عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

اساتيد بزرگ شطرنج ايران قهرمانان خارجي را شكست دادند

اساتيد بزرگ شطرنج ايران قهرمانان خارجي را شكست دادند
جمعه 29 بهمن 1389  12:44 ب.ظ

در دور سوم رقابت‌هاي جام خزر؛
اساتيد بزرگ شطرنج ايران قهرمانان خارجي را شكست دادند

خبرگزاري فارس: ‌دور سوم رقابت‌هاي بين‌المللي شطرنج جام خزر با توقف اساتيد بزرگ خارجي مقابل شطرنج‌بازان ايراني همراه بود.

به گزارش خبرگزاري فارس از رشت، در مهم‌ترين ديدارهاي اين دور رقابت‌هاي جام خزر، پنجشنبه شب شجاعت قانع استاد بزرگ شطرنج ايران آذر ميرزااف قهرمان دو دوره گذشته اين رقابت‌ها را شكست داد. سرگئي تدياكف استاد بزرگ هلند مقابل رستم بهمردي استاد فيده ايران و ليوان پانتسوليا استادبزرگ گرجستان برابر همايون توفيقي استاد بزرگ ايران از گيلان با تساوي متوقف شد.
در پايان دور سوم و در جدول A، سرگئي ولكف استاد بزرگ شطرنج روسيه با سه امتياز به تنهايي در صدر قرار گرفت. در جدول D يا بانوان نيز بلا خوتناشويلي و نينا باتسياشويلي از گرجستان و كارموآ از آذربايجان با سه امتياز و پوئن‌شكني كمتر در مكان نخست تا سوم ايستادند.
در جدول B بهروز رازيف از آذربايجان، ناصر رياحي و مهرداد صداقتي از ايران با سه امتياز و پوئن‌شكني كمتر در مكان‌هاي نخست تا سوم ايستادند.
دور چهارم اين رقابت‌ها در جداول A.B.D.E.F و دور پنجم جدول C عصر امروز آغاز مي‌شود.
از 787 شطرنج‌باز شركت كننده در جام بين‌المللي شطرنج خزر 66 استاد بزرگ، بين‌المللي و فيده شطرنج و 96 نفر از كشورهاي هلند، ليتواني، پرتقال، روسيه، اوكراين، آذربايجان، بلاروس، گرجستان، فرانسه، تركمنستان، ارمنستان و افغانستان حضور دارند كه در 9 دور به روش سوئيسي در شش جدول تا دوم اسفند امسال در زيباكنار رشت با هم رقابت مي‌كنند.
آناتولي كارپف قهرمان سابق شطرنج دنيا كه براي حضور در افتتاحيه اين رقابت‌ها به رشت آمده بود عصر امروز به كشورش روسيه برگشت. رقابت‌هاي شطرنج سريع يا برق‌آسا با حضور تعدادي از شطرنج‌بازان حاضر در اين رقابت‌ها در تايم استراحت مسابقات ساعت 16 فردا در سالن تختي خمام برگزار مي‌شود.
انتهاي پيام/خ20/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها