عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تقويت هنرمندان موجب پويايي جامعه مي‌شود‌

تقويت هنرمندان موجب پويايي جامعه مي‌شود‌
جمعه 29 بهمن 1389  12:44 ب.ظ

نماينده ويژه معاون وزارت ارشاد:
تقويت هنرمندان موجب پويايي جامعه مي‌شود‌

خبرگزاري فارس: نماينده ويژه معاون هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: تقويت هنرمندان موجب پويايي و شكوفايي جامعه مي‌شود.‌

به گزارش خبرگزاري فارس از عسلويه، حاج رضا محمدي در ديدار با امام جمعه و فرماندار شهرستان دير اظهار داشت: دولت نهم و دهم در گسترش و تقويت فرهنگ و هنر به ويژه در مناطق دور دست تلاش فوق‌العاده‌اي داشته و شاهد افزايش فضاهاي فرهنگي هنري در مناطق مختلف كشور هستيم.
وي افزود: از مهم‌ترين اهداف وزارت ارشاد، گسترش عادلانه امكانات فرهنگي هنري در سراسر كشور است و تاكنون اقدامات خوبي در اين زمينه انجام شده است.
نماينده ويژه معاون وزير ارشاد در اين ديدار ضمن تقدير از زحمات و تلاش‌هاي امام جمعه و فرماندار شهرستان در بخش‌هاي فرهنگي هنري شهرستان خاطرنشان كرد: جامعه‌اي كه به هنرمندان بها بدهد پيشرفت و رشد مي‌كند و در واقع تقويت هنرمندان موجب پويايي و شكوفايي جامعه مي‌شود و زماني كه هنرمند از جامعه دور شود جامعه رو به ركود و نابودي مي‌رود.
محمدي تصريح كرد: بايد تلاش كنيم و از ظرفيت موجود استفاده كنيم و بايد استعدادهاي جوانان را شكوفا كنيم.
فرماندار شهرستان دير نيز در اين نشست با تقدير از توجه دولت به مناطق محروم ابراز داشت: هنرمندان انسان‌هايي هستند كه داراي ديد وسيعي در كنكاش مسائل اجتماعي هستند و داراي قد و قامت بلندي نسبت به ديگر افراد جامعه هستند كه بايد براي حل مسائل و مشكلات جامعه از ديد وسيع آنها استفاده كرد. غلامحسين خسروي افزود: افزايش فضاهاي فرهنگي و هنري و افزايش امكانات فرهنگي در شهرستان‌ها مي‌تواند در ايجاد انگيزه در جوانان بسيار موثر باشد و در دولت‌هاي نهم و دهم اين امر به شكل خوبي انجام شده است.
امام جمعه دير نيز با اشاره به مسائل و مشكلات حوزه فرهنگ و هنر در اين شهرستان بيان داشت: كار فرهنگي بسيار حساس و ظريف است و با توجه به اينكه دولت رويكرد ارزشي و اصولي دارد بايد در بخش‌هاي مختلف فرهنگي هنري دقت لازم در توليد نمايشنامه‌ها، فيلم‌ها و كتاب‌ها و آثار هنري انجام دهد.
حجت‌الاسلام سيد علي حسيني اضافه كرد: دير داراي هنرمندان بسيار مستعد و توانمندي است و حمايت از اين قشر سبب مي‌شود كه شاهد موفقيت بيشتر هنرمندان در عرصه استاني و كشوري باشيم.
در ادامه اين مراسم، لوح تقدير دكتر شاه‌آبادي معاون هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به حجت‌الاسلام‌ سيد علي حسيني امام جمعه و غلامحسين خسروي فرماندار شهرستان دير اهدا شد و از زحمات آنان در حمايت از هنرمندان و فعاليت‌هاي فرهنگي هنري تقدير شد.
انتهاي پيام/غ20/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها