عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

بزرگ‌ترين بحران بشر امروزي بحران هويت و نابساماني ديني است‌

بزرگ‌ترين بحران بشر امروزي بحران هويت و نابساماني ديني است‌
جمعه 29 بهمن 1389  12:56 ب.ظ

مسئول نهاد نمايندگي ولي فقيه در دانشگاه‌هاي آزاد منطقه 3 كشور:
بزرگ‌ترين بحران بشر امروزي بحران هويت و نابساماني ديني است‌

خبرگزاري فارس: مسئول نهاد نمايندگي ولي فقيه در دانشگاه‌هاي آزاد منطقه 3 كشور گفت: بزرگ‌ترين بحران بشري بحران هويت و نابساماني ديني است.

به گزارش خبرگزاري فارس از بابل، حجت‌الاسلام سيد حسين ابراهيميان صبح امروز در مراسم آيين تشرف دانش‌آموزان دبيرستان پسرانه علوم و معارف صدرا بابل اظهار داشت: امروز شما جوانان با برگزاري جشن تكليف بايد خداوند را در كنار خود حس كنيد و به درستي او را بشناسيد زيرا از امروز خداوند شما را مخاطب قرار داده و اين نعمت بسيار بزرگي است.
وي افزود: بزرگترين بحران و نابساماني كه بشر امروز با آن مواجه بوده بحران نگراني، نابساماني دروني و اختلالات روحي رواني و بحران هويت است.
ابراهيميان با ذكر جمله‌اي الهي كه «با ذكر خدا دل‌ها آرام مي‌شود»، بيان داشت: از پرصلابت‌ترين آيه‌اي كه خداوند پشت سرهم بر يك امر تاكيد كرده است آيه «علي بذكرالله تطمئن القلوب» است.
مسئول نهاد نمايندگي ولي فقيه در دانشگاه‌هاي آزاد منطقه 3 كشور تصريح كرد: دو قرن پيش در جهان پيشرفته غرب نهضتي به وجود آمد كه به رنسانس علمي معروف بود و در اين نهضت دانشمندان به اين نتيجه رسيدند كه نماز، نيايش و خداوند بايد از زندگي بشريت حذف شود و جهان‌بيني علمي جانشين جهان‌بيني ديني شده چراكه عمر خدا، نماز و نيايش به سر رسيده است.
ابراهيميان افزود: بر اين اساس 200 سال بشر بدون دين، خداوند و نماز و نيايش زندگي كرد و امروز شاهد هستيم كه اين تئوري به بن‌بست رسيده و همان دانشمندان بزرگ قرن به طور اجماع رنسانس جديدي به نام نوانديشي ديني را پايه‌گذاري كرده و همگي بيان داشتند كه ما در تئوري قبلي خود اشتباه كرده كه خدا را از صحنه زندگي حذف كرديم و بايد خداوند دوباره وارد زندگي شود چون زندگي بدون خداوند يعني اسير شدن در دام پوچ‌گرايي است.
وي اظهار داشت: بعد از اين نوع‌انديشي ديني بودكه دانشمند بزرگي در كتاب نياز خود عنوان كرد، نماز و نيايش يعني آرام و قرار گرفتن بي‌نهايت كوچك در كنار بي‌نهايت بزرگ كه تاثير زيادي در كاهش ناراحتي‌هاي عصبي دارد.
ابراهيميان در پايان تصريح كرد: آمار نشان داده است كه مردان و زناني كه به كليسا و مراكز ديني ومذهبي مي‌روند افسردگي و اضطراب در آنها بسيار كمتر از ديگران و آرامش آنها نيز بيشتر است.
انتهاي پيام/خ20/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها