عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

مراسم بزرگداشت شهداي عمليات والفجر 8 برگزار شد‌

مراسم بزرگداشت شهداي عمليات والفجر 8 برگزار شد‌
جمعه 29 بهمن 1389  12:48 ب.ظ

با حضور خانواده‌ شهدا؛
مراسم بزرگداشت شهداي عمليات والفجر 8 برگزار شد‌

خبرگزاري فارس: مراسم گراميداشت ياد و خاطره شهداي عمليات والفجر هشت با حضور خانواده شهدا، ايثارگران و رزمندگان، و جمعي از مسئولان و امت شهيد‌پرور ايران اسلامي برگزار شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از جنوب استان تهران، شامگاه پنج‌شنبه مراسم گراميداشت ياد و خاطره شهداي عمليات والفجر هشت با حضور خانواده شهدا، ايثارگران و رزمندگان، و جمعي از مسئولان و امت شهيد پرور، حرب‌الله و بصير ايران اسلامي در بهشت زهرا (س) برگزار شد.
در اين مراسم كه در جوار شهداي عمليات والفجر هشت در حال برگزاري بود، حسن اميري فرمانده گردان حضرت قاسم (ع) لشكر ۱۰ سيدالشهدا (ع) و تعدادي از سرداران و يادگاران هشت سال دفاع سرداران به بيان خاطراتي از اين عمليات پرداختند.
قرائت اشعاري در مدح اهل بيت (ع) و در ارتباط با شهدا از ديگر برنامه‌هاي اين مراسم بود.
خانواده معظم شهدا، يادگاران هشت سال دفاع مقدس و عاشقان راه ايثار و شهادت در پايان اين مراسم با حضور بر سر مزار شهداي عمليات والفجر هشت و قرائت فاتحه و نثار تاج گل ياد و خاطره شهداي اين عمليات را گرامي داشتند.
‌اميري و كوثري از يادگاران دوران دفاع مقدس خاطراتي از اين عمليات را براي حاضران بيان كردند و شاعر گرانقدر عابدي نيز در وصف شهدا اشعاري را سرودند و اين مراسم با مداحي برادر شارعي و نثار گل و قرائت فاتحه بر سر مزار اين شهدا به پايان رسيد.
منطقه فاو بر ارزش سياسي‌ ـ نظامي، به لحاظ فراهم‌سازي امكان حضور مقتدرانه ايران در خاك عراق و موقعيت جغرافيايي و طبيعي آن، داراي ارزش استراتژيك نيز است.
عمليات والفجر 8 در ‌20 بهمن 1364 با هدف آزادسازي اين منطقه آغاز شد و با خلق حماسه‌اي تاريخي و كاري كه به لحاظ دانش نظامي مدرن غير ممكن مي‌كرد با عبور رزمندگان اسلام از رودخانه خروشان اروند و فتح فاو پايان يافت.
فتح فاو از نظر سياسي، بسيار مهم و استراتژيك بود و توازن نظامي جنگ ايران و عراق را به سود ايران رقم زد.
انتهاي پيام/م30/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها