عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تاکسی های فضایی

تاکسی های فضایی
جمعه 29 بهمن 1389  11:20 ق.ظ

 

سازمان ناسا برای تاکسی های فضایی که قرار است در آینده ای نزدیک به حمل و نقل توریستهای فضایی و یا فضانوردان بپردازند مقررات و قوانینی را تعیین کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، شرکتهایی که برای رساندن فضانوردان سازمان فضایی ناسا به ایستگاه بین المللی فضایی با یکدیگر در رقابتند، اکنون راهکار جدیدی را برای متمرکز شدن بر روی آن دریافت کرده اند زیرا سازمان ناسا مجموعه ای ۳۹ صفحه ای را درباره آنچه این سازمان برای تایید و اهدای مجوز به پروازهای تجاری و راه اندازی سیستم حمل و نقل فضایی تجاری یا همان تاکسی های فضایی به آنها نیازمند است را منتشر کرده است.

ناسا در این دستور العمل جدید اعلام کرده برای انتقال دادن فضانوردان خود به ایستگاه بین المللی فضایی به فضاپیماهایی نیاز دارد که از نظر ایمنی نسبت به شاتلهای فضایی اش که در سال ۲۰۱۱ و پس از پایان یافتن دو یا سه ماموریت فضایی دیگر بازنشسته خواهند شد، ایمن تر باشند.

در این اسناد آمده است خطر از دست دادن یکی از سرنشینان طی پرتاب یا فرود آمدن فضاپیما در ماموریتهای فضایی تجاری نباید بیشتر از یک در هزار باشد و از سویی دیگر این فضاپیماها باید به سیستمهای کنترل دستی و قابلیتهای عملیاتی از راه دور مجهز باشند.

بر اساس گزارش بی بی سی، ناسا تنها سازمان دولتی نیست که برای توسعه دادن فضاپیماهای فضایی تجاری در تلاش است، سازمان هوانوردی فدرال FAA نیز بدون مشارکت در برنامه های ناسا و به صورت مستقل در تلاش است این بخش از پروازهای فضایی را توسعه ببخشد. انتظار می رود این سازمان که در نظر دارد راهکارهای مشابه ناسا را برای ساخت فضاپیماهای تجاری ارائه کند، در مسیری نزدیک به مسیر ناسا حرکت کند.
 

behrouz_h

behrouz_h
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1469
محل سکونت : آ.شرقی
دسترسی سریع به انجمن ها