عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: درهاى آسمان در اوّلین شب ماه رمضان گشوده مى‌شود و تا آخرین شب آن بسته نخواهد شد. بحارالانوار، ج93، ص344

وهابيت به دنبال دامن زدن به اختلافات شيعه و سني است‌

وهابيت به دنبال دامن زدن به اختلافات شيعه و سني است‌
جمعه 29 بهمن 1389  09:35 ق.ظ

89/11/29 - 09:31
شماره:8911280847
امام جمعه خضري دشت‌بياض:
وهابيت به دنبال دامن زدن به اختلافات شيعه و سني است‌

خبرگزاري فارس: امام جمعه خضري دشت‌بياض با تبريك هفته وحدت گفت: وهابيت به دنبال دامن زدن به اختلافات شيعه و سني است.

به گزارش خبرگزاري فارس از بيرجند، حجت‌الاسلام رضا مدني در ديدار با مردم و مسئولان خضري به مناسبت هفته وحدت با اشاره به تحولات منطقه و جهان اظهار داشت: حوادث اخير جهان اسلام و اتفاقات مصر در سطح جهان اسلام بي‌سابقه نبوده است و در جاهاي مختلف در تاريخ شاهد اين وقايع بوده‌ايم.


وي وضع كنوني جهان را نويدبخش بيداري در جهان اسلام دانست و افزود: نقش ايران در بيداري افكار جهاني بي‌تأثير نبوده است كه به ويژه با اجراي هدفمندي‌ها و موضع‌گيري‌هاي دولت در چند سال گذشته باري ديگر شعارهاي ابتداي انقلاب زنده شد كه اين امر در سرعت بخشيدن به اهداف جهان اسلام نقش فراواني داشته است.


امام جمعه خضري دشت‌بياض با تبريك آغاز هفته وحدت نيز گفت: ملاحظه سليقه‌هاي مختلف و مقدسات گروه‌هاي متعدد رمز پيروزي اسلام است.


مدني اظهار داشت: مسئله صبر و مواظبت بر وحدت جامعه اسلامي از اساس پايه‌ريزي شده توسط پيامبر اسلام بوده است كه ائمه بر وحدت امت اسلامي تأكيد فراوان داشته‌اند.


وي بيان داشت: بعد از ارتحال پيامبر گرامي اسلام آنچه كه توانست اسلام را پيش ببرد و دين اسلام را به اهدافش نزديك كند ملاحظه‌ كردن تعصباتي بود كه به نوعي در جامعه اسلامي شكل گرفت.


امام جمعه خضري دشت‌بياض ادامه داد: رهبري در پاسخ به اقدام گروهي از افراد كه سال گذشته بروز كرد با صدور فتوايي اهانت به مقدسات اهل سنت را حرام دانستند كه بسيار مورد تحسين جامعه اهل سنت قرار گرفت.


امام جمعه خضري دشت‌بياض گفت: امروز وجود تعصب و فرقه‌گرايي خيلي ضعيف شده و حداقل در بين قشر جوان تعصب كمتري وجود داشته كه اين امر ريشه در درايت رهبران و علماي اسلامي دارد.


مدني افزود: ما معتقد هستيم كه در فضاي همدلي، تفاهم و تعرض نكردن به مقدسات مذاهب خود مي‌توانيم به شايستگي آموزه‌‌هاي صحيح دين را تبيين كرده كه در اين ميان ايده‌ها، آموزه‌ها و عقيده‌هايي كه به حق نزديك‌تر بوده توسط مسلمانان انتخاب مي‌شود.


وي اظهار داشت: با حفظ وحدت بسياري از مشكلات مسلمانان و جهان اسلام حل مي‌شود كه وحدت و همدلي مسلمانان سبب تعالي و پيشرفت اسلام است.


امام جمعه خضري دشت‌بياض بيان داشت: وهابيت در راستاي تضعيف وحدت مسلمانان تلاش مي‌كنند كه اهل سنت نيز از اين فرقه بيزاري مي‌جويند.


مدني وهابيت را از گروه‌هاي انحرافي در جهان اسلام دانست و گفت: استعمار و فتنه‌جويان در شكل‌گيري اين گروه نقش داشته‌اند كه دامن زدن به اختلافات و اموري كه عملاً فضا را براي گفت‌وگو كمرنگ مي‌كند از اهداف آنهاست.


وي در راستاي استراتژي جهان اسلام در برابر وحدت مسلمانان نيز اظهار داشت: مطرح كردن ايده‌ها، آموزه‌ها و عقايد گروه‌هاي مختلف بدون تعرض و اهانت به مقدسات يكديگر تنها استراتژي است كه مي‌توان مطرح كرد.

g_golshani_rasekhoon

g_golshani_rasekhoon
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1389 
تعداد پست ها : 1087
محل سکونت : آذربايجان غربي
دسترسی سریع به انجمن ها