عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اميدواري وزير خارجه فيليپين نسبت به برقراري پرواز مستقيم بين تهران و مانيل

اميدواري وزير خارجه فيليپين نسبت به برقراري پرواز مستقيم بين تهران و مانيل
جمعه 29 بهمن 1389  09:50 ق.ظ

89/11/29 - 09:22
شماره:8911290062
تكرار//
اميدواري وزير خارجه فيليپين نسبت به برقراري پرواز مستقيم بين تهران و مانيل

خبرگزاري فارس: وزير امور خارجه فيليپين در ديدار معاون وزير خارجه كشورمان، نسبت به برقراري هر چه سريع‌تر پرواز مستقيم بين تهران و مانيل ابرازي اميدواري كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از اداره كل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه، حسن قشقاوي معاون كنسولي، امور مجلس و ايرانيان خارج از كشور وزارت امور خارجه كشورمان كه در رأس هيئتي به منظور شركت در سومين نشست كميسيون مشترك كنسولي جمهوري اسلامي ايران و فيليپين در مانيل به سر مي‌برد، پنجشنبه با «آلبرتو رومولو» وزير امور خارجه فيليپين ملاقات كرد.


وزير خارجه فيليپين در اين ديدار با اشاره به سفر دو سال پيش خود به تهران، گفت: جمهوري اسلامي ايران يكي از كشورهاي پر اهميت منطقه است كه روابط دوستانه با آن براي ما از اهميت ويژه‌اي برخوردار است.


وي با اشاره به اجلاس مشترك كنسولي تأكيد كرد: اسناد امضاء شده در طي سومين اجلاس كميسيون مشترك كنسولي دو كشور بسيار مهم و مؤثر است و مي‌تواند به گسترش هر چه بيشتر روابط دو كشور در آينده كمك كند.وزير خارجه فيليپين ابراز اميدواري كرد كه هر چه سريع‌تر پروازهاي مستقيم بين تهران و مانيل برقرار شده تا تما‌س‌ها و مناسبات بين مردم دو كشور تسهيل شود.قشقاوي نيز در اين ملاقات با ابراز خرسندي از امضاي اسناد مهمي همچون تفاهمنامه لغو روايد براي دارندگان گذرنامه‌هاي سياسي و خدمت، ابراز اميدواري كرد با اجرايي شدن توافقات به عمل آمده، تسهيلات بيشتري در اقامت اتباع دو كشور به ويژه دانشجويان ايراني و ايرانيان مقيم فيليپين حاصل شده و تردد اتباع دو كشور گسترش يابد.


طرفين در اين ديدار همچنين آمادگي خود را براي گسترش هر چه بيشتر مناسبات در همه زمينه‌ها اعلام كردند.

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها