عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

حمايت «شوراي همكاري» از كشتار مردم توسط دولت بحرين

حمايت «شوراي همكاري» از كشتار مردم توسط دولت بحرين
جمعه 29 بهمن 1389  12:56 ب.ظ

89/11/29 - 11:18
شماره:8911290200
حمايت «شوراي همكاري» از كشتار مردم توسط دولت بحرين

خبرگزاري فارس: شوراي همكاري خليج فارس در جلسه فوق‌العاده خود براي بررسي وضعيت كشورهاي منطقه، از اقدام دولت پادشاهي بحرين در سركوب مردم معترض و كشتار 4 بحريني حمايت كرد.

به گزارش فارس، شوراي همكاري خليج فارس در پايان نشست فوق‌العاده شب گذشته خود با انتشار بيانيه‌اي از دولت بحرين و اقدام آن در سركوب مردم معترض اين كشور حمايت كرد.

تظاهرات مردم بحرين عليه دولت اين كشور كه از متحدان آمريكا در منطقه است، روز يكشنبه گذشته آغاز شده است و امروز نيز ادامه خواهد داشت. تاكنون چهار نفر كشته و صدها نفر زخمي شده‌اند.

شوراي همكاري روز گذشته نشستي فوق‌العاده براي بررسي مسائل و ناآرامي‌هاي بحرين و ديگر كشورهاي منطقه تشكيل داد و در پايان حمايت خود را از دولت بحرين كه در دو روز گذشته چهار بحريني را كشت، اعلام كرد.

شوراي همكاري با اعلام حمايت از بحرين و هر كشور عربي ديگر در خليج فارس، تاكيد كرد كه امنيت بحرين و هر كشور عربي ديگر خليج فارس امنيت همه كشورهاي عضو شوراي همكاري است.

سي‌اُمين نشست فوق‌العاده شوراي همكاري كه در منامه پايتخت بحرين برگزار شد، در عين حال مداخلات خارجي در امور داخلي بحرين را رد كرد و خواستار تامين امنيت بحرين شد.

در همين حال آمريكا نيز كه در كشور بحرين ناوگان پنجم دريايي خود را دارد، از دولت بحرين و برنامه‌هاي اصلاحي آن كه با هدف فرونشاندن خشم مردم آغاز شده است، حمايت كرد.

ناوگان پنجم دريايي آمريكا (United States Fifth Fleet) يكي از پنج ناوگان فعال نيروي دريايي آمريكاست كه مسئوليت حفظ منافع اين كشور در خليج فارس، درياي عمان، درياي سرخ، خليج عدن و بخش‌هايي از اقيانوس هند را بر عهده دارد.

نشست فوق‌العاده شوراي همكاري پس از آن برگزار شد كه دولت بحرين جمع معترضان بحريني در ميدان اللؤلؤه را با گاز اشك‌آور و گلوله‌هاي پلاستيكي متفرق كرد كه تاكنون چهار بحريني را كشته و صدها نفر را راهي بيمارستان كرده است.

انتهاي پيام/.++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها