عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

29 بهمن تبريز فرصتي براي اظهار دلدادگي با ولايت است

29 بهمن تبريز فرصتي براي اظهار دلدادگي با ولايت است
جمعه 29 بهمن 1389  12:56 ب.ظ

استاندار آذربايجان شرقي:
29 بهمن تبريز فرصتي براي اظهار دلدادگي با ولايت است

خبرگزاري فارس: استاندار آذربايجان شرقي گفت: 29 بهمن هر سال فرصتي ارزشمند براي مردم آذربايجان‌ شرقي است تا مراتب بصيرت و دلدادگي خود را به مقام شامخ ولايت اظهار كنند.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز، احمدعليرضا بيگي استاندار آذربايجان شرقي امروز به مناسبت قيام 29 بهمن 56 مردم تبريز با صدور پيامي اظهار داشت: مسلماً نقش ايران در منطقه استراتژيك خاورميانه و نقش آذربايجان در تاريخ ايران به ويژه در 100 ساله اخير بي‌نظير و ممتاز بوده و تاثير شگرفي در تحولات اين مرز و بوم دارد و در اين ميان نقش تبريز به عنوان قلب تپنده آذربايجان، در پيشبرد انقلاب‌هاي آزادي‌ خواهانه جهان چشم اميد آنان را به اين خطه پرگهر ايران اسلامي دوخته است.
وي مي‌افزايد: قيام خونين 29 بهمن مردم غيور و غيرتمند تبريز در سال 1356 برگ زرين تاريخ انقلاب اسلامي است كه به فرموده معمار و رهبر كبير انقلاب «در مقابل دودمان پهلوي آغاز شد و با فرياد مرگ بر شاه خط‌ بطلان بر رژيم و استبداد او كشيد.»
بيگي در ادامه اين پيام تصريح مي‌كند: اين حركت آگاهانه و توام با بصيرت كه صحنه‌هاي فراموش نشدني و ماندگار آن در تاريخ كشور و اين ديار به يادگار خواهد ماند، مسير انقلاب را به يوم الله 22 بهمن و سرنگوني طاغوت پيوند داد و لحظاتي را به دنبال آورد كه از آن،‌ خورشيد حيات‌آفرين جمهوري اسلامي درخشيدن آغاز كرد.
استاندار آذربايجان شرقي خاطرنشان كرده است: هوشياري و درك موقعيت، جرات اقدام و نترسيدن از سختي‌ها و خطرها و ايمان و اميد به آينده سه درس مهم قيام مردم تبريز هستند كه مقام معظم رهبري آنها را راهگشاي امروز و آينده ملت و كشور مي‌دانند.
وي مي‌افزايد: اهميت اين قيام سرنوشت ساز وقتي نمايان مي‌شود كه آثار و بركات نفوذ و گسترش انقلاب اسلامي را در عصر حاضر در بخش‌هايي از خاور ميانه و كشورهاي عربي و اسلامي مشاهده مي‌كنيم.
بيگي همچنين در پيام اظهار داشته است: اكنون انقلاب اسلامي ايران درخت تناوري است كه ريشه‌هاي آن با خون فرزندان اين سرزمين آبياري شده و پس از گذشت 32 سال امروز به الگوي آزادي‌خواهي و استبداد ستيزي در سراسر جهان تبديل شده است.
وي خاطرنشان كرده است: 29 بهمن هر سال فرصتي ارزشمند براي مردم شريف آذربايجان‌شرقي است تا بار ديگر ياد و خاطره شهداي اين حادثه بزرگ را ارج نهاده و در سايه سار آن مراتب بصيرت و دلدادگي خود را به مقام شامخ ولايت اظهار كنند.
استاندار آذربايجان شرقي در پايان اين پيام تصريح كرده است: از خداوند بزرگ توفيقات همگان را در پاسداشت آرمان‌هاي امام راحل (ره) و تبعيت از منويات رهبر فرزانه انقلاب اسلامي مسئلت مي‌‌كنم.
انتهاي پيام/غ30/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها