عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

گسترش تعاملات بين تبريز و هندوستان ظرفيت‌هاي بيشتري دارد‌

گسترش تعاملات بين تبريز و هندوستان ظرفيت‌هاي بيشتري دارد‌
جمعه 29 بهمن 1389  12:58 ب.ظ

سفير هندوستان در تهرن:
گسترش تعاملات بين تبريز و هندوستان ظرفيت‌هاي بيشتري دارد‌

خبرگزاري فارس: سفير هندوستان در تهران گفت: گسترش تعاملات بين تبريز و هندوستان ظرفيت‌هاي بيشتري دارد و در اين ميان اميدواريم شركت‌هاي مسافرتي بين تبريز و هندوستان نيز فعال باشد.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز، سان جي‌سينك صبح امروز در ديدار با استاندار آذربايجان شرقي بر توسعه روابط ميان هندوستان و آذربايجان شرقي تاكيد كرد.
وي اظهار داشت: تبريز شهر زيبايي است و من از نقاط مختلف اين شهر و شخصيت‌هاي مختلف از جمله با رئيس اتاق بازرگاني تبريز ديدار داشته‌ام.
سان جي‌سينك خاطرنشان كرد: سرعت رشد اقتصادي هندوستان بسيار بالا است و با بيش از يك ميليارد جمعيت رشد اقتصادي بيش از هشت درصد را شاهد هستيم.
وي ادامه داد: هندوستان در رشد خود به موضوع انرژي توجه خاصي دارد و ايران دومين تامين كننده نفت خام هندوستان است.
سفير هندوستان در تهران با تقدير از مهمان دوستي مردم آذربايجان اظهار داشت: ظرفيت‌هاي همكاري وسيعي ميان آذربايجان شرقي و هندوستان وجود دارد و راهكارهاي توسعه دو جانبه بيشتر بررسي مي‌شود.
جي‌سينك گفت: شركت‌هاي ايراني در زمينه ساخت و ساز جاده و مسكن فعال هستند و چند شركت ايراني در زمينه‌هاي ساخت جاده و زمينه‌هاي ديگر در هند فعاليت دارد.
سفير هندوستان در تهران ادامه داد: تبريز نيز مطمئناً داراي شركت‌هاي بزرگي است كه ديدار تجار تبريز از ظرفيت‌هاي تجاري هندوستان و ديدارهاي متقابل تجار هندي از تبريز به گسترش روابط منجر خواهد شد.
جي‌سينك ادامه داد: ارتباطات زيادي ميان مردم وجود دارد و تجار كشور هند و آذربايجان شرقي نيز مي‌توانند ارتباطات گسترده‌اي دشته باشند.
وي خاطرنشان كرد: گسترش تعاملات بين تبريز و هندوستان قابليت گسترش بيشتري دارد و در اين ميان اميدواريم شركت‌هاي مسافرتي بين تبريز و هندوستان نيز فعال باشد.
سفير هندوستان در تهران با اشاره به رشد و توسعه ايران گفت: ايران و تبريز براي هر بازديد كننده‌اي شگفت‌انگيز است و رشد شتابان ايران محسوس بوده و مايه خوشحالي است.
جي‌سينك خاطرنشان كرد: توسعه ايران متعلق به منطقه آسياست و از اين جهت ما از رشد ايران حمايت مي‌كنيم.
رحيم صادقيان، رئيس اتاق بازرگاني تبريز نيز در اين ديدار با اشاره به زيرساخت‌هاي لازم در برقراري ارتباط ميان كشورها گفت: نخستين پيش شرط توسعه روابط داشتن محلي به عنوان نقطه تمركز است كه در اين زمينه هندوستان مي‌تواند اقدام به گشايش كنسولگري در تبريز كند.
وي ادامه داد: در حال حاضر تركيه و جمهوري آذربايجان در تبريز داراي كنسولگري هستند و آلمان نيز در اتاق بازرگاني تبريز نماينده دارد.
انتها پيام/غ20/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها