عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: درهاى آسمان در اوّلین شب ماه رمضان گشوده مى‌شود و تا آخرین شب آن بسته نخواهد شد. بحارالانوار، ج93، ص344

فهرست كتابخانه ملي ملك منتشر مي‌شود‌

فهرست كتابخانه ملي ملك منتشر مي‌شود‌
جمعه 29 بهمن 1389  12:54 ب.ظ

رئيس مجمع ذخاير اسلامي:
فهرست كتابخانه ملي ملك منتشر مي‌شود‌

خبرگزاري فارس: رئيس مجمع ذخاير اسلامي از چاپ و انتشار كتاب مرقعات و آلبوم‌هاي عكس كتابخانه ملي ملك تا پايان سال جاري خبر داد.

حجت‌الاسلام محمدصادق اشكوري امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به چاپ فهرست مرقعات و آلبوم‌هاي عكس كتابخانه ملي ملك اظهار داشت: اين كتاب از سوي سعيد خودداري ناييني تدوين شده است.
وي به تعريفي از مرقعات اشاره كرد و افزود: مرقعات بخش‌هاي صحافي شده آثار هنري است كه جدول‌بندي شده و به صورت صفحاتي در كنار هم قرار مي‌گيرد و قابل ارائه در موزه است.
رئيس مجمع ذخاير اسلامي خاطرنشان كرد: بيش از 130 فهرست در اين مجموعه به چاپ رسيده و اين مجموعه ماه آينده به چاپ مي‌رسد و اين كتاب در نوع خود بي‌نظير است.
حجت‌الاسلام اشكوري خاطرنشان كرد: كتابخانه ملك گنجينه مهمي محسوب مي‌شود و بخشي از مرقعات اين كتابخانه مربوط به تركيه و عثماني است و بر اهميت اين فهرست مي‌افزايد.
وي با اشاره به ديگر مطالب ارائه شده در كتاب گفت: بخشي از اين مرقعات شامل آلبوم‌هاي سياسي، آلبوم‌هاي رجال ايراني و غيرايراني است.
رئيس مجمع ذخاير اسلامي تصريح كرد: با انتشار اين كتاب فهرستي از اين منابع در اختيار پژوهشگران قرار مي‌گيرد تا در مواقع لزوم به توانند به آساني به آن دست پيدا كنند.
حجت‌الاسلام اشكوري خاطرنشان كرد: فهرست الفبايي اعلام و مكان‌ها در انتهاي اين كتاب اضافه شده كه مراجعه متقاضيان را آسان‌تر مي‌كند.
وي يادآور شد: اين كتاب در 136 صفحه تا پايان ماه آينده به چاپ مي‌رسد كه اطلاعات لازم را درباره كتابخانه ملك در اختيار مخاطبان قرار مي‌دهد.
انتهاي پيام/خ20/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها