عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

فهرست كتابخانه ملي ملك منتشر مي‌شود‌

فهرست كتابخانه ملي ملك منتشر مي‌شود‌
جمعه 29 بهمن 1389  12:54 ب.ظ

رئيس مجمع ذخاير اسلامي:
فهرست كتابخانه ملي ملك منتشر مي‌شود‌

خبرگزاري فارس: رئيس مجمع ذخاير اسلامي از چاپ و انتشار كتاب مرقعات و آلبوم‌هاي عكس كتابخانه ملي ملك تا پايان سال جاري خبر داد.

حجت‌الاسلام محمدصادق اشكوري امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به چاپ فهرست مرقعات و آلبوم‌هاي عكس كتابخانه ملي ملك اظهار داشت: اين كتاب از سوي سعيد خودداري ناييني تدوين شده است.
وي به تعريفي از مرقعات اشاره كرد و افزود: مرقعات بخش‌هاي صحافي شده آثار هنري است كه جدول‌بندي شده و به صورت صفحاتي در كنار هم قرار مي‌گيرد و قابل ارائه در موزه است.
رئيس مجمع ذخاير اسلامي خاطرنشان كرد: بيش از 130 فهرست در اين مجموعه به چاپ رسيده و اين مجموعه ماه آينده به چاپ مي‌رسد و اين كتاب در نوع خود بي‌نظير است.
حجت‌الاسلام اشكوري خاطرنشان كرد: كتابخانه ملك گنجينه مهمي محسوب مي‌شود و بخشي از مرقعات اين كتابخانه مربوط به تركيه و عثماني است و بر اهميت اين فهرست مي‌افزايد.
وي با اشاره به ديگر مطالب ارائه شده در كتاب گفت: بخشي از اين مرقعات شامل آلبوم‌هاي سياسي، آلبوم‌هاي رجال ايراني و غيرايراني است.
رئيس مجمع ذخاير اسلامي تصريح كرد: با انتشار اين كتاب فهرستي از اين منابع در اختيار پژوهشگران قرار مي‌گيرد تا در مواقع لزوم به توانند به آساني به آن دست پيدا كنند.
حجت‌الاسلام اشكوري خاطرنشان كرد: فهرست الفبايي اعلام و مكان‌ها در انتهاي اين كتاب اضافه شده كه مراجعه متقاضيان را آسان‌تر مي‌كند.
وي يادآور شد: اين كتاب در 136 صفحه تا پايان ماه آينده به چاپ مي‌رسد كه اطلاعات لازم را درباره كتابخانه ملك در اختيار مخاطبان قرار مي‌دهد.
انتهاي پيام/خ20/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها