عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

چند روش مقابله با خستگی مادران

چند روش مقابله با خستگی مادران
جمعه 29 بهمن 1389  11:27 ق.ظ

برای مقابله کردن با خستگی ذهنی، عاطفی و فیزیکی راه های زیادی وجود دارد تا شما بتوانید با کمال راحتی از داشتن یک نوزاد لذت ببرید.

هیچ کس مانند مادری که به تازگی دارای نوزاد شده، خسته نمی شود و تحت فشار قرار نمی گیرد. احساس ناآرامی، گرفتاری، مسئولیت، کار منزل و نگه داری از نوزاد نیاز شما را به یک خواب راحت بیشتر می کند.
 
برای مقابله کردن با خستگی ذهنی، عاطفی و فیزیکی راه های زیادی وجود دارد تا شما بتوانید با کمال راحتی از داشتن یک نوزاد لذت ببرید. به گزارش« MSN» و به گفته متخصصان صبر داشته باشید و عجله نکنید، ۹ ماه طول کشیده تا شما بچه دار شده اید.
 
در این دوره زندگی را آسان بگیرید و سعی کنید کمتر به نظافت و آشپزی بپردازید. از اعضای خانواده کمک بخواهید تا بتوانید از نوزاد و خودتان مراقبت کنید.
 
۱ - بهداشت شخصی؛ هر روز را با احساس موفقیت و شادکامی آغاز کنید. اولین کار پس از بیدار شدن این است که دوش بگیرید و لباس خود را عوض کنید. دوش آب گرم می تواند به شما احساس تازگی بدهد.
 
۲ - نزدیک نوزاد بخوابید؛ برای خواب بهتر نزدیک نوزاد بخوابید، نه در اتاق دیگری تا قبل از این که کاملا از خواب بیدار شود، به او شیر دهید که دوباره به خواب برود.
 
۳ - حسرت گذشته؛ به عنوان یک مادر با مسئولیت جدید به یادآوردن زندگی گذشته می تواند باعث افسردگی شود. به گفته کارشناسان نیازی نیست که خود را محدود کنید و با فکر کردن به گذشته و توجه به مسئولیت مادری تان در این روزها افسرده شوید. باید واقع بین باشید و به باورهای نادرست که« نیاز و احتیاجات من دیگر مهم نیست و همه چیز باید مربوط به نوزاد باشد» توجه نکنید. این واقعیت ندارد، زیرا این شما هستید که اهمیت دارید و در صورتی که شما سالم و شاداب باشید، نوزاد شما و خانواده شاداب خواهند بود.
 
۴ - پذیرفتن مهمان؛ هر چند برقرار کردن ارتباط با اطرافیان، دوستان و خویشاوندان برای داشتن تماس با دنیای بیرون مهم است، اما از مهمانی های دست و پاگیر و مشکل ساز خودداری کنید.
 

rozzar

rozzar
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1327
محل سکونت : سمنان

پاسخ به:چند روش مقابله با خستگی مادران
چهارشنبه 4 اسفند 1389  09:30 ق.ظ

همراهی و کمک پدر برای کاستن بار زحمتهای مادر را نیز باید در نظر گرفت

setaksabz

setaksabz
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مرداد 1388 
تعداد پست ها : 164
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها