عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

ظرفيت‌ها در حوزه زبان‌آموزي طلاب گسترش پيدا كند‌

ظرفيت‌ها در حوزه زبان‌آموزي طلاب گسترش پيدا كند‌
جمعه 29 بهمن 1389  12:54 ب.ظ

معاون بين‌الملل حوزه‌هاي علميه:
ظرفيت‌ها در حوزه زبان‌آموزي طلاب گسترش پيدا كند‌

خبرگزاري فارس: معاون بين‌الملل حوزه‌هاي علميه گفت: لازم است ظرفيت‌ها در حوزه زبان‌آموزي طلاب گسترش پيدا كند تا در اين بخش پاسخگوي نيازهاي كنوني جامعه باشيم.

حجت‌الاسلام محمدحسن زماني امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به اهميت شناخت توانمندي‌ها و نيازها در حوزه‌هاي علميه اظهار داشت: برخي از ضعف‌ها در عرصه عمل ظهور و بروز پيدا مي‌كند.
وي با اشاره به سفر علمي اساتيد حوزه به برخي كشورهاي اسلامي، از انجام اين سفرهاي علمي به كشورهاي غيراسلامي نيز خبر داد و اذعان داشت: كشورهاي داراي اهميت بيشتر در اولويت خواهند بود و كشورهاي آمريكا، چين و ژاپن در دستور كار قرار گرفته كه اميدواريم در فرصت مناسب امكانات لازم براي اعزام اساتيد حوزه به اين سفرهاي علمي فراهم شود.
معاون بين‌الملل حوزه‌هاي علميه خاطرنشان كرد: در كشور چين با جمعيت انبوه ميلياردي كه يك پنجم جمعيت كره زمين را تشكيل مي‌دهد حضور حوزه‌هاي علميه بسيار اندك است.
حجت‌الاسلام زماني تصريح كرد: اين موضوع قابل قبول نخواهد بود و نبايد اين موضوع ادامه پيدا كند و در هند نيز بايد حضور حوزه‌ها بيشتر باشد.
وي تاكيد كرد: اعتقاد ما اين است كه فرهنگ اسلام كه به عنوان كامل‌ترين معرفت الهي در اختيار بشر گذارده شده و بشري كه تشنه حقيقت است، بايد اين معرفت به او عرضه شود.
معاون بين‌الملل حوزه‌هاي علميه تصريح كرد: روحانيت شيعه مكلف است كه با تمام توان خود در راستاي عرضه معارف اسلامي در دنيا تلاش كند كه تاسيس اين معاونت گامي است در رسمي‌سازي در اجراي اين تكليف خواهد بود.
حجت‌الاسلام زماني نداشتن اطلاع از نيازهاي فرهنگي و زبان ساير كشورها را از مشكلات موجود ذكر كرد و افزود: اين دو سد بايد برداشته شود و معتقديم براي كشورهاي چين و ژاپن بايد استاد چيني مسلط به زبان كشورها داشته باشيم.
وي خاطرنشان كرد: فعاليت در اين زمينه به صورت محدود آغاز شده و مركزي در حوزه علميه اصفهان تاسيس كرديم كه بيش از 10 نفر از فضلاي مسلط به زبان انگليسي تربيت شده‌اند.
معاون بين‌الملل حوزه‌هاي علميه تصريح كرد: آموزش زبان چيني در حوزه علميه مشهد آغاز شده و در حوزه علميه قم علاوه بر زبان عربي، زبان‌هاي انگليسي، فرانسه و آلماني را تدريس كرده و تعدادي از فضلا در اين زبان‌ها آموزش‌هاي لازم را به حد بسيار مطلوب فرا گرفته‌اند.
حجت‌الاسلام زماني با بيان اينكه ظرفيت‌ها در حوزه زبان‌آموزي بايد گسترش پيدا كند، خاطرنشان كرد: معاون بين‌الملل طرح بازديد فني از مراكز آموزش زبان در قم را آغاز كرده تا ظرفيت‌ها افزايش پيدا كند و شيوه‌هاي آموزش واقع‌بينانه‌تر و منطبق با نيازهاي حوزويان محقق شود تا تعداد طلاب بيشتري در اين مراكز پذيرش شوند.
انتهاي پيام/خ20/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها