عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

خانه مطبوعات حزبي و غير‌صنفي مورد حمايت ما نيست

خانه مطبوعات حزبي و غير‌صنفي مورد حمايت ما نيست
جمعه 29 بهمن 1389  12:44 ب.ظ

معاون مطبوعاتي وزير ارشاد:
خانه مطبوعات حزبي و غير‌صنفي مورد حمايت ما نيست

خبرگزاري فارس: معاون مطبوعاتي وزير ارشاد در ارتباط با وجود دو خانه مطبوعات در بوشهر گفت: از خانه مطبوعات سياسي، حزبي، گروهي و غير‌صنفي هيچ كمك و حمايتي نمي‌كنيم.

به گزارش خبرگزاري فارس از بوشهر، محمدجعفر محمدزاده پنج‌شنبه شب در نشست با اصحاب رسانه بوشهر اظهار داشت: تقويت 100 درصدي مطبوعات به‌عنوان بستر سازان فرهنگي رويكرد كلي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي است.
معاوت مطبوعاتي وزير ارشاد اضافه كرد: مطبوعات فضاي سياسي، اقتصادي و تجاري نيستند بلكه بستر فرهنگي جامعه هستند برهمين اساس همه موضوعات اين بخش بايد با نگاه فرهنگي به آن پرداخته شود.
محمدزاده با بيان اينكه در مدت 45روز تصدي مسئوليت معاونت مطبوعاتي به 9 استان سفر كرده است، افزود: در سفر به استان‌ها با همفكري اهالي مطبوعات تصميمات خوبي براي برون رفت از مشكلات فراروي اين بخش گرفته شده است.
وي با بيان اينكه باتوجه به سابقه فرهنگي و روزنامه‌نگاري در استان بوشهر بايد در اين استان يك روزنامه منتشر شود، گفت: در همين راستا براي تحقق اين مهم حمايت قانوني را انجام مي‌دهيم.
معاون مطبوعاتي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي اضافه كرد: هم اينك در 15 استان كشور روزنامه منتشر مي‌شود و رويكرد ما بر اين است كه در هر استاني حداقل يك روزنامه منتشر شود.
محمد زاده گفت: هم اينك بالاي 3 هزار مجوز اشخاص حقيقي در كشور وجود دارد و به همين ميزان نيز در نوبت صدور مجوز هستند.
وي ادامه داد: بايد تلاش كنيم نشرياتي كه مجوز دارند اما منتشر نمي‌شود تكليفشان روشن شود و آنهايي كه زمانشان گذشته اما منتشر نمي‌شوند، طبق قانون لغو مجوز شوند تا بهتر براي صدور مجوز جديد تصميم‌گيري شود.
اين مقام مسئول اظهارداشت: در توزيع يارانه بين مطبوعات اعتقاد به پرداخت كف عادلانه يارانه براساس معيارهاي كمي دارم و بخش دوم يارانه نيز بايد بر اساس كيفي مطبوعات صورت گيرد.
محمدزاده يادآورشد: مطبوعات دو شخصيت اقتصادي و تحريريه دارند كه در ظاهر در تعارض با هم هستند و دست اندركاران اين بخش بايد به گونه‌اي برنامه‌ريزي كنند كه نشريه پويا به كار خود ادامه دهد.
معاون وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي اضافه كرد: هرچند پرداخت يارانه بخشي از هزينه‌هاي فعاليت‌هاي مطبوعاتي را تامين مي‌كند اما كسي كه مي‌خواهد روزنامه منتشر كند بايد تمكن مالي و فكري داشته باشد تا نشريه‌اي با نشاط منتشر كند.
محمدزاده افزود: اگر همه اهالي مطبوعات اين استان نسبت به تشكيل يك خانه مطبوعات واحد اقدام كنند از آنان حمايت مي‌كنيم .
وي ادامه داد: خانه مطبوعاتي مي‌خواهيم كه بتواند باري از دوش اهالي مطبوعات در استان‌ها بردارد و اگر خانه مطبوعات بخواهد كار جناحي و سياسي كند و صرفاً به صدور بيانيه بسنده كند از حمايت‌هاي اين وزارتخانه برخوردار نمي‌شود.
معاون وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با دعوت اهالي مطبوعات به وحدت، همدلي براي شتاب در توسعه استان بوشهر گفت: زمينه فعاليت‌هاي فرهنگي در اين استان خيلي بيشتر از نداشته‌هاي آن است.
وي در مورد هديه رئيس جمهوري به خبرنگاران نيز افزود: نقدهايي در ارائه ليست‌هاي ارسالي وجود دارد كه در حال بررسي است .
محمدزاده يادآورشد: معتقدم افزايش شمار خبرنگاران از 2 هزار به 9 هزارو 200 نفر در چند سال نياز به بررسي دارد.
انتهاي پيام/غ10/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها