عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

همايش بازكاوي شخصيت شهيد يوسف‌الهي در كرمان برگزار شد‌

همايش بازكاوي شخصيت شهيد يوسف‌الهي در كرمان برگزار شد‌
جمعه 29 بهمن 1389  12:47 ب.ظ

با حضور سرلشكر سليماني؛
همايش بازكاوي شخصيت شهيد يوسف‌الهي در كرمان برگزار شد‌

خبرگزاري فارس: با حضور سرلشكر سليماني، فرمانده لشكر ثارالله در دفاع مقدس‌ همايش بازكاوي شخصيت شهيد يوسف‌الهي در كرمان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از كرمان، پنج‌شنبه شب با حضور سرلشكر سليماني فرمانده لشكر ثارالله در دفاع مقدس، همايش بازكاوي شخصيت شهيد يوسف‌الهي در كرمان برگزار شد.
در اين همايش برادر‌ شهيد يوسف‌الهي اظهار داشت: اگر بخواهيم به پارامتر‌هايي كه موجب پديد‌آمدن يك شهيد مي‌شود، اشاره داشته باشيم، در درجه اول خانواده اساسي‌ترين نقش را ايفا مي‌كند و به معني واقعي كلمه در مورد اين شهيد مصداق دارد.
هادي يوسف‌الهي با اشاره به اينكه در ابتدا براي شناخت شهدا بايد از وصيتنامه شروع كرد، افزود: وصيتنامه اين شهيد با اشاره به آيات قرآن آغاز مي‌شود كه نشان‌دهنده علاقه وافر ايشان به قرآن است.
يوسف‌الهي با بيان اينكه شهدا الگوي عملي قرآن و نهج‌البلاغه هستند، خاطر‌نشان كرد: ايشان علاوه بر علاقه به قرآن، از معارف نهج‌البلاغه و كتب‌ اسلامي بهره وافر ‌بردند و با عرفان و شعر انس عجيبي داشتند.
برادر شهيد بيان داشت: بعد از 25 سال كه از شهادت اين شهيد مي‌گذرد، عنوان عارف براي ايشان از عرفايي نشأت گرفته است كه سرمشق او بوده‌اند.
وي با اشاره به اينكه شهيد يوسف‌الهي گنجينه اطلاعات و اسرار عمليات‌هاي لشكر ثارالله بوده‌ است، گفت: جنگ بهانه‌اي بود كه اين‌ها چراغي شوند و بعد از 25 سال هدايت‌گر ما به سمت مسير قرآن و اسلام باشند.
يوسف‌الهي بيان داشت: تفاوت ميان كساني كه عبادت صرف و بدون عمل دارند با كساني كه عبادت همراه با اطاعت محض از خداوند دارند، مانند ابليس هستند كه 7 هزار سال به عبادت خداوند پرداخت و در نهايت غرور با سرپيچي از امر الهي تمام اجر خود را ضايع كرد.
برادر شهيد با اشاره به اين سخن امام راحل كه فرمودند«ظرفيت وجودي انسان اين است كه تا اوج آسمان سير كند»، تصريح كرد: ايشان قبل از اينكه رهبر يك امت باشند، يك عارف والامقام و ارزشمند هستند كه شهيدان در تمام امور با تمام وجود تابع امر ايشان بودند.
وي افزود: با توجه به اينكه امروز نگه‌داشتن ياد شهدا در جامعه از مقام شهادت كمتر نيست، ميان كسي كه ادعا دارد و آن كه عمل مي‌كند، تفاوت فاحشي وجود دارد.
انتهاي پيام/خ20/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها