عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

افزايش دستمزدها در سال 90 متناسب با تورم

افزايش دستمزدها در سال 90 متناسب با تورم
جمعه 29 بهمن 1389  09:40 ق.ظ

عضو كميسيون اجتماعي در گفت‌وگو با فارس خبر داد:
افزايش دستمزدها در سال 90 متناسب با تورم

خبرگزاري فارس: عضو كمسيون اجتماعي با اشاره به اينكه با مكانيزم‌هاي اتخاذ شده توسط دولت و مجلس هدفمندي يارانه‌‌ها موجب تورم نخواهد شد، گفت: بر اساس قانون متناسب با تورم ساليانه‌ دستمزدها افزايش خواهد يافت.

هادي مقدسي در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبري فارس «توانا» در خصوص اظهارات وزير كار مبني بر احتمال عدم افزيش دستمزد‌ها در سال آتي، اظهار داشت: شيخ‌الاسلامي پيش‌بيني خود را از تورم و افزايش قيمت‌ها بيان كرده‌ است، در صورتي كه در قانون بودجه 89 و برنامه پنجم افزايش دستمزدها متناسب با تورم تصويب شده است.
وي در ادامه بيان داشت: چنانچه بر اساس شاخص‌هاي بانك مركزي در سال آينده تورمي وجود داشته باشد به همان نسبت دستمزد‌ها نيز بايد افزايش يابد.
نماينده مردم بروجرد با اشاره به هدفمندي يارانه‌ها، عنوان كرد: در سال‌هاي ابتدايي هدفمندي يارانه‌ها تا تثبيت قيمت‌ها در بازار، دولت يك برآوردي خواهد كرد و متناسب با افزايش هزينه‌ها حقوق‌ها تعديل و تنظيم خواهد شد.
مقدسي در پاسخ به اين سوال مبني بر اينكه افزايش دستمزدها باعث افزايش هزينه تمام شده توليد و به دنبال آن تورم مي‌شود، گفت: راجع به اين موضوع قانون پيش‌بيني‌هاي لازم را در نظر گرفته و اهرم كنترل را در اختيار دولت قرار داده است.
وي در ادامه افزود: اگر افزايش حقوق باعث افزايش قيمت‌هاي تمام شده توليد شود، از محل درآمد هدفمندي يارانه‌ها اين نوع هزينه‌ها جبران مي‌شود و تورم كنترل خواهد شد.
اين نماينده مجلس در خصوص افزايش حقوق و دستمزد صرف هدفمندي يارانه‌ها، اظهار داشت: درآمد يارانه‌ها تفاوت قيمت‌ها را پوشش خواهد داد و مطمئناً هدفمندي يارانه‌ها با توجه به مكانيزم‌هايي كه دولت و مجلس تعريف كرده‌اند موجب تورم نمي‌شود.
عضو كمسيون اجتماعي عنوان كرد: چناچه عوامل ديگري موجب بالا رفتن تقاضا و تغيير قيمت‌ها شود، دولت با افزايش دستمزدها تورم را جبران خواهد كرد.
انتهاي پيام/ص

g_golshani_rasekhoon

g_golshani_rasekhoon
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : آبان 1389 
تعداد پست ها : 1087
محل سکونت : آذربايجان غربي
m_julay تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها