عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: حسادت جز زیان و خشمی که موجب سستی قلبت و بیماری بدنت می‌شود، ثمری ندارد. بحارالانوار، ج70، ص256

کاهش مدت سرما خوردگی با مکمل روی

کاهش مدت سرما خوردگی با مکمل روی
جمعه 29 بهمن 1389  10:39 ق.ظ

 

بررسی جدید سیستماتیک داده ها در ۱۵ آزمایش نشان داد که مصرف مکمل های روی در شربت ها و قرص ها در روز می تواند نشانه های بیماری را کاهش داده و طول مدت سرماخوردگی را کم کند.

به گزارش گروه علمی پژوهشی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران " ایسکانیوز " به نقل از medicalnewstodayتحقیقات بر روی مصرف روی نشان داده که مصرف روی در شربت و یا قرص درروز ،شروع حمله و علائم سرماخوردگی را به شدت کاهش داده و طول مدت بیماری را کم می کند.

کودکانی که برای پنج ماه یا بیشتر روی مصرف کردند کمتر در معرض سرماخوردگی قرار گرفتند.

استفاده بیش از حد از آنتی بیوتیک ها منجر به افزایش مقاومت بدن در برابر آنها می شود ولی مصرف روی منجر به کاهش نیاز به آنتی بیوتیک در کودکان می شود.

تحقیقات به عنوان یک درمان موثر در سرماخوردگی به روی نگاه می کند ولی محققان هشدار دادند که ما هنوز دوز مطلوب و فرمولاسیون و یا طول درمان را باید بررسی کنیم.

تاکنون تاثیر این مکمل ها تنها بر روی افراد سالم انجام شده ، اما این امر می تواند کمک به پیدا کردن درمان های موثری برای افراد مبتلا به آسم باشد.

در کشورهایی با درآمد پایین کمبود روی مشاهده شده است.

روی ماده معدنی بسیار ضروری است که در بعضی غذاها وجود دارد ، ازجمله صدف خوراکی که از هر غذای دیگری بیشتر روی دارد.

اکثر آمریکایی ها روی خود را با مصرف گوشت قرمز و مرغ تامین می کنند ، منابع غذایی دیگری که حاوی روی هستند عبارتند از لوبیا،و نیز غذاهای خاصی مانند خرچنگ ، غلات غنی شده ، مواد غذایی لبنی و آجیل.

جذب روی موجود در گیاهان از قبیل غلات و حبوبات برای بدن سخت تر است ، به طور کلی روی برای رشد و نمو نرمال انسان در دوران قبل از تولد و نیز احساس ما از بو ومزه ضروری است و نقشی کلیدی در متابولیسم سلول دارد، زیرا به آن کمک می کند تا سنتز دی ان ای ، پروتئین ها و آنزیم انجام شود و این نیز برای سیستم ایمنی بدن ، بهبود زخم و تقسیم سلولی بسیار اهمیت دارد. بدن ما نیز روزانه نیاز به ذخیره سازی روی دارد.
 

behrouz_h

behrouz_h
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1469
محل سکونت : آ.شرقی
دسترسی سریع به انجمن ها