عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

عرصه انقلاب اسلامي ايران موجب رويش و ريزش برخي افراد شد‌

عرصه انقلاب اسلامي ايران موجب رويش و ريزش برخي افراد شد‌
جمعه 29 بهمن 1389  12:57 ب.ظ

فرمانده سپاه انصارالحسين (ع):
عرصه انقلاب اسلامي ايران موجب رويش و ريزش برخي افراد شد‌

خبرگزاري فارس: فرمانده سپاه انصارالحسين (ع) استان همدان گفت: از 32 سال گذشته تاكنون انقلاب اسلامي ايران تبديل به ميدان آزمايش الهي شده و در آن رويش‌ها و‌ ريزش‌هاي بسياري رخ داده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از همدان عبدالرضا آزادي ‌در مراسم سالگرد شهداي عمليات والفجر هشت با گراميداشت نام و ياد شهداي انقلاب، دفاع مقدس و رزمندگان عمليات والفجر هشت اظهار داشت: 28 بهمن ماه براي مردم و رزمندگان استان همدان روز خاطره انگيزي است چرا كه 25 سال پيش در چنين روزي رزمندگان شجاع انصارالحسين در جاده فاو به بصره مرحله دوم عمليات والفجر هشت را با سرافرازي انجام دادند و دو روز بعد هنگامي كه پاتك‌هاي دشمن در يكي از محورهاي مهم منطقه سنگين شد فرماندهان جنگ تصميم گرفتند از وجود رزمندگان لشگر انصار بهره ببرند.
وي افزود: رزمندگان اسلام با دست خالي و تنها با سلاح ايمان در مقابل ارتش مجهز و توپ و تانك‌هاي عراق ايستادند و حماسه بزرگ والفجر هشت را تكميل كردند.
فرمانده سپاه انصارالحسين (ع) تصريح كرد: محفل شهدا محفل ذكر، تذكر و ياد آنها است و درك وصيت و پيام شهدا يقيناً الهام‌بخش راه آنها است چرا كه وقتي كلام آنها را پس از 25 سال مي‌شنويم به عظمت فكر و روح آنها پي مي‌بريم.
وي ابراز داشت: در سال اول جنگ تمام توان كشور مصروف به سد دشمن شد و در سال دوم، سوم و چهارم جنگ نيز تلاش كرديم تا دشمن از خاك ميهن بيرون رود كه در نتيجه بيش از 10 هزار كيلومتر از خاك ايران آزاد شد اما تصميم امام بر اين بود كه دشمن بايد تنبيه شود.
آزادي گفت: ارتش عراق با وجود شكست سنگيني كه در عمليات والفجر هشت خورده بود توانست با كمك مستكبران خود را مجهز و بازسازي كند به طوري كه در ابتداي جنگ تنها داراي 250 گردان بود اما اين رقم در سال چهارم به 550 گردان رسيد.
وي ادامه داد: 6 هزار دستگاه تانك، 600 هواپيما، 150 گردان توپ خانه، برتري هوايي با بهره‌گيري از هواپيماهاي بهينه‌سازي شده و در اختيار قرار دادن اطلاعات توسط آواكس‌هاي آمريكايي نشان دهنده اين بود كه توان رزمي دشمن پس از خسارت وارد شده از سوي ايران چند برابر شده است.
فرمانده سپاه استان همدان با اشاره به اينكه ايران در سال چهارم جنگ تنها داراي 70 گردان بود، اضافه كرد: كسي كه در ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي ايران عنوان نخست وزيري امام را يدك مي‌كشيد به هيچ عنوان حاضر نشد تمام ظرفيت كشور را در خدمت جبهه و جنگ قرار دهد.
وي افزود: پس از‌ بي‌خردي نخست وزير وقت مجبور شديم زميني را براي جنگ انتخاب كنيم كه به وسيله آن دشمن غافلگير شود و دسيسه‌هاي نظامي را عقيم كنيم بنابراين شبه جزيره فاو براي اين كار انتخاب شد.
آزادي خاطرنشان كرد: اين مكان از نظر استراتژيك گلوگاه حياتي صداميان و حزب بعث به حساب مي‌آمد و يقيناً رعايت اصل غافلگيري مورد نياز بود بنابراين انجام عمليات‌هاي فرعي با نقل و انتقال رزمندگان و رعايت استتار در شب انجام شد.
وي با تأكيد بر اينكه اروندرود داراي 800 متر عرض، 25 متر عمق و حداقل چهار جريان آبي است، اظهار داشت: دشمن هيچگاه تصور نمي‌كرد كه جمهوري اسلامي بتواند در منطقه‌اي عمليات كند كه موانع جغرافيايي و فيزيكي زيادي دارد چرا كه ساحل اروندرود مجهز به خاكريزها و دكل‌هاي 40 متري و رادارهاي حفاظتي مختلف بود.
فرمانده لشگر انصارالحسين (ع) تأكيد كرد: فاصله نابرابر كفر و اسلام را چيزي به غير از سلاح و تجهيزات نظامي پر مي‌كرد و آن هم چيزي جز ايمان، شجاعت و حماسه شهدا نبود چرا كه اعتقاد راستين رزمندگان اسلام توانست بر آب‌هاي خروشان اروند غلبه كند و در 20 بهمن سال 1364 با آغاز عمليات والفجر در كمتر از 48 ساعت موجبات شكست رژيم بعث را در منطقه فراهم آورد.
وي با اشاره به اينكه عمليات والفجر هشت 75 روز طول كشيد، تصريح كرد: دشمن از اين حمله به عنوان بزرگ‌ترين پيروزي و كاري غير ممكن ياد مي‌كرد و حقيقتاً عبور از رودخانه خروشان اروند و رسيدن به ساحل و همچنين تصرف فاو كاري غير ممكن بود اما كساني كه از امام تبعيت مي‌كردند توانستند غير‌ممكن را ممكن كنند.
آزادي افزود: شجاعت بي‌نظير رزمندگان اسلام دشمنان متحد ايران را مجبور كرد كه قطعنامه 598 را بنويسند و جنگ را بدون برنده اعلام كنند زيرا معتقد بودند كه با روال موجود برنده واقعي ايران است.
وي اضافه كرد: با توجه به بمباران‌ها و عمليات موشكي دشمن، امام خميني سال 65 را سال استقامت ناميد چرا كه براي دنيا غير‌قابل تصور بود كه عراق با 700 نيروي پياده در مقابل 150 رزمنده بسيجي به اين شكل متحمل شكست شود.
فرمانده سپاه انصارالحسين (ع) همدان در ادامه گفت: اردوهاي راهيان نور موجب مي‌شود كه نسل دوم و سوم انقلاب با سختي‌هاي آن دوران آشنا شوند و گوشه‌اي از فداكاري‌هاي رزمندگان و شهداي اسلام را ببينند.
وي اظهار داشت: امروز بايد ميزان سنجي كنيم و ببينيم به چه ميزان در مسير شهدا حركت مي‌كنيم و چقدر به آرمان‌ها و ارزش‌هاي آنان وابسته شديم زيرا كسب رضاي خداوند بالاترين سربلندي است.
آزادي تأكيد كرد: از 32 سال گذشته تاكنون تماميت انقلاب اسلامي ايران ميدان آزمايش الهي است كه در اين ميدان بسياري از افراد به ويژه خواص جامعه رويش و يا ريزش دارند.
وي افزود: در اين ميدان كساني كه در مسير شهدا باقي ماندند رويش فراواني كردند و ديگراني نيز به خاطر دست كشيدن و بي‌توجهي از آرمان‌هاي شهدا و انقلاب در ميدان انقلاب مردود شدند.
فرمانده سپاه انصارالحسين (ع) همدان ابراز داشت: در 22 ماه گذشته استكبار جهاني و صهيونيست با همكاري دشمنان داخلي مردم تمام زور و تزوير خود را نسبت به انقلاب با استفاده از دلارهاي آمريكايي و رسانه‌هاي فردي و جمعي به كار بستند تا قداست و درستي چنين انقلابي را زير سؤال ببرند اما موجب سرافكندگي بيشتر خود شدند.
وي با اشاره به قيام مردم مسلمان منطقه به ويژه كشور مصر خاطرنشان كرد: الگوي فعلي مصر، تونس، اردن و يمن بي‌شك ايران و انقلاب آن است چرا كه توانسته‌اند فرعون زمان خود را نابود و بي‌مصرف كنند.
آزادي ادامه داد: حركت نسنجيده سران فتنه در 25 بهمن كه در چهار منطقه كور تهران انجام شد به اين منظور بود كه توجه مردم و رسانه‌ها را از قيام مردم مصر بازدارند تا بتوانند حكومت آمريكايي جديدي در آن جا حاكم كنند.
وي تصريح كرد: امروز كساني كه از قبل خون شهدا و انقلاب اسلامي به جايگاه و مقامي رسيده‌اند نبايد در مقابل چنين انحرافاتي سكوت كنند زيرا كساني كه جريان‌سازي مثبت را با اظهار نظر كردن انجام ندهند بزرگ ترين خيانت را مي‌كنند.
فرمانده سپاه انصارالحسين (ع) خاطرنشان كرد: دشمن نمي‌خواهد كه ياد و خاطره شهدا را زنده كنيم و از حماسه‌آفريني آنها چيزي به سخن بياوريم چرا كه برگزاري اين محافل به فرهنگ شهدا و تداوم انقلاب اسلامي استمرار مي‌بخشد.
انتهاي پيام/ج10

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها