عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

تظاهرات عراقي‌ها در اعتراض به اوضاع معيشتي

تظاهرات عراقي‌ها در اعتراض به اوضاع معيشتي
جمعه 29 بهمن 1389  12:57 ب.ظ

89/11/29 - 11:33
شماره:8911290233
 
تظاهرات عراقي‌ها در اعتراض به اوضاع معيشتي

خبرگزاري فارس: عراق روز پنجشنبه ناآرامي را پشت سر گذاشت و اكثر مناطق اين كشور شاهد ناآرامي و برگزاري تظاهرات در اعتراض به اوضاع معيشتي بود.

به گزارش فارس به نقل از الجزيره، تظاهرات مسالمت آميزي كه روز گذشته در شهر سليمانيه و در برابر مقر حزب دموكراتيك كردستان برگزار شد، با برخورد شديد نمايندگان حزب دمكراتيك و تيراندازي و درگيري با تظاهر كنندگان همراه بود، درحالي كه تظاهر كنندگان عراقي در تظاهرات خود به آرامي خواستار تغيير و اصلاح و بهبود وضع معيشتي خود بودند.

در همين راستا تظاهرات اعتراض آميز مشابهي در استان "ذي‌قار " در جنوب عراق نيز برگزار شد كه در اين تظاهرات هم راهپيمايان به فساد موجود و اوضاع بد معيشتي اعتراض داشتند.

تظاهركنندگان در ذي‌قار خواستار انحلال شوراي شهر و ايجاد فرصت‌هاي شغلي و محاكمه فاسدان شده بودند، ‌اما با حمله نيروهاي امنيتي و درگيري با انها مواجه گرديدند كه درپي آن چندين نفر زخمي و چندين نفر نيز بازداشت شدند.

به دنبال اين حوادث تظاهر كنندگان كه با سنگ از خود دفاع مي‌كردند، به شوراي شهر ناصريه حمله كرده و آن را تصرف نمودند.

درحال حاضر نيروهاي امنيتي در سراسر شهر ناصريه پراكنده و مستقر شده‌اند و هواپيماهاي نظامي در ارتفاع پايين در اين شهر به پرواز درآمده‌اند و نيروهاي امنيتي خود را براي رويارويي با هرگونه تظاهرات اعتراض آميز آماده مي‌كنند.

در ديگر شهرهاي عراق مانند بصره و كوت نيز تظاهرات اعتراض آميز مشابهي توسط شهروندان عراقي برگزار شد كه تظاهرات در كوت با سه كشته و بيش از 50 زخمي همراه بود.
در اعلام همبستگي با تظاهر كنندگان عراقي و در اعتراض به حمله به شهروندان معترض عراقي "جعفر محمد باقر صدر " نماينده پارلمان و برادر شهيد محمد باقر صدر از سمت خود استعفا داد.

انتهاي پيام/++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 238779
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها