عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

رانش زمين يك پروژه پزشكي تا سهم مديران شهرستاني در پروژه‌ها

رانش زمين يك پروژه پزشكي تا سهم مديران شهرستاني در پروژه‌ها
جمعه 29 بهمن 1389  12:52 ب.ظ

گزارش فارس از حاشيه و متن نشست بررسي مشكلات آمل؛
رانش زمين يك پروژه پزشكي تا سهم مديران شهرستاني در پروژه‌ها

خبرگزاري‌ فارس: نشست بررسي مشكلات آمل در دو روز كاري هفته‌اي كه گذشت در آمل برگزار شد و با اعلام پايان نشست در شب گذشته حاشيه‌هايي داشت كه خواندن آن خالي از لطف نيست.

به گزارش خبرگزاري فارس از آمل، با ابتكار فرماندار آمل نخستين نشست بررسي مسائل و مشكلات شهرستان آمل با حضور برخي مديران كل و نمايندگان اين مديران در سالن اجتماعات فرمانداري آمل برگزار شد.
* از هفته گذشته فرماندار آمل از حضور 13 مديركل استاني در آمل خبر داده بود اما در اين جلسه كه از ساعت 19 شب گذشته آغاز شد تنها برخي از مديران كل حضور داشتند.

* غيبت مديران كل برخي دستگاه‌ها گلايه معاون استاندار را در پي داشت به طوري كه مدام از دعوت يا عدم دعوت برخي مديران به اين جلسه سوال مي‌كرد و در موردي از رئيس آب و فاضلاب آمل خواست كه با مديرعامل شركت تماس بگيرد تا عدم حضور حسين‌زاده را جويا شود كه با وجود تماس يحيي‌پور اين مهم در ميان بحث‌هاي مهم به فراموشي سپرده شد.

* در اين نشست با وجود دعوت از 13 مدير استاني مديران كل تعاون، راه و ترابري، تربيت‌بدني و محيط ‌زيست بقيه در حد معاون و يا كارشناس به اين جلسه راهي كرده بودند.

* عدم حضور مديرعامل آب منطقه‌اي، آب و فاضلاب شهري و روستايي، رئيس سازمان مسكن و شهرسازي و رئيس دانشگاه علوم ‌پزشكي مازندران و ترك زودهنگام جلسه توسط مديركل راه و ترابري استان كه با انتقادات شديدي روبه‌رو بود، گلايه معاون استاندار را در پي داشت.

* پوشه‌هايي با 25بند از مشكلات شهرستان آمل تهيه شده و در اختيار مديران قرار گرفت.

* بيشترين مشكلات شهرستان آمل در بخش‌هاي ورزشي، راه و ترابري، سد هراز و بخش بهداشت و درمان بود.

* رئيس اداره آب و فاضلاب روستايي آمل كه در اين جلسه به دليل عدم وجود مديرعامل اين شركت خود پاسخگوي فرماندار و معاون استاندار بود از كاهش سطح آب‌هاي زيرزميني در اين شهرستان خبر داد.

* عباسپور رئيس اداره آب و فاضلاب روستايي آمل در اين جلسه گفت كه با اعتبارات اندك اين شركت نمي‌توان فعاليت مفيدي در بخش تامين آب روستايي انجام داد.

وي به قدري از كمبود اعتبارات گلايه داشت كه گفت: براي مرمت حفاري‌هاي انجام شده در روستاها اعتبار كافي ندارند و با برخوردهاي روستاييان مواجه مي‌شود و حتي پيامك‌هاي تهديدآميز دريافت مي‌كند.

* بيمارستان 10تختخوابي وانا در بخش لاريجان كه يك سال از اتمام عمليات اجرايي آن مي‌گذرد و هنوز به بهره‌برداري نرسيده است، گلايه فرماندار از دانشگاه علوم‌ پزشكي مازندران به دليل عدم تامين نيروي انساني مورد نياز و عدم تجهيز اين مركز را به دنبال داشت.

* رئيس شبكه بهداشت و درمان آمل نيز كه در غياب رئيس و شبكه بهداشت و درمان پاسخگو بود به كمبود نيروي انساني پزشكي در اين شهرستان اشاره كرد و گفت: كمبود نيروي پرستار در اين شهر بسيار حاد است و به راحتي نيز نمي‌توان اين نيرو را حتي از شهرهاي اطراف تامين كرد.

* قاسمي رئيس شبكه بهداشت و درمان آمل درباره عدم بهره‌برداري از بيمارستان وانا هم گفت كه اين پروژه به اتمام رسيده اما به دليل رانش در يكي از اضلاع اين مركز درماني 10 تختخوابي بهره‌برداري از آن به تاخير افتاده است.

* مشكل معادن شن و ماسه نيز در مسير جاده هراز يكي از پرحاشيه‌ترين مشكلات شهرستان آمل است كه فرماندار آمل در اين زمينه گفت: با وجود اينكه استانداري دستور داده كه تمام مجوزها از سوي شهرستان صادر شود باز با وجود مخالفت ما در برخي طرح‌ها اين مجوزها از استان صادر مي‌شود.

* در اين جلسه وجود يك معدن شن و ماسه كه دستور توقف فعاليت آن صادر شده ولي هنوز به فعاليت خود در محدوده سد مخزني هراز ادامه مي‌دهد تعجب همگان را برانگيخت.

* تغييرات پي‌در‌پي مديريتي در شركت جهاد نصر و سازمان تجهيز تربيت ‌بدني از مهم‌ترين دلايل تاخير در اجراي پروژه روگذر امام حسين(ع) در ورودي آمل و استاديوم ورزشي 5 هزار نفري اين شهر عنوان كرد.

* براساس معمول باز هم مسكن مهر و تعهدات دستگاه‌هاي مختلف اجرايي در قبال آن از مهم‌ترين بحث‌هاي داغ در اين زمينه بود كه مديركل تعاون و رئيس مسكن و شهرسازي آمل از شهرداري‌ها و بانك‌ها به دليل عدم انجام تعهدات گلايه داشتند.

*نيلچيان مديركل تعاون گفت: در گذشته تسهيلات مسكن مهر براي هر واحد 14ميليون تومان بود اما با افزايش آن به 25 ميليون تومان در سال جاري بانك‌ها به تعهدات خود عمل نمي‌كنند.

* سرپرست شهرداري آمل در اين جلسه با اشاره به اينكه برخي پيمانكاران پروژه‌هاي مسكن مهر انتظار دارند پروانه تجاري با تسهيلات مسكن مهر در بهترين نقاط شهر به صورت ارزان‌قيمت براي آنها صادر كنيم، گفت: در برخي موارد هم اين تعاوني‌ها قوانين ساخت‌وساز را رعايت نمي‌كنند و انتظار دارند شهرداري به اين راحتي و بدون رعايت ضوابط به آنها پروانه بدهد.
‌ولي‌الله قادي افزود: با ادامه روندي كه به همه بخش‌ها شهرداري بايد تخفيف بدهد و از حق خود بگذرد و عدم افزايش نرخ خدمات، در سال آينده حتي نمي‌توانيم حقوق كارمندان خود را بدهيم.

* در اين جلسه معاون استاندار مازندران گفت كه استاندار دستور داده تمام بانك‌ها به ابلاغيه‌هاي تكليفي و تعهدات خود در زمينه مسكن مهر عمل كنند چون اگرچه اين بار مالي زيادي را به بخش‌هايي مانند شهرداري و بانك‌ها تحميل مي‌كند ولي خانه‌دار شدن و سامان گرفتن جوانان در كشور نياز به همكاري همه بخش‌ها و دستگاه‌ها دارد.

* فرماندار آمل در اين جلسه گفت بيشتر ادارات در اين شهرستان در ساختمان‌هاي استيجاري فعاليت مي‌كنند و رسيدگي به وضعيت آنها نيازمند توجه است.
اكبرزاده اظهار داشت: ساختماني نيمه‌كاره در بلوار طالقاني اين شهر به حال خود رها شده محل تجمع‌ و برخي رفتارهاي ناهنجار شده است.
وي خواستار اين شد كه سازمان مسكن و شهرسازي اين ساختمان را به ادارات تحويل دهد تا ساخت اين مجموعه توسط خود ادارات صورت گيرد.

* يكي از مهم‌ترين نكاتي كه در اين جلسه مي‌توان به آن رسيد وجود جايگاه مديران شهرستاني است كه به نظر مي‌رسد براي پاسخگويي در ارتباط با مسائل يك شهر و احيانا همه شهرهاي استان مديران كل بايد شخصا پيگير مسائل باشند و شايد اين همان نكته‌اي است كه خبرنگاران بارها از مسئولان استاني خواسته‌اند كه مديران شهرستاني براي ارائه اخبار از مديران استاني استعلام و كسب مجوز مي‌كنند، به نظر مي‌رسد ناكافي بودن سطح اختبارات مديران شهرستاني و ملاحظه‌كاري‌هاي اين مديران موجب حضور مديران كل در همه مسائل يك شهرستان مي‌شود.

* اين نشست ساعت 30 دقيقه بامداد به پايان رسيد.
............................
گزارش از الناز پاك‌نيا
............................
انتهاي‌ پيام/م10/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها