عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

بان‌كي‌مون: عاملان سركوب مردم بحرين بايد محاكمه شوند

بان‌كي‌مون: عاملان سركوب مردم بحرين بايد محاكمه شوند
جمعه 29 بهمن 1389  09:45 ق.ظ

89/11/29 - 09:23
شماره:8911290015
بان‌كي‌مون: عاملان سركوب مردم بحرين بايد محاكمه شوند

خبرگزاري فارس: دبيركل سازمان ملل در پيامي از رهبران بحرين درخواست كرد كه از اعمال هرگونه خشونت عليه تظاهرات‌كنندگان اين كشور بپرهيزند.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري رويترز، "بان كي مون " روز گذشته به دنبال افزايش خشونت‌ها در بحرين در پيامي خطاب به رهبران اين كشور تصريح كرد كه از هرگونه اعمال خشونت عليه تظاهرات‌كنندگان بپرهيزند و همچنين افرادي كه مسئول سركوبگري مردم هستند بايد محاكمه شوند.

وي به خبرنگاران اعلام كرد: گزارش‌هاي رسيده از نيمه‌شب بحرين بسيار نگران‌كننده بوده است و از شيوه‌هاي خشونت‌باري كه براي متفرق كردن جمعيت تظاهرات كنندگان بحرين استفاده مي‌شد بسيار آزرده خاطر شده‌ام.

به گفته وزارت بهداشت بحرين، در تظاهرات روز گذشته در ميدان "الؤلؤه " بحرين، دستكم 4 نفر در حمله مأموران پليس كشته شدند.

بان كي مون در واكنش به اين اعتراضات تصريح كرد: خشونت نبايد عليه معترضين و خبرنگاران استفاده شود. اين خشونت‌ها بايد متوقف شود و افراد مسئول اين خشونت‌ها نيز بايد محاكمه شوند.

وي ادامه داد: در سراسر منطقه، مردم ايستاده‌اند تا تمايلات قانوني خود را به گوش مسئولين برسانند. جامعه مدني و مردم جوان اين راه را هدايت مي‌كنند.

انتهاي پيام/++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286860
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها