عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

تقويت هنرمندان موجب پويايي جامعه مي‌شود‌

تقويت هنرمندان موجب پويايي جامعه مي‌شود‌
جمعه 29 بهمن 1389  12:44 ب.ظ

نماينده ويژه معاون وزارت ارشاد:
تقويت هنرمندان موجب پويايي جامعه مي‌شود‌

خبرگزاري فارس: نماينده ويژه معاون هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: تقويت هنرمندان موجب پويايي و شكوفايي جامعه مي‌شود.‌

به گزارش خبرگزاري فارس از عسلويه، حاج رضا محمدي در ديدار با امام جمعه و فرماندار شهرستان دير اظهار داشت: دولت نهم و دهم در گسترش و تقويت فرهنگ و هنر به ويژه در مناطق دور دست تلاش فوق‌العاده‌اي داشته و شاهد افزايش فضاهاي فرهنگي هنري در مناطق مختلف كشور هستيم.
وي افزود: از مهم‌ترين اهداف وزارت ارشاد، گسترش عادلانه امكانات فرهنگي هنري در سراسر كشور است و تاكنون اقدامات خوبي در اين زمينه انجام شده است.
نماينده ويژه معاون وزير ارشاد در اين ديدار ضمن تقدير از زحمات و تلاش‌هاي امام جمعه و فرماندار شهرستان در بخش‌هاي فرهنگي هنري شهرستان خاطرنشان كرد: جامعه‌اي كه به هنرمندان بها بدهد پيشرفت و رشد مي‌كند و در واقع تقويت هنرمندان موجب پويايي و شكوفايي جامعه مي‌شود و زماني كه هنرمند از جامعه دور شود جامعه رو به ركود و نابودي مي‌رود.
محمدي تصريح كرد: بايد تلاش كنيم و از ظرفيت موجود استفاده كنيم و بايد استعدادهاي جوانان را شكوفا كنيم.
فرماندار شهرستان دير نيز در اين نشست با تقدير از توجه دولت به مناطق محروم ابراز داشت: هنرمندان انسان‌هايي هستند كه داراي ديد وسيعي در كنكاش مسائل اجتماعي هستند و داراي قد و قامت بلندي نسبت به ديگر افراد جامعه هستند كه بايد براي حل مسائل و مشكلات جامعه از ديد وسيع آنها استفاده كرد. غلامحسين خسروي افزود: افزايش فضاهاي فرهنگي و هنري و افزايش امكانات فرهنگي در شهرستان‌ها مي‌تواند در ايجاد انگيزه در جوانان بسيار موثر باشد و در دولت‌هاي نهم و دهم اين امر به شكل خوبي انجام شده است.
امام جمعه دير نيز با اشاره به مسائل و مشكلات حوزه فرهنگ و هنر در اين شهرستان بيان داشت: كار فرهنگي بسيار حساس و ظريف است و با توجه به اينكه دولت رويكرد ارزشي و اصولي دارد بايد در بخش‌هاي مختلف فرهنگي هنري دقت لازم در توليد نمايشنامه‌ها، فيلم‌ها و كتاب‌ها و آثار هنري انجام دهد.
حجت‌الاسلام سيد علي حسيني اضافه كرد: دير داراي هنرمندان بسيار مستعد و توانمندي است و حمايت از اين قشر سبب مي‌شود كه شاهد موفقيت بيشتر هنرمندان در عرصه استاني و كشوري باشيم.
در ادامه اين مراسم، لوح تقدير دكتر شاه‌آبادي معاون هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به حجت‌الاسلام‌ سيد علي حسيني امام جمعه و غلامحسين خسروي فرماندار شهرستان دير اهدا شد و از زحمات آنان در حمايت از هنرمندان و فعاليت‌هاي فرهنگي هنري تقدير شد.
انتهاي پيام/غ20/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها