عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

بي‌سوادي در بافق ريشه‌كن مي‌شود‌

بي‌سوادي در بافق ريشه‌كن مي‌شود‌
جمعه 29 بهمن 1389  12:56 ب.ظ

رئيس نهضت سوادآموزي بافق:
بي‌سوادي در بافق ريشه‌كن مي‌شود‌

خبرگزاري فارس: رئيس نهضت سوادآموزي شهرستان بافق گفت: تا پايان سال آينده بي‌سوادي در گروه سني 10 تا 49 سال در شهرستان بافق ريشه‌كن مي‌شود.

رضا فتاحي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بافق اظهار داشت: تاكنون در بسياري از روستاهاي بافق جشن شكرگزاري پايان بي‌سوادي برگزار شده است و تا پايان سال آينده نيز اين جشن در تمامي روستاها و مناطق شهري بافق در گروه سني10 تا 49 سال برپا مي‌شود.
وي خاطرنشان كرد: از ابتداي اجراي ريشه‌كني بي‌سوادي در بافق تا اوايل بهمن‌ماه، جشن شكرگزاري پايان بي‌سوادي در 85 روستاي شهرستان بافق برگزار شده و در ماه جاري نيز اي جشن در 9 روستاي ديگر شهرستان بافق برگزار شده است.   
فتاحي با مقايسه ميزان بهره‌مندي مردم بافق از نعمت سواد عنوان كرد: در سال 57 تنها 37 درصد مردم شهرستان بافق باسواد بودند كه با تلاش آموزشياران نهضت سوادآموزي در حال حاضر بيش از 98 درصد مردم اين شهرستان از نعمت سواد خواندن و نوشتن بهره‌مند هستند.
رئيس نهضت سوادآموزي شهرستان بافق بيان داشت: در سال جاري تعداد 20 كلاس مقدماتي و ‍‍تكميلي با حضور 160 سوادآموز در سطح اين شهرستان تشكيل شده است.
فتاحي بيان داشت: براي جلوگيري از رجعت نوسوادان به بي‌سوادي طرح‌هايي نظير خدمات مكاتبه‌اي و رسانه‌اي، تحكيم و تثبيت سواد در قالب گروه‌هاي پيگير در سطح شهرستان بافق و ... در حال اجراست.
وي خاطرنشان كرد: پراكندگي افراد بي‌سواد و تردد به نقاط دورافتاده از مهم‌ترين مشكلات آموزشياران نهضت سوادآموزي شهرستان بافق است.
انتهاي پيام/خ20/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها