عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

رسانه يك ابزار اطلاعاتي در امر اطلاع‌رساني مفيد است‌

رسانه يك ابزار اطلاعاتي در امر اطلاع‌رساني مفيد است‌
جمعه 29 بهمن 1389  09:35 ق.ظ

89/11/29 - 09:30
شماره:8911280834
رئيس ارشاد مشهد:
رسانه يك ابزار اطلاعاتي در امر اطلاع‌رساني مفيد است‌

خبرگزاري فارس: رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي مشهد گفت: در دهه چهارم انقلاب اسلامي رسانه‌ها به عنوان يك ابزار اطلاعاتي نقش مهمي در امر اطلاع‌رساني و ايجاد نگرش فرهنگي در بين مردم جامعه دارند.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، محمد كاظم دبيري در همايش سلسله نشست‌هاي فرهنگي در دهه چهارم انقلاب اسلامي كه در فرهنگسراي كودك و آينده برگزار شد، درباره ارتقاي شاخص‌هاي فرهنگي در جامعه امروز اظهار داشت: يكي از مهم‌ترين راه افزايش ارتقاي فرهنگ و هنر تقويت‌سازي مسائل كمي اين عرصه است.
وي افزود: مراكز فرهنگي و هنري يكي از سرمايه‌هاي اجتماعي جامعه اسلامي به شمار مي‌رود،
دبيري در ادامه با بيان اين مطلب گفت: رسانه‌هاي تصويري امر مهمي در امر اطلاع‌رساني و طبقه حوزه‌بندي مسائل فرهنگي دارند و توانسته به عنوان يك ابزار اطلاعاتي نقش مهمي را ايفا مي‌كنند.
رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي مشهد دانش و پژوهش را يكي ديگر از ابزارهاي مهم در امر تقويت مسائل فرهنگي جامعه دانست و يادآور شد: با ايجاد هدفمندسازي و نقش‌آفريني افراد در مسائل تخصصي فرهنگي مي‌توان از موازي كاري در امور فرهنگي جامعه جلوگيري كرد.
اين مسئول خاطر نشان كرد: در آينده بايد سلسله جلساتي با هدف ارتقاي مسائل فرهنگي با موضوع آينده پژوهشي توسط ارگان‌ها و سازمان فرهنگي مشهد ايجاد شود تا درك گروه‌هاي مخاطب جامعه براي فهم اين مسائل افزايش يابد.
همچنين در اين جلسه نيز، عقيل ملكي‌فر، كارشناس مطالعات استراژيك آينده‌شناسي درباره آينده در استيلاي صنايع فرهنگي ابراز داشت: صنايع فرهنگي به زودي رقابت‌هاي جهاني را جا‌به‌جا مي‌كند و در آينده نزديك محورهاي اقتصادي و نظامي را از بين مي‌برد.
وي عنوان كرد: دستاوردهاي فرهنگي به عنوان يك ابزار دست دولت‌ها براي پيشبرد و ترويج ايدئولوژي‌هاي جامعه ييشرفته به شمار مي‌روند و در بسياري از كشورهاي مدرن مثل استراليا، سنگاپور و برينانيا موتور اصلي پيشرفت هستند.
ملكي‌فر خاطرنشان كرد: براي افزايش پيشبرد صنايع شهر مشهد بايد چشم انداز بيست ساله شهر مشهد را اصلاح كرد و تدوين راهبردهاي توسعه صنايع فرهنگي را گسترش داد.
انتهاي پيام/ن20/ج

g_golshani_rasekhoon

g_golshani_rasekhoon
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1389 
تعداد پست ها : 1087
محل سکونت : آذربايجان غربي
دسترسی سریع به انجمن ها