عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

گرما درد تزریق را كم می‌كند

گرما درد تزریق را كم می‌كند
جمعه 29 بهمن 1389  12:54 ب.ظ

سلامت نیوز :یك مطالعه جدید نشان می‌دهد گرما در بیهوشی‌های موضعی و هنگام تزریق می‌تواند به میزان قابل توجهی موجب كاهش درد شود.

به گزارشی فارس ، بیهوشی‌های موضعی به منظور كاهش درد صورت می‌گیرد، در حالی كه اعتقاد عموم بر این است كه روند تزریق، دردناك است.

محققان دانشگاه «تورنتو» كانادا اثبات كردند كه گرم شدن داروی شیمیایی بیهوشی قبل از انجام تزریق موجب كاهش درد خواهد شد، صرف نظر از اینكه تزریق زیر پوستی و داخل پوستی به میزان كم یا زیاد باشد.

بنا به گفته محققان، گرمایش می‌تواند از طریق آب گرم، گرم‌كننده‌های مایع، گرم‌كننده‌های غذای كودكان یا گرم‌كننده سرنگ باشد همچنین برخی پزشكان اورژانس از گرمای دستشان برای تزریق گرم استفاده می‌كنند.

به گزارش پرس تی‌وی، گرمایش تزریق، كاری بی‌هزینه است كه پزشكان اورژانس از آن برای كاهش درد ناشی از تزریق استفاده می‌كنند؛ تغییری كوچك در محل تزریق تفاوتی بزرگ را برای بیمار ایجاد می‌كند.

به گفته پزشكان، بیماران معمولاً از دیدن سوزن وحشت دارند اما انجام كاری ساده مانند رساندن گرمای تزریق به دمای بدن می‌تواند این بخش از عملیات اورژانسی را قابل تحمل‌تر كند.

metallic2

metallic2
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 936
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها