عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

مأمور سابق سيا به‎دليل اعتراض آرام به سخنان كلينتون كتك خورد

مأمور سابق سيا به‎دليل اعتراض آرام به سخنان كلينتون كتك خورد
جمعه 29 بهمن 1389  12:52 ب.ظ

89/11/29 - 09:59
شماره:8911290025
اختصاصي فارس/
مأمور سابق سيا به‎دليل اعتراض آرام به سخنان كلينتون كتك خورد

خبرگزاري فارس: يكي از اعضاي برجسته كميته دوستي ايرانيان و آمريكايي‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار فارس خبر داد كه مأمور سابق سيا به‎دليل اعتراض آرام به سخنان وزير خارجه آمريكا كه دولت‌هايي را كه به مردم خود آزادي بيان نمي‌دهند محكوم مي‌كرد، مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

به گزارش فارس، "النور عماني " در گفت‌وگو با خبرنگار بخش بين‌الملل خبرگزاري فارس تصريح كرد كه در حالي‌كه "هيلاري كلينتون " وزير خارجه آمريكا روز سه‌شنبه در دانشگاه "جرج واشنگتن " سخنراني مي‌كرد و دولت‌هايي را كه معترضين را دستگير مي‌كنند و به آنها اجازه آزادي بيان نمي‌دهند محكوم مي‌كرد، "ري مك‌گاورن " مأمور سابق سازمان جاسوسي سيا، 71 ساله، زماني كه به نشانه اعتراض مقابل جمعيت حاضر ايستاد و پشت خود را به كلينتون كرد، توسط تعدادي از مقامات ناشناس آمريكا مورد حمله و ضرب و شتم قرار گرفت و پس از آنكه به شدت مجروح شد و خونريزي داشت، به زندان انتقال داده شد.



عماني ادامه داد: در اين شرايط كلينتون كه مدعي آزادي بيان است، به هيچ عنوان با ديدن چنين صحنه‌اي سخنراني خود را متوقف نكرد و به سخنان خود درباره حمايت از حقوق بشر و آزادي بيان ادامه داد.



بر اساس اين گزارش، زماني كه كلينتون سخنراني خود را شروع كرد، گاورن در اعتراض به اظهارات وي تنها به آرامي بدون آنكه حرفي بزند، مقابل حضار ايستاد و پشت خود را به كلينتون كرد.



مك گاورن كه به مدت 27 سال براي سازمان جاسوسي سيا فعاليت مي‌كرده است، تي‎شرت جامعه مدني كهنه‌سربازان آمريكا براي صلح را (Veterans for Peace) در اعتراض به ادعاهاي بي‎اساس آمريكا در حمايت از حقوق بشر، بر تن داشت.



النور تصريح كرد: وي در حالي كه به صورت آرام اعتراض خود را به سخنراني كلينتون نشان مي‌داد، پس از آنكه به شدت مورد ضرب و شتم مأموران ناشناس آمريكايي قرار گرفت و چشمانش توسط مأموران پليس بسته شد و درحالي كه مأموران امنيتي وي را از در جلسه بيرون مي‌بردند، فرياد مي‌زد: پس اين همان آمريكا است؟



مك گاورن در حالي به بيرون برده مي‌شد كه كبود شده بود، پارگي‌هايي روي بدن وي ديده مي‌شد و آثار كوفتگي روي بدن وي مشخص بود.



"مارا ورهيدن هيليارد " وكيل موسسه مشاركت براي صندوق عدالت مدني (PCJF) در خصوص اين اقدام دولت آمريكا گفت: اين همان مفهوم نهايي تملق است كه كلينتون نگراني‌هاي دولت آمريكا از عدم حقوق آزادي بيان در سراسر دنيا را در بوق و كرنا مي‌كند و اين در حالي است كه يك فرد آمريكايي همزمان به دليل نشان دادن اعتراض آرام خود به سخنان كلينتون مورد ضرب و شتم قرار گرفت و نهايتاً دستگير شد.

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286862
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها