عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: بخشنده ترین شما پس از من کسی است که دانشی بیاموزد آنگاه دانش خود را بپراکند. میزان الحکمه

بي‌سوادي در بافق ريشه‌كن مي‌شود‌

بي‌سوادي در بافق ريشه‌كن مي‌شود‌
جمعه 29 بهمن 1389  12:56 ب.ظ

رئيس نهضت سوادآموزي بافق:
بي‌سوادي در بافق ريشه‌كن مي‌شود‌

خبرگزاري فارس: رئيس نهضت سوادآموزي شهرستان بافق گفت: تا پايان سال آينده بي‌سوادي در گروه سني 10 تا 49 سال در شهرستان بافق ريشه‌كن مي‌شود.

رضا فتاحي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بافق اظهار داشت: تاكنون در بسياري از روستاهاي بافق جشن شكرگزاري پايان بي‌سوادي برگزار شده است و تا پايان سال آينده نيز اين جشن در تمامي روستاها و مناطق شهري بافق در گروه سني10 تا 49 سال برپا مي‌شود.
وي خاطرنشان كرد: از ابتداي اجراي ريشه‌كني بي‌سوادي در بافق تا اوايل بهمن‌ماه، جشن شكرگزاري پايان بي‌سوادي در 85 روستاي شهرستان بافق برگزار شده و در ماه جاري نيز اي جشن در 9 روستاي ديگر شهرستان بافق برگزار شده است.   
فتاحي با مقايسه ميزان بهره‌مندي مردم بافق از نعمت سواد عنوان كرد: در سال 57 تنها 37 درصد مردم شهرستان بافق باسواد بودند كه با تلاش آموزشياران نهضت سوادآموزي در حال حاضر بيش از 98 درصد مردم اين شهرستان از نعمت سواد خواندن و نوشتن بهره‌مند هستند.
رئيس نهضت سوادآموزي شهرستان بافق بيان داشت: در سال جاري تعداد 20 كلاس مقدماتي و ‍‍تكميلي با حضور 160 سوادآموز در سطح اين شهرستان تشكيل شده است.
فتاحي بيان داشت: براي جلوگيري از رجعت نوسوادان به بي‌سوادي طرح‌هايي نظير خدمات مكاتبه‌اي و رسانه‌اي، تحكيم و تثبيت سواد در قالب گروه‌هاي پيگير در سطح شهرستان بافق و ... در حال اجراست.
وي خاطرنشان كرد: پراكندگي افراد بي‌سواد و تردد به نقاط دورافتاده از مهم‌ترين مشكلات آموزشياران نهضت سوادآموزي شهرستان بافق است.
انتهاي پيام/خ20/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها