اين همايش است.
كرم‌رضا پيريايي اظهار داشت: كنگره سرداران و نكوداشت پيشگامان انقلاب اسلامي در استان انجام شد و شرايط بسيار خوبي را رقم زده است.
وي خاطرنشان كرد: كار بزرگي كه دانشجويان استان در مقابله با فتنه ديروز انجام دادند به تبعيت از رهبري بود و سپهر عمومي استان همدان را رقم زد.
انتهاي پيام/غ10/ج

g_golshani_rasekhoon

g_golshani_rasekhoon
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1389 
تعداد پست ها : 1087
محل سکونت : آذربايجان غربي
دسترسی سریع به انجمن ها