عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

محور ارتباطي بوشهر ـ جزيره شيف به‌ بهره‌برداري رسيد

محور ارتباطي بوشهر ـ جزيره شيف به‌ بهره‌برداري رسيد
جمعه 29 بهمن 1389  09:39 ق.ظ

89/11/29 - 09:12
شماره:8911280649
با حضور سرپرست وزارت راه و ترابري؛
محور ارتباطي بوشهر ـ جزيره شيف به‌ بهره‌برداري رسيد

خبرگزاري فارس: همزمان با هشتاد و ششمين سفر استاني هيئت دولت به استان بوشهر، بهره‌برداري از محور ارتباطي بوشهر ـ جزيره شيف با حضور سرپرست وزارت راه و ترابري برگزار شد.

به گزارش باشگاه خبري فارس «توانا» به نقل از اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، مدير‌كل راه و ترابري استان بوشهر كه در مراسم افتتاح محور ارتباطي بوشهر ـ جزيره شيف سخن‌مي‌گفت، بيان داشت: براي اجراي اين محور ارتباطي كه طول آن 8 كيلومتر است 25 ميليارد ريال هزينه شده است.
عليرضا صفايي‌بوشهري اضافه كرد: جزيره شيف قدمتي 700 ساله دارد كه تا قبل از انقلاب و حتي تا قبل از دولت نهم توجه خاصي به آن نشده بود.
وي توسعه شبكه حمل و نقل روستايي و منطقه‌اي، توسعه شبكه انتقال محصولات توليدي و ايمن‌سازي شبكه حمل و نقل روستايي را از جمله اهداف بهره‌برداري از اين محور ارتباطي دانست.
مدير‌كل راه و ترابري استان بوشهر تصريح كرد: براي اجراي بزرگراه چهار خطه دير به بوشهر كه بيش از 191 كيلومتر طول دارد، بيش از 4 ميليارد ريال اعتبار لازم است كه تاكنون بيش از يك‌هزار و 280 ميليارد ريال از اين اعتبار اختصاص يافته است.
وي افزود: در روستاهاي استان نيز راه‌هاي مناسب و ارزشمندي احداث شده‌اند و آسفالت‌هاي قديمي نيز نوسازي شده‌اند و با روكش آسفالت به شكل بهينه مورد استفاده قرار دارند.
مديركل راه و ترابري استان بوشهر در ارتباط با نحوه كار سيستم هوشمند جاده‌اي گفت: اين سيستم در واقع سيستمي است كه وقتي اتفاقي در سطح جاده‌هاي استان بيفتد مي‌توانيم تمام نقاط را شناسايي كنيم و در كمترين فاصله زماني بهترين خدمات را ارائه كنيم.
صفايي‌بوشهري عنوان داشت:‌ بر اساس سيستم هوشمند جاده‌اي، كدهايي بين اداره كل راه و ترابري استان بوشهر، پليس‌راه، اورژانس و ستاد حوادث غيرمترقبه ايجاد مي‌شود و در جاده‌هاي استان و در نقاط حساس و پرحادثه مي‌توانيم خدمات‌ لازم را ارائه كنيم.
وي ابراز داشت:‌ نصب ايستگاه هوشمند هواشناسي در نقاط حساس استان به صورت سيستمي اتوماتيك، اطلاعاتي نظير ديد افقي و عمودي و نوع پديده گرد و غبار و مه و وضعيت دما و ميزان آب در مسير جاده‌ها را براي ما شناسايي مي‌كند كه ما دو نقطه را امسال در استان به اين سيستم مجهز كرده‌ايم.
سرپرست وزارت راه و ترابري بعد از اين مراسم ضمن بازديد از پروژه بزرگراه چهار خطه دير به بوشهر خواستار تسريع در روند اجراي اين پروژه شد.
براي اجراي بزرگراه چهار خطه دير به بوشهر كه بيش از 191 كيلومتر طول دارد، بيش از چهار ميليارد ريال اعتبار لازم است كه تاكنون بيش از يكهزار و 280 ميليارد ريال از اين اعتبار اختصاص يافته است.
انتهاي پيام/ص

g_golshani_rasekhoon

g_golshani_rasekhoon
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1389 
تعداد پست ها : 1087
محل سکونت : آذربايجان غربي
دسترسی سریع به انجمن ها