عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

ماندگاري هر نهضتي به محتواي آن بستگي دارد‌

ماندگاري هر نهضتي به محتواي آن بستگي دارد‌
جمعه 29 بهمن 1389  12:49 ب.ظ

وزير سابق امور خارجه:
ماندگاري هر نهضتي به محتواي آن بستگي دارد‌

خبرگزاري فارس: وزير سابق امور خارجه كشور گفت: ماندگاري هر پيام و نهضتي به الهام‌بخشي و محتواي دروني آن بستگي دارد.

به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز، منوچهر متكي در همايش بررسي تأثيرات انقلاب اسلامي ايران بر تحولات خاورميانه اظهار داشت: برخي تحولات اجتماعي در زمان‌هاي مختلف به وجود مي‌آيند، اما به صورت ناپايدار توجه جامعه را به خود جلب مي‌كنند و به دليل ناپايداري از بين مي‌روند.
وي تصريح كرد: هر نهضتي با توجه به پيام و تعريف خود و همچنين بهره‌گيري از فكر و انديشه مي‌تواند الهام‌بخش باشد، اما رمز ماندگاري هر پيام نيز به معناي آن بستگي دارد.
متكي با اشاره به تأثيرگذاري نهضت انقلاب اسلامي بر جوامع امروز بيان داشت: بازگشت دين‌باوري به عرصه‌هاي اجتماعي و حكمراني كشور و تدوين جديد از نقش مردم در نظارت بر امور كشوري از عوامل موثر در جاودانگي و تأثيرگذاري انقلاب اسلامي بر جوامع امروز است.
وزير سابق امور خارجه خاطرنشان كرد: پيروزي انقلاب اسلامي توانست تصويري جديد از چگونگي روابط بين‌المللي براي برقراري مناسبات سياسي به جهانيان ارائه دهد.
وي افزود: سياست‌هاي بين‌المللي امام خميني (ره) مانند يك موج كه تبيين و آگاهي مردم جامعه از اوضاع سياسي و بيداري مردم را به دنبال داشت و ايجاد روحيه حق‌طلبي كه از مولفه‌هاي سياسي امام (ره) بود را در جامعه ايران گسترش داد.
متكي خاطرنشان كرد: در دوران دفاع مقدس، فرهنگ شهادت طلبي مردم و پيامدهاي معنوي آن باعث تأثيرگذاري آن بر انقلاب‌هاي گذشته و حال حاضر شده است.
وزير سابق امور خارجه گفت: پيام امام در زمان انقلاب در حوزه‌هاي نرم‌افزاري موثر بود، از اين رو توانست در ساير جوامع و حوزه‌هاي داخلي و خارجي نيز نمود كند.
وي با اشاره به تحولات اخير تونس ابراز داشت: اتفاقات اخير در كشور تونس و صداي اعتراض مردم يك غده چركين چندين ساله بود كه بايد به آن هوشمندانه توجه كرد.
متكي در پايان اذعان داشت: انقلابي را كه امام خميني (ره) در آن زمان پايه‌ريزي كرد به دليل تدابير هوشمندانه در حوزه‌هاي داخلي و خارجي توانست مدلي آموزنده براي ساير انقلاب‌هاي آزادي‌خواه جهان باشد.
انتهاي پيام/ن20/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها