عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تظاهرات "روز خشم" مردم ليبي به خاك و خون كشيده شد

تظاهرات "روز خشم" مردم ليبي به خاك و خون كشيده شد
جمعه 29 بهمن 1389  11:15 ق.ظ

 در روز خشم مردم ليبي، صد‌ها نفر درشهر‌هاي مختلف اين كشور در اعتراض به سياست‌هاي ديكتاتورانه قذافي به خيابان‌ها آمدند كه شش نفر در جريان درگيري با نيرو‌هاي امنيتي در شهر‌هاي بيضا و بنغازي جان خود را از دست دادند.

 

به گزارش  فارس، صدها نفر از مخالفان رژيم ديكتاتوري "معمر قذافي " امروز در پاسخ به دعوت گروه‌ها و سازمان‌هاي مخالف دولت اقدام به برپايي تظاهرات "روز خشم " در شهر‌هاي مختلف اين كشور كردند.

 
بر اساس آخرين گزارش‌هاي رسيده در تظاهرات مسالمت‌آميز امروز، نيروهاي امنيتي ليبي اقدام به شليك گلوله‌هاي واقعي و استفاده از گاز اشك‌آور براي متفرق ساختن جمعيت مخالفان دولت كردند و آنها را بشدت مورد ضرب و شتم قرار دادند.
 
منابع خبري مخالفان و برخي سازمان‌هاي غير دولتي گزارش دادند در درگيري‌هاي امروز مردم شهر بيضا در شرق ليبي با نيروهاي امنيتي ضد شورش دست كم 4 نفر جان خود را از دست دادند و تعداد بسياري زخمي شدند.
 
تظاهرات مسالمت آميز مردم در شهر بنغازي دومين شهر ليبي نيز با مداخله نيرو‌هاي پليس به خشونت انجاميد كه در جريان اين درگيري‌ها 2 نفر كشته و 40 نفر زخمي شدند.
 
جمعيت تظاهرات‌كنندگان كه بيشتر آنان جوان بودند، از روز سه‌شنبه در پي دستگيري "فتحي تربل " يك فعال حقوق بشر، اعتراضات خود را به حكومت ديكتاتوري 42 ساله قذافي در ليبي آغاز كردند.
 
بر اساس آمار منتشر شده دو نفر از شهروندان ليبي نيز شب گذشته در جريان درگيري‌ها در شهر بيضا توسط نيرو‌هاي امنيتي كشته شده بودند.
 
تصاوير تلويزيوني از درگيري‌هاي امروز نشان ميدهد نيروهاي امنيتي بدون هيچ ملاحظه‌اي به سمت جمعيت معترضان گلوله واقعي شليك و از فشار آب قوي براي متفرق ساختن آنها استفاده مي‌كنند.
 
گزارش‌هاي رسيده حاكي از آن است كه برخي از طرفداران قذافي نيز با برپايي تظاهراتي در مركز شهر "تريپلي " پايتخت ليبي حمايت خود را از سياست‌هاي ديكتاتور كشورشان اعلام كردند.
 
گروه‌هاي حقوق بشر و سازمان‌هاي بين‌المللي با محكوم كردن سركوب مردم در ليبي خواستار اعطاي آزادي‌هايي از سوي دولت اين كشور به مردم شدند.
mostafa_101

mostafa_101
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1389 
تعداد پست ها : 960
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها