عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تظاهرات عراقي‌ها در اعتراض به اوضاع معيشتي

تظاهرات عراقي‌ها در اعتراض به اوضاع معيشتي
جمعه 29 بهمن 1389  12:57 ب.ظ

89/11/29 - 11:33
شماره:8911290233
 
تظاهرات عراقي‌ها در اعتراض به اوضاع معيشتي

خبرگزاري فارس: عراق روز پنجشنبه ناآرامي را پشت سر گذاشت و اكثر مناطق اين كشور شاهد ناآرامي و برگزاري تظاهرات در اعتراض به اوضاع معيشتي بود.

به گزارش فارس به نقل از الجزيره، تظاهرات مسالمت آميزي كه روز گذشته در شهر سليمانيه و در برابر مقر حزب دموكراتيك كردستان برگزار شد، با برخورد شديد نمايندگان حزب دمكراتيك و تيراندازي و درگيري با تظاهر كنندگان همراه بود، درحالي كه تظاهر كنندگان عراقي در تظاهرات خود به آرامي خواستار تغيير و اصلاح و بهبود وضع معيشتي خود بودند.

در همين راستا تظاهرات اعتراض آميز مشابهي در استان "ذي‌قار " در جنوب عراق نيز برگزار شد كه در اين تظاهرات هم راهپيمايان به فساد موجود و اوضاع بد معيشتي اعتراض داشتند.

تظاهركنندگان در ذي‌قار خواستار انحلال شوراي شهر و ايجاد فرصت‌هاي شغلي و محاكمه فاسدان شده بودند، ‌اما با حمله نيروهاي امنيتي و درگيري با انها مواجه گرديدند كه درپي آن چندين نفر زخمي و چندين نفر نيز بازداشت شدند.

به دنبال اين حوادث تظاهر كنندگان كه با سنگ از خود دفاع مي‌كردند، به شوراي شهر ناصريه حمله كرده و آن را تصرف نمودند.

درحال حاضر نيروهاي امنيتي در سراسر شهر ناصريه پراكنده و مستقر شده‌اند و هواپيماهاي نظامي در ارتفاع پايين در اين شهر به پرواز درآمده‌اند و نيروهاي امنيتي خود را براي رويارويي با هرگونه تظاهرات اعتراض آميز آماده مي‌كنند.

در ديگر شهرهاي عراق مانند بصره و كوت نيز تظاهرات اعتراض آميز مشابهي توسط شهروندان عراقي برگزار شد كه تظاهرات در كوت با سه كشته و بيش از 50 زخمي همراه بود.
در اعلام همبستگي با تظاهر كنندگان عراقي و در اعتراض به حمله به شهروندان معترض عراقي "جعفر محمد باقر صدر " نماينده پارلمان و برادر شهيد محمد باقر صدر از سمت خود استعفا داد.

انتهاي پيام/++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها