عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ماندگاري هر نهضتي به محتواي آن بستگي دارد‌

ماندگاري هر نهضتي به محتواي آن بستگي دارد‌
جمعه 29 بهمن 1389  12:49 ب.ظ

وزير سابق امور خارجه:
ماندگاري هر نهضتي به محتواي آن بستگي دارد‌

خبرگزاري فارس: وزير سابق امور خارجه كشور گفت: ماندگاري هر پيام و نهضتي به الهام‌بخشي و محتواي دروني آن بستگي دارد.

به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز، منوچهر متكي در همايش بررسي تأثيرات انقلاب اسلامي ايران بر تحولات خاورميانه اظهار داشت: برخي تحولات اجتماعي در زمان‌هاي مختلف به وجود مي‌آيند، اما به صورت ناپايدار توجه جامعه را به خود جلب مي‌كنند و به دليل ناپايداري از بين مي‌روند.
وي تصريح كرد: هر نهضتي با توجه به پيام و تعريف خود و همچنين بهره‌گيري از فكر و انديشه مي‌تواند الهام‌بخش باشد، اما رمز ماندگاري هر پيام نيز به معناي آن بستگي دارد.
متكي با اشاره به تأثيرگذاري نهضت انقلاب اسلامي بر جوامع امروز بيان داشت: بازگشت دين‌باوري به عرصه‌هاي اجتماعي و حكمراني كشور و تدوين جديد از نقش مردم در نظارت بر امور كشوري از عوامل موثر در جاودانگي و تأثيرگذاري انقلاب اسلامي بر جوامع امروز است.
وزير سابق امور خارجه خاطرنشان كرد: پيروزي انقلاب اسلامي توانست تصويري جديد از چگونگي روابط بين‌المللي براي برقراري مناسبات سياسي به جهانيان ارائه دهد.
وي افزود: سياست‌هاي بين‌المللي امام خميني (ره) مانند يك موج كه تبيين و آگاهي مردم جامعه از اوضاع سياسي و بيداري مردم را به دنبال داشت و ايجاد روحيه حق‌طلبي كه از مولفه‌هاي سياسي امام (ره) بود را در جامعه ايران گسترش داد.
متكي خاطرنشان كرد: در دوران دفاع مقدس، فرهنگ شهادت طلبي مردم و پيامدهاي معنوي آن باعث تأثيرگذاري آن بر انقلاب‌هاي گذشته و حال حاضر شده است.
وزير سابق امور خارجه گفت: پيام امام در زمان انقلاب در حوزه‌هاي نرم‌افزاري موثر بود، از اين رو توانست در ساير جوامع و حوزه‌هاي داخلي و خارجي نيز نمود كند.
وي با اشاره به تحولات اخير تونس ابراز داشت: اتفاقات اخير در كشور تونس و صداي اعتراض مردم يك غده چركين چندين ساله بود كه بايد به آن هوشمندانه توجه كرد.
متكي در پايان اذعان داشت: انقلابي را كه امام خميني (ره) در آن زمان پايه‌ريزي كرد به دليل تدابير هوشمندانه در حوزه‌هاي داخلي و خارجي توانست مدلي آموزنده براي ساير انقلاب‌هاي آزادي‌خواه جهان باشد.
انتهاي پيام/ن20/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها