عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

بيانيه مجمع جهاني اهل بيت (ع) درباره اتفاقات بحرين

بيانيه مجمع جهاني اهل بيت (ع) درباره اتفاقات بحرين
جمعه 29 بهمن 1389  12:59 ب.ظ

89/11/29 - 12:10
شماره:8911290320
بيانيه مجمع جهاني اهل بيت (ع) درباره اتفاقات بحرين

خبرگزاري فارس: مجمع جهاني اهل‌بيت (ع) با اشاره به اعتراض آرام مردم بحرين و برخورد شديد نيروهاي امنيتي اين كشور و كشته شدن 4بحريني، اين حادثه را محكوم كرد و از دولت اين كشور خواست به خواسته‌هاي مردم توجه كند.

به گزارش فارس، مجمع جهاني اهل بيت عليهم‌السلام، در بيانيه‌اي درباره اتفاقات بحرين و خروش مردم اين كشور عليه نظامي پادشاهي اين كشور، كشتار مردم را توسط دولت بحرين محكوم كرد.

پايگاه خبري-تحليلي اهل‌بيت عليهم‌السلام با انتشار اين بيانيه اعلام كرد كه «در پي حمله شديد به تجمعات مسالمت‏آميز مردم شريف بحرين و شهادت عده‏اي از مردم اين كشور، مجمع جهاني اهل‏بيت (ع) بيانيه مهمي صادر كرد» كه متن كامل آن به شرح زير است:

« بسم الله الرحمن الرحيم
( ولا تحسَبَنَّ اللّهَ غافلاً عَمَّا يَعمَلُ الظَّالمُونَ إِنَّما يُؤخِّرُهُم ليَوم تشخَصُ فيه الأبصار )

در شرايطي كه امواج بيداري اسلامي و عدالت‏خواهي، كشورهاي منطقه را فرا گرفته است و پس از آنكه ملت هاي تونس و مصر توانستند با برگزاري راهپيمايي و تجمعات، ديكتاتوري هاي وابسته به غرب را سرنگون كنند، مردم كشورهاي ديگر اسلامي نيز براي احقاق حقوق از دست‏رفته خود آغاز به برگزاري تجمعات كردند كه حق طبيعي هر شهروند در كشورهاي آزاد و دموكراتيك است.


اين موج آزادي‏خواهي اينك به ساحل بحرين رسيده است؛ با اين تفاوت كه مردم بحرين بر خلاف مردم مصر به دنبال سرنگوني نظام حاكم بر كشور خود نبودند، بلكه با برگزاري راهپيمايي‏هاي كاملاً مسالمت‌آميز، درخواست داشتند برنامه اصلاحاتي كه از چند سال پيش از سوي هيأت حاكمه وعده داده شده است انجام پذيرد.

اما در كمال تعجب و تأسف، مطالبات مسالمت‏آميز مردم شريف بحرين با بدترين وجه ممكن پاسخ داده شد. شهادت دو تن از جوانان اين كشور در روزهاي گذشته و سپس حمله وحشيانه به متحصنان ميدان اللؤلؤه، موجب حيرت جهانيان و نگراني شديد علاقمندان به سرنوشت كشور و مردم بحرين شد.

با توجه به عمق اين فاجعه، مجمع جهاني اهل‏بيت(ع) به عنوان يك نهاد بين‏المللي و غيردولتي كه صدها تن از نخبگان پيرو اهل‏بيت(ع) در آن عضويت دارند، توجه جهانيان را به نكات زير جلب مي‏نمايد:

1. سال‏هاست كه كشورهاي غربي دم از دموكراسي، حقوق بشر و آزادي مي‏زنند و از اين مفاهيم انساني، حربه‏اي براي سركوب آزاديخواهان واقعي ساخته‏اند. اينان حال بايد پاسخ دهند كه اگر واقعا به دنبال حقوق ملت‏ها هستند چرا با عملكردهاي اينگونه‏ي دولت‏هاي حامي خود مقابله نمي‏كنند؟

2. از پادشاه بحرين مجدانه مي‏خواهيم كه با درايت، منطق و بر اساس شرع و قانون با مطالبات ملي برخورد كند و از رويارويي خشونت‏بار با مردم و استفاده از سلاح عليه آنان جلوگيري كند و نگذارد افراد بيشتري جان خود را از دست دهند. بي‏شك برخورد قهرآميز با مردم به حل بحران كمك نخواهد كرد و جدايي و تفرقه را افزايش خواهد داد.

3. از دولتمردان و نيروهاي نظامي و امنيتي بحرين مي‏خواهيم دست خود را به خون هموطنان و هم‏كيشان خود آلوده نكنند و عقوبت دنيوي و اخروي را براي خود نخرند.

4. تمامي گروه‏هاي سياسي بحرين را به گفت‌وگو و مذاكره دعوت نموده، مؤكداً خواستار عدم خشونت يا انسداد سياسي در اين كشور هستيم.

5. دخالت نظامي يا سركوبگرانه كشورهاي خارجي را محكوم كرده، همه همسايگان بحرين و نيز قدرت‏هاي جهاني را از مداخله در امور داخلي بحرين برحذر مي داريم.

6. از سازمان‏هاي حقوق بشري مي‏خواهيم با فشار به دولتمردان بحرين، مانع از تضييع بيشتر حقوق مردم اين كشور شوند. همچنين از فعالان درماني و بهداشتي جهان تقاضا داريم كه به كمك مردم مظلوم و آسيب‏ديده اين كشور بشتابند.

مجمع جهاني اهل بيت (ع) ضمن محكوميت دوباره حوادث بحرين، مطئمن است كه مردم بحرين – از مذاهب مختلف – خود قادر به تأمين امنيت كشورشان و برقراري مردم‏سالاري واقعي در آن هستند؛ و با صبر و توكل بر خداوند در اين راه پيروز خواهند شد.

مجمع جهاني اهل بيت (ع)».

تاكنون در اعتراضات مردمي بحرين دست‌كم چهار نفر كشته و صدها نفر مجروح شده‌اند.
انتهاي پيام/.++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286862
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها