عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

خزانه‌داري آمريكا تحريم‌هاي جديدي عليه ايران تصويب كرد

خزانه‌داري آمريكا تحريم‌هاي جديدي عليه ايران تصويب كرد
جمعه 29 بهمن 1389  12:59 ب.ظ

89/11/29 - 12:06
شماره:8911290001
در ادامه شكست از مردم دنياي اسلام
خزانه‌داري آمريكا تحريم‌هاي جديدي عليه ايران تصويب كرد

خبرگزاري فارس: در ادامه تلاش آمريكا براي اعمال فشار به ايران، وزارت خزانه‌داري اين كشور تحريم‌هاي جديدي را عليه بانك رفاه ايران تحميل كرد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري رويترز، وزارت خزانه‌داري آمريكا روز گذشته (پنج‏شنبه) تحريم‌هاي جديدي را به‏علت آنچه اين وزارتخانه كمك به پيشبرد برنامه هسته‌اي ايران نام برده بود، عليه بانك رفاه ايران تحميل كرد.

وزارت خزانه‌داري آمريكا مدعي شده است كه بانك رفاه ايران خريد موشك و تانك‌‌هاي چند ميليون دلاري را براي وزارت دفاع ايران تسهيل كرده است.

"استوارت لوي " معاون وزير خزانه‌داري آمريكا در امور مربوط به تروريسم و اطلاعات در خصوص اعمال اين تحريم‌هاي جديد مدعي شد: وزارت خزانه‌داري آمريكا هم‌اكنون 20 بانك ايران را به‎علت حمايت از برنامه هسته‌اي و موشكي و تروريسم در معرض ديد قرار داده است.

وزارت خزانه‌داري آمريكا در توجيه تحميل تحريم‌هاي جديد عليه ايران گفت كه بانك رفاه ايران همچنين پرداختي‌هاي شركت صنعتي توليد هواپيماي ايران را براي فعاليت و همچنين افرادي كه با برنامه هسته‌اي ايران مرتبط هستند، تسهيل بخشيده است.

علي‎رغم تلاش‌هاي ايران براي همكاري با جامعه بين‌الملل در زمينه برنامه هسته‌اي خود، آمريكا پيش‌نويس دور چهارم تحريم‌هاي عليه ايران را حدود چند ماه پيش به شوراي امنيت سازمان ملل فرستاد و تحريم‌هاي جديدي عليه ايران به تصويب درآمد.

آمريكا به اين تحريم‌ها بسنده نكرد و اقدامات يك‎جانبه‌اي را به همراه برخي از كشورها عليه ايران اتخاذ كرد و در جديدترين نوع از اين اقدامات يك‎جانبه‌، آمريكا شركت‌هاي آمريكايي را از هرگونه معامله با شركت‌ها و افرادي كه با ايران تجارت دارند، منع كرد و همچنين به دنبال مسدود كردن دارايي‌هاي افرادي است كه شركت‌ها و افراد مذكور در حوزه اختيارات آمريكا دارند.

انتهاي پيام/ص*

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286862
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها