عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

دعوت‌كنندگان به آشوب و اغتشاش بايد محاكمه شوند

دعوت‌كنندگان به آشوب و اغتشاش بايد محاكمه شوند
جمعه 29 بهمن 1389  09:53 ق.ظ

89/11/29 - 09:46
شماره:8911290112
تكرار/مطهري در نهمين كنگره حزب مردم‌سالاري:
دعوت‌كنندگان به آشوب و اغتشاش بايد محاكمه شوند

خبرگزاري فارس: نماينده مردم تهران در مجلس تاكيد كرد: كساني كه دعوت به اغتشاش و آشوب در خيابان‌ها كردند بايد محاكمه شوند.

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، علي مطهري نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي پنجشنبه با حضور در نهمين كنگره حزب مردم‌سالاري طي سخناني وجود احزاب قوي براي كشور را يك ضرورت دانست و افزود: فلسفه تاسيس حزب كسب قدرت است و نبايد اين موضوع را پنهان كنيم چرا كه بين قدرت طلبي و قدرت پرستي فرق وجود دارد.

مطهري قدرت‌پرستي را امري مذموم خواند و ادامه داد: حزب در واقع اتاق فكر سياسي است و وظيفه دارد كه افراد صالح را براي بدست گرفتن مسئوليت‌ها در جامعه معرفي كند.

نماينده مردم تهران اظهار داشت: اگر نگاهي به تركيب دولت‌ها در طول سال‌هاي بعد از انقلاب داشته باشيم، مي‌بينيم كه يك روش معقول در انتخاب افراد وجود نداشت، هر كسي كه روي كار مي‌آمد معمولا دوستان و نزديكان خود را در سمت‌هاي اجرايي نصب مي‌كرد و كمتر مي‌توان ادعا داشت كه انتخاب‌هاي افراد بهترين انتخاب بوده است.

وي تمام اين مشكلات را ناشي از عدم وجود احزاب قوي در كشور دانست و گفت: اتاق فكري بايد وجود داشته باشد كه افراد صالح را به جامعه معرفي كند، بر اين اساس بايد گفت كه يكي از كاربردهاي حزب ممانعت از روي كار آمدن افراد قدرت‌پرست است.

مطهري در ادامه به تأسيس حزب جمهوري اسلامي اشاره كرد و اظهار داشت: از ابتداي تاسيس حزب جمهوري اسلامي برخي افراد مانند شهيد مطهري مخالفت‌هايي با تأسيس آن به اين صورت كه مؤسسين آن روحاني باشند، داشتند و حتي خود امام(ره) هم در اين زمينه مخالف بود ولي در نهايت راضي شد و اين حزب تأسيس شد.

مطهري ابراز اميدواري كرد كه حزب مردم‌سالاري در جهت آرمان‌هاي انقلاب حركت كند و افزود: آرمان ما پياده كردن اسلام در جامعه است.

وي خاطرنشان كرد كه ما به دنبال عدالت در عرصه‌هاي مختلف اعم از اقتصادي، سياسي و اجتماعي هستيم.

نماينده مردم تهران به مسائل بعد از انتخابات سال گذشته اشاره كرد و گفت: اگر در اين مسائل عدالت رعايت مي‌شد، كار به اينجا نمي‌رسيد.

وي افزود: به هرحال تخلفاتي از ابتدا در اين زمينه شكل گرفت و اگر از همان اول اين تخلفات بررسي مي‌شد حوادثي مانند 25 بهمن اتفاق نمي‌افتاد.

مطهري تاكيد كرد: برخي ادعاي تقلب در انتخابات كردند و مردم را به حضور در خيابان‌ها و آشوب دعوت كردند كه بايد اين افراد مجازات شوند، همچنين عده‌اي ديگر در مناظرات خود باعث بروز فتنه شدند.

وي با بيان اينكه اگر عدالت را مقياس قرار دهيم وجدان جامعه آرام خواهد گرفت اظهار داشت: بنده از همان ماه‌هاي اول گفتم كه همه افراد بايد با هم محاكمه شوند، اگر چه جرم عده‌اي بيشتر و جرم عده‌اي كمتر بود و اگر اين اتفاق بيافتد جامعه اسلامي آرام مي‌شود.

نماينده مردم تهران همچنين اظهار داشت: اگر ولي فقيه به اشاره و يا تصريح از يك كانديد حمايت كرد مردم حق دارند كه از كانديد ديگري حمايت كنند و بعد از پيروزي يك كانديد در انتخابات نبايد گفت كه ولي‌فقيه نقص دارد.

مطهري ادامه داد: ولي فقيه حكم ارشادي خود را مي‌گويد و مردم هم در انتخاب آزادند، متاسفانه برخي كاسه‌هاي داغ‌تر از آش در اين بين پيدا مي‌شوند و مسائل را به بحران تبديل مي‌كنند.

نماينده مردم تهران گفت: ما حق داريم كه با وجود نظر مثبت رهبري در خصوص يك كانديد به كانديداي ديگر راي بدهيم.

مطهري يكي از آفات حزب را تك ارزشي شدن آن دانست و اظهار داشت:‌ مثلا برخي مسئله آزادي و دموكراسي را بيش از اندازه مورد تاكيد قرار مي‌دهند كه بايد به اين مسئله توجه كرد.
انتهاي پيام/ع

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها