عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تمام مناسبات جهاني تحت تأثير فرهنگ ايران است‌

تمام مناسبات جهاني تحت تأثير فرهنگ ايران است‌
جمعه 29 بهمن 1389  12:43 ب.ظ

احمدي‌نژاد:
تمام مناسبات جهاني تحت تأثير فرهنگ ايران است‌

خبرگزاري فارس: رئيس جمهور ‌گفت: تمام مناسبات جهاني تحت تأثير فرهنگ ايران است.

به گزارش خبرگزاري فارس از ماهشهر، محمود احمدي‌نژاد عصر پنج‌شنبه در آيين بهره‌برداري از هشت طرح پتروشيمي در منطقه ويژه اقتصادي پتروشيمي اظهار داشت: يك ملت اگر بخواهد روي پاي خود بايستد و آرمان‌ها و آرزوهاي خود را محقق كند، بايد خودش را باور كند.
وي تصريح كرد: اگر يك ملتي توانمندي‌ها و استعدادها و داشته‌هاي خود را به خوبي بشناسد و آنها را باور كند هيچ قله‌اي دور از دسترس آنها نخواهد بود.
رئيس جمهور كشورمان ادامه داد: امروز شاهد اوج خودباوري در ملت ايران هستيم و در بخش‌هاي گوناگون مي‌بينيم كه هر روز دستاوردها و فناوري‌هاي نو و محصولات جديد و هر روز يك افتخار رقم مي‌خورد.
احمدي‌نژاد با بيان اينكه خودباوري لازم در صنعت نفت وجود دارد، خاطرنشان كرد: اين خودباوري را در مجموعه مديريت، متخصصان، پيمانكاران و كارگران اين صنعت آشكارا مشاهده مي‌كنيم.
وي با ارزشمند برشمردن طرح‌هاي تحقيقاتي به‌ بهره‌برداري رسيده در ماهشهر افزود: اگر از محصلات علمي اين طرح‌ها به خوبي استفاده كنيم، تحول بزرگي در توليد كمي و كيفي فرآورده‌ها در كشور به وجود مي‌آيد.
رئيس جمهور تأكيد كرد: از اين راه مي‌شود سوخت خودرو را پاك‌تر، سالم‌تر با ذخيره انرژي بيشتر و قيمت ارزان‌تر توليد كرد.
احمدي‌نژاد اضافه كرد: همه اين دستاوردها هنر دست متخصصان و نيروهاي داخلي است.
وي در ادامه گفت: دوره‌اي سياه بر اين كشور گذشت كه ناشي از حاكميت افراد ناصالح، ناشايست و وابسته به بيگانه بود و آنچنان سدي در برابر ملت ايران درست كرده بودند كه القا كنند ملت ايران ناتوان‌ترين ملت‌هاي عالم است.
رئيس جمهور كشورمان بيان داشت: در اين راه چه داستان‌هايي ساختند و چه مقايسه‌هاي نادرستي انجام مي‌دادند كه باورها و توانمندي‌هاي ملت ايران را بشكنند.
احمدي‌نژاد افزود: سعي مي‌كردند مشكلات اقتصادي ايجاد كرده و سر و صدا درست كنند كه ملت ايران توانمندي خودش را باور نكند و به تعبير ديگر خودباوري ملت ايران احيا نشود و آن روح سازنده و تحول‌آفرين ملت بيدار نشود.
وي اظهار داشت: خدا را شاكريم كه امروز اين روح بيدار است و به ويژه در صنعت نفت و مجموعه عظيم آن با سرعت بسيار بالا و افتخارآفرين در بخش‌هاي گوناگون در حال حركت كردن است.
رئيس جمهور ادامه داد: دشمنان تصور مي‌كردند صنعت كشور مي‌خوابد و ما دست نياز به سوي آنها دراز مي‌كنيم و امتياز سياسي مي‌دهيم، اما اين اتفاق نيفتاد و به فضل الهي به خاطر اين ايستادگي و خودباوري ملت ايران، روزي خواهد رسيد كه صف بكشند و براي همكاري با ملت ايران التماس كنند.
احمدي‌نژاد تأكيد كرد: آن روز ملت ايران براي آنها شرط خواهد گذاشت و روزي را مي‌بينم بسيار نزديك كه دانش فني و خدمات مهندسي به ويژه در صنعت نفت به تمام دنيا صادر خواهد شد.
وي خاطرنشان كرد: آنها از اين نقطه مي‌ترسيدند كه ملت ايران به جايي برسد كه پيچيدگي‌هايي را كه با فروش آنها سياست‌هاي خود را تحميل مي‌كردند و ديگران را با استفاده از آنها تحقير مي‌كردند را بشكند و امروز اين دانش‌ها مانند موم در دست متخصصان ايراني است.
رئيس جمهور كشورمان ادامه داد: به تمام ملت ايران و همه بخش‌ها توصيه مي‌كنم اين احساس اعتماد به نفس را محكم حفظ كنند كه اين مسئله ما را به قله‌ها خواهد رساند.
احمدي‌نژاد اظهار داشت: اين اعتماد به نفس نيازمند توكل و ايمان به خداست و نيازمند شناخت توانمندي و استعدادهاي كشور است.
وي يادآور شد: هنوز تمام اين استعدادها شكوفا نشده و موتور حركت ملت ايران به دور آخر خود نرسيده است اما با اين وجود دنيا را دارد، دگرگون مي‌كند و اين يك تجربه تاريخي است.
رئيس جمهور با بيان اينكه سرعت حركت ايران بسيار بالا و رو به جلو است، گفت: روزي نيست كه مجموع رسانه‌هاي دنيا حوادث را بيان نكنند و نامي از ايران نبرند و در متن اخبار آنها شگفت‌زدگي و تحسين ملت ايران مشاهده نشود.
احمدي‌نژاد تأكيد كرد: بايد خودباوري را حفظ كرده و همه قله‌ها را فتح كنيم، هرچند ملتي روي پاي خود بايستد بسيار سخت اما شيرين است.
وي افزود: آن چيزي كه يك ملت با انديشه، ابتكار و فكر و بازوي خود به دست مي‌آورد ماندگار است و سكوي پرشي به مراتب بعدي است.
رئيس جمهور كشورمان در ادامه سخنان خود با بيان اينكه هنوز تمام ظرفيت‌هاي صنعت نفت فعال نشده است، اظهار داشت: هنوز ظرفيت‌هاي صنعت نفت كشور كه موتور حركت صنعتي كشور به شمار مي‌رود فعال نشده است و برنامه‌ريزي‌ها بايد با نگاه بلند و اعتماد به تنوانمندي‌هاي داخلي باشد.
احمدي‌نژاد گفت: امروز زمان آن رسيده كه صنايع پايين‌دستي را در كل كشور توسعه دهيم، چرا كه نيروي توانمند آماده به كار، مواد توليد شده و منابع مالي كافي در اختيار داريم.
احمدي‌نژاد با تأكيد بر اينكه يكي از بهترين محل‌هاي سرمايه‌گذاري صنايع پايين‌دستي پتروشيمي است، تصريح كرد: بايد صنايع پايين‌دستي كشور را توسعه دهيم و پتروشيمي بايد در اين راه پيش‌قدم شده و صندوق توسعه ملي نيز در اين راه همكاري كند.
وي تأكيد كرد: براي اين كار نيز اولويت را براي استان خوزستان و بوشهر بگذاريد كه منطقه نفت و گار است و حق هم همين است.
رئيس جمهور با بيان اينكه براي نخستين بار در كشور 20 درصد درآمد نفتي كشور كنار گذاشته و ذخيره شده است، افزود: اين رقم تا پايان سال جاري به 14 تا 15 ميليارد دلار مي‌رسد كه با استفاده از اين مبلغ فرصت سرمايه‌گذاري زيادي امكان‌پذير مي‌شود.
احمدي‌نژاد خاطرنشان كرد: مي‌شود ظرف دو سال صنايع‌پايين‌دستي را در كل كشور توسعه داده و ريشه بيكاري را بكنيم.
وي خطاب به وزير نفت گفت: از تمام مديران و سرمايه‌گذاران سراسر كشور دعوت كنيد و سهم خود را نيز از صندوق توسعه ملي بگيريد و از خوزستان و بوشهر و شهر به شهر آغاز كنيد.
رئيس جمهور جوانان تحصيل كرده را ذخيره‌ ملي كشور برشمرد و اظهار داشت: ستادي قوي بايد تشكيل شود و وزارت صنايع نيز بايد وارد كار شده و صندوق توسعه ملي هم حمايت كند كه راه براي توسعه صنايع‌پايين‌دستي باز و تمام جوانان در شهرهاي خودشان مشغول به كار شوند.
انتهاي پيام/م10/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها