عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

کشف ارتباط سرگردانی قطبهای مغناطیسی زمین و توفانهای کشنده

کشف ارتباط سرگردانی قطبهای مغناطیسی زمین و توفانهای کشنده
جمعه 29 بهمن 1389  11:17 ق.ظ

 

محققان ناسا هرگونه ارتباطی میان سرگردانی میدان مغناطیسی زمین با تشکیل توفانهای سهمگین و رعد و برقهای کشنده ای که زمین را به نابودی می کشانند، رد کرده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، ارتباط میان آب و هوای زمین و میدان مغناطیسی آن از زمان توضیح دانشمندان درباره آغاز اَبَرتوفانها یا توفانهایی که به واسطه جریان یافتن شدید رودهای اتمسفری، به ابرازی برنده برای افرادی تبدیل شده است که برای پیش بینی روز پایان زندگی بر روی زمین به دنبال دلیل می گردند.

به اعتقاد برخی از این افراد به دلیل افزایش حرکات میدان مغناطیسی زمین به زودی تسونامی های بزرگ به همراه رعد و برقهای کشنده در زمین فراگیر خواهند شد به اعتقاد این افراد حرکت میدان مغناطیسی زمین به نسبت دلایل کربنی که به دقت تحت نظر دانشمندان قرار دارد، تاثیر شگرفی بر سیستم آب و هوایی زمین دارد.

با این همه "کارول ریموند" ژئوفیزیکدان و دانشمند ارشد در لابراتوار احتراقی جت ناسا که در آن ماموریتهای پرواز ماهواره های کنترل آب و هوای زمین انجام می گیرد، معتقد است ارتباط دادن تمامی این رویدادها به یکدیگر کمی غیرعقلانی به نظر می آید درواقع هیچ ارتباط تایید شده علمی میان مفهومی به نام اَبَرتوفان و آب و هوای زمین و میدان مغناطیسی آن وجود ندارد و شکل گیری شفقهای شمالی نیز هیچ ارتباطی با موضوع تغییر میدان مغناطیسی زمین ندارد.

این پدیده زیبا که عموما به رنگ سبز و در سیستم آب و هوایی نیمکره شمالی دیده می شود از این جهت با میدان مغناطیسی زمین در ارتباط است که به واسطه برخورد ذرات خورشیدی با میدان مغناطیسی زمین به وجود می آیند.
 

behrouz_h

behrouz_h
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1469
محل سکونت : آ.شرقی

پاسخ به:کشف ارتباط سرگردانی قطبهای مغناطیسی زمین و توفانهای کشنده
جمعه 29 بهمن 1389  11:18 ق.ظ

 

در واقع میدان مغناطیسی زمین نقش خنثی کننده این ذرات را به عهده داشته و زمین را از وزش بادهای خورشیدی حفظ می کنند.

به گفته ریموند سالها است که برای یافتن ارتباط میان ذرات بارداری که وارد اتمسفر زمین می شوند و سیستم آب و هوایی زمین مطالعات گسترده ای صورت گرفته است، اما هیچ ارتباط قابل استنادی به دست نیامده است.

به گفته محققان، قطبهای مغناطیسی زمین از محورهای چرخش آن مجزا هستند، حرکت قطبهای مغناطیسی با موقعیت زمینی قطب شمال متفاوت است.

در اصل میدان مغناطیسی زمین به یک رشته آهن ربا شباهت دارد که از دو قطب متضاد برخوردار است. میدان مغناطیسی با چرخش زمین در هسته آن به وجود می آید و از این رو قطبهای مغناطیسی زمین با قطبهای فیزیکی آن در یک راستا قرار نمی گیرند.

تحقیقات زمین شناسی که به منظور کنترل قطب مغناطیسی شمالی زمین انجام گرفته اند نشان می دهند که این قطب به آرامی در حال حرکت به سوی شمال کانادا است.

تحقیقات جدیدتری که در سال ۲۰۰۱ به پایان رسیده است نشان می دهد این قطب با سرعت ۴۰ کیلومتر در سال به سوی شمال غرب حرکت می کند و از این رو انتظار می رود قطب شمال تا سال ۲۰۵۰ به سوی سیبری کشیده شود.

بر اساس گزارش فاکس نیوز، ریموند می گوید حرکت قطبهای میدان مغناطیسی زمین از گذشته برای دانشمندان آشکار شده است و اَبَرتوفانها نیز پدیده هایی هستند که همواره احتمال وقوع آنها وجود دارد، اما این دو پدیده هیچ ارتباط علمی و منطقی با یکدیگر ندارند.


 

behrouz_h

behrouz_h
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1469
محل سکونت : آ.شرقی
دسترسی سریع به انجمن ها