عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

سركوب كارگران در آمريكا

سركوب كارگران در آمريكا
جمعه 29 بهمن 1389  12:52 ب.ظ

89/11/29 - 10:00
شماره:8911290021
واشنگتن پست گزارش داد:
سركوب كارگران در آمريكا

خبرگزاري فارس: يك روزنامه آمريكايي در گزارشي از وضعيت دشوار كارگران در آمريكا خبر داد و تلاش مقامات آمريكايي براي سركوب آنان را به تصوير كشيد.

به گزارش فارس، روزنامه آمريكايي "واشنگتن‌پست " در گزارشي نوشت: در شرايطي كه كارگران در مصر فوريه‌اي انقلابي را شاهد هستند، در آمريكا ماه جاري ميلادي (ماه فوريه) به عنوان سخت‌ترين ماه براي كارگران طي دهه‌هاي گذشته مطرح شده است.

اين نشريه آمريكايي در ادامه گزارش خود تأكيد كرد: همزمان با تلاش كارگران مصري براي سهيم بودن در انقلاب اين كشور و نقش آنها در سرنگوني رژيم ديكتاتوري "حسني مبارك " در قاهره، دولت ايالتي آمريكا در "ويسكانسين " تمام تلاش خود را به كار گرفته است تا مانع از هرگونه قيام كارگران در آمريكا عليه سازمان‌هاي كارگري در اين كشور شود.

بر همين اساس، "اسكات واكر " فرماندار جديد ويسكانسين كه از حزب جمهوري‎خواه است، پيشنهاد داده است تا با تصويب قانوني، بسياري از حقوق كارمندان دولت از آنها گرفته شود. چنانچه اين قانون كه هم‌اكنون به نظر مي‌رسد مسير بدون مانعي را در مجلس نمايندگان جديد اين ايالت طي مي‌كند و در مجلس سناي ويسكانسين نيز به تصويب برسد، اتحاديه‌هاي صنفي معلمان، كارمندان بخش بهداشت، پزشكان، پرستاران و بسياري ديگر از كارمندان دولتي در اين ايالت تمام حقوق خود را مبني بر اعتراض به مزايا، بازنشستگي، بيمه خدمات درماني و بسياري موارد ديگر از دست خواهند داد.

انتهاي پيام/ص

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286862
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها