عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

اختصاص تسهيلات براي بازسازي سينماهاي خوزستان‌

اختصاص تسهيلات براي بازسازي سينماهاي خوزستان‌
جمعه 29 بهمن 1389  12:58 ب.ظ

مديركل ارشاد خوزستان:
اختصاص تسهيلات براي بازسازي سينماهاي خوزستان‌

خبرگزاري فارس: مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي خوزستان از اختصاص بيش از 60 ميليارد تومان تسهيلات براي بازسازي سينماهاي خوزستان خبر داد.

حجت‌الاسلام سيد لطف‌الله سپهر در حاشيه سومين روز از بيست و نهمين جشنواره بين‌المللي فيلم فجر در سينما هلال اهواز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز،‌ با بيان اينكه بيش از 60 ميليارد تومان تسهيلات براي بازسازي سينماهاي خوزستان اختصاص داده شده است، اظهار داشت:‌ امروز با اعتبار قابل توجهي شاهد بازسازي سينما هلال اهواز هستيم كه اين امر منجر به حركتي براي احياي سينما به عنوان پرفايده‌ترين گام است.
وي با اشاره به برگزاري بيست و نهمين جشنواره فيلم فجر در استان خوزستان گفت:‌ در اين جشنواره كه از 27 بهمن ماه كارخود را در خوزستان آغاز كرده و تا 10 روز ادامه دارد، 12 فيلم ايراني و شش فيلم از كشورهاي خارجي در شهرهاي اهواز و آبادان اكران مي شوند. سپهر خاطرنشان كرد: اين فيلم‌ها در دو سينماي هلال اهواز و نفت آبادان اكران مي‌شوند.
وي به وضعيت سينما در خوزستان اشاره كرد و افزود:‌ شرايط نامطلوبي را در وضعيت سينماي خوزستان شاهديم كه نيازمند حركت دلسوزانه علاقمندان به عرصه سينما است.
سپهر ادامه داد:‌ شهرستان آبادان كه روزي 17 سينما داشت امروز يك سينماي شركتي با محدوديت استفاده براي عموم مردم را دارد.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي خوزستان بيان كرد: خوزستاني كه دوراني داراي 60سينماي فعال بود، ‌در حال حاضر تنها 11 باب سينما دارد.
وي ادامه داد: شرايط فرهنگي حاكم بر كشور و نيز دسترسي سهل الوصول مردم به ماهواره و ويدئوسي دي‌ها از جمله علل ركود وضعيت در سينماي استان است.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي خوزستان با اشاره به شرايط نامطلوب جامعه در بحث نرم افزاري بيان كرد: در حال حاضر در جامعه ‌شاهد حضور و ورود نرم افزارهاي صوتي تصويري مستهجر و مبتذل در خانواده‌ها و از هم پاشيده شده كانون خانواده هستيم.
وي تصريح كرد: سينما به عنوان مفرح‌ترين فضا براي اهل هنر، ‌اكنون در فلاكت و هلاكت به سر مي‌برد.
سپهر با تاكيد بر اينكه بايد سينماها را به اداره كل ارشاد يا حوزه هنري واگذار كرد، بيان كرد:‌ مشكلي كه امروز پيش روي سينماهاي استان است، سپرده شدن كار مديريتي به دست افراد غير مسئول است.همان گونه كه در شهرستان آبادان و مسجدسليمان سينماها را مصادره كرده‌اند و بهره‌برداري آنها را بر عهده بنياد جانبازان و كميته امداد آن شهرستان‌ها قرار داده‌اند.
وي از راه‌اندازي مجتمع جزيره سينماي خانواده چهار بعدي در شهرستان آبادان خبر داد و گفت:‌ تا پايان بهمن ماه نيز اين مجتمع در شهرستان اهواز راه‌اندازي مي‌شود.
انتهاي پيام/م10/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها