عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

احداث باشگاه سالمندان به صورت پايلوت در كاشان‌

احداث باشگاه سالمندان به صورت پايلوت در كاشان‌
جمعه 29 بهمن 1389  09:33 ق.ظ

89/11/29 - 09:21
شماره:8911280824
مدير مجمع سلامت خواستار شد:
احداث باشگاه سالمندان به صورت پايلوت در كاشان‌

خبرگزاري فارس: مشاور وزير و مديرعامل مجمع خيرين سلامت كشور خواستار احداث باشگاه سالمندان به صورت پايلوت در شهرستان كاشان ‌شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از كاشان سيد رضا نيري در دومين نشست اعضاي خيرين سلامت در دانشگاه علوم پزشكي اين شهرستان گفت: اجراي اين طرح به صورت پايلوت در كاشان با توجه به تعدد خيران فعال با همكاري مسئولان اين شهرستان مي‌تواند فرهنگ اجراي اين طرح در بقيه مناطق كشور را نيز ترويج دهد.


به گفته وي باشگاه سالمندان به صورت غيرانتفاعي با تجهيز امكانات متعدد رفاهي، ورزشي و فرهنگي توسط مجمع خيرين سلامت كشور در لبنان احداث شده‌است.


وي با قدرشناسي از نعمت نظام انقلاب اسلامي طي 32 ساله اخير تصريح كرد: مجمع خيرين سلامت كشور در راستاي تحقق فرمايشات مقام معظم رهبري مبني بر توجه ويژه به امر سلامت مردم و با زحمات و پيگيري‌هاي كامران باقري لنكراني پايه‌گذاري و تاسيس شد.


نيري با تقدير از باقري لنكراني به عنوان پايه‌گذار اصلي اين مجمع در كشور افزود: تعامل و همكاري بين مسئولان نظام انقلاب اسلامي با خيران سلامت و حمايت مسئولان از خيران در راستاي خدمات‌رساني در حوزه سلامت به مردم به ويژه در دورترين نقاط محروم كشور ضروري است.


وي با استناد به حديثي از پيامبر اكرم (ص) خدمات خيرين را به عنوان باقيات الصالحات و صدقه جاريه ماندگار و ابدي دانست و گفت: هر اقدام مادي و معنوي كه خيري به منظور رفاه حال هموطنان خود انجام مي‌دهد تا زماني كه آن اقدام پابرجا و مستدام باشد رحمت، بركت و پاداش الهي برايش ثبت مي‌شود.


نيري استمرار مساعدت و حمايت خيران در حوزه سلامت را خواستار شد و افزود: انجام كارهاي خير محدود به زمان و مكان خاصي نيست بلكه كمك‌رساني به هر انسان نيازمند در هر نقطه از جهان وظيفه همگان است.


معاون استاندار و فرماندار شهرستان كاشان نيز در اين نشست با اشاره به بركات و دستاوردهاي نظام انقلاب اسلامي در بخش درمان و حوزه سلامت از زحمات خيران سلامت اين شهرستان تقدير كرد و خواستار ادامه مشاركت و حمايت آنها در اجراي طرح‌هاي عمراني حوزه بهداشت و درمان شد.


حسينعلي حاجي با اشاره به بررسي و پيگيري پيشنهاد مدير عامل مجمع خيرين سلامت كشور مبني بر احداث باشگاه سالمندان در كاشان افزود: فرمانداري كاشان با همكاري شهرداري و مساعدت خيران سلامت اين شهرستان نهايت تلاش خود را در اجرايي نمودن اين طرح انجام مي‌دهد.


سرپرست دانشگاه علوم پزشكي كاشان نيز در اين نشست با بيان تعدادي از آيات و احاديث در خصوص انفاق و ارزش خدمات خيران گفت: خيران كاشاني سابقه ديرينه‌اي در اين امر داشته‌اند كه مي‌توان تأسيس نخستين بيمارستان كاشان توسط خير زنده ياد حاج محمد صادق نقوي را در سال 1317 ذكر كرد.


محمد حسين اعرابي با اشاره به احداث بيشتر مراكز بهداشتي درماني اين شهرستان با همكاري و مساعدت خيران افزود: در اين راستا مجمع خيرين سلامت كاشان براي انسجام و تمركز بيشتر براي خدمات‌رساني در قالب يك مجمع واحد و هماهنگ از سال 86 تشكيل شد. ‌


وي افزود: خيران سلامت شهرستان‌هاي كاشان و آران و بيدگل 23 طرح عمراني با مساحت 56 هزار و 348 متر مربع و هزينه‌اي معادل 13 ميليارد و 400ميليون ريال وجه نقد و تجهيزات را طي دو ساله اخير اجرا كرده‌اند.


به گفته وي تعداد 34 نفر از خيران سلامت يا ورثه آنها در شهرستان كاشان تجهيزات پزشكي، آموزشي و اداري را با هزينه‌اي معادل 9 ميليارد ريال و در شهرستان آران و بيدگل نيز تعداد 23 نفر با هزينه‌اي معادل 4 ميليارد و 400 ميليون ريال را اهداء كرده‌اند.


وي يادآور شد: خيرين سلامت شهرستان‌هاي كاشان و آران و بيدگل 23 پروژه عمراني با مساحت 56 هزار و 348 مترمربع و هزينه‌اي معادل 13 ميليارد و 400ميليون ريال وجه نقد و تجهيزات را طي دو ساله اخير اجرا كرده‌اند.


دومين نشست اعضاي مجمع خيران سلامت دانشگاه علوم پزشكي كاشان با حضور سيد رضا نيري مشاور وزير و مدير عامل مجمع خيرين سلامت كشور در اين دانشگاه به منظور انتخاب اعضاي هيئت مديره جديد مجمع برگزار شد كه پس از رأي‌گيري از بين 19 كانديد هفت نفر به عنوان عضو اصلي، دو نفر به عنوان عضو علي‌البدل هيئت مديره و چهار نفر به عنوان بازرس اصلي و علي‌البدل اين مجمع انتخاب شدند.

g_golshani_rasekhoon

g_golshani_rasekhoon
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1389 
تعداد پست ها : 1087
محل سکونت : آذربايجان غربي
دسترسی سریع به انجمن ها