عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: بخشنده ترین شما پس از من کسی است که دانشی بیاموزد آنگاه دانش خود را بپراکند. میزان الحکمه

بيانيه مجمع جهاني اهل بيت (ع) درباره اتفاقات بحرين

بيانيه مجمع جهاني اهل بيت (ع) درباره اتفاقات بحرين
جمعه 29 بهمن 1389  12:59 ب.ظ

89/11/29 - 12:10
شماره:8911290320
بيانيه مجمع جهاني اهل بيت (ع) درباره اتفاقات بحرين

خبرگزاري فارس: مجمع جهاني اهل‌بيت (ع) با اشاره به اعتراض آرام مردم بحرين و برخورد شديد نيروهاي امنيتي اين كشور و كشته شدن 4بحريني، اين حادثه را محكوم كرد و از دولت اين كشور خواست به خواسته‌هاي مردم توجه كند.

به گزارش فارس، مجمع جهاني اهل بيت عليهم‌السلام، در بيانيه‌اي درباره اتفاقات بحرين و خروش مردم اين كشور عليه نظامي پادشاهي اين كشور، كشتار مردم را توسط دولت بحرين محكوم كرد.

پايگاه خبري-تحليلي اهل‌بيت عليهم‌السلام با انتشار اين بيانيه اعلام كرد كه «در پي حمله شديد به تجمعات مسالمت‏آميز مردم شريف بحرين و شهادت عده‏اي از مردم اين كشور، مجمع جهاني اهل‏بيت (ع) بيانيه مهمي صادر كرد» كه متن كامل آن به شرح زير است:

« بسم الله الرحمن الرحيم
( ولا تحسَبَنَّ اللّهَ غافلاً عَمَّا يَعمَلُ الظَّالمُونَ إِنَّما يُؤخِّرُهُم ليَوم تشخَصُ فيه الأبصار )

در شرايطي كه امواج بيداري اسلامي و عدالت‏خواهي، كشورهاي منطقه را فرا گرفته است و پس از آنكه ملت هاي تونس و مصر توانستند با برگزاري راهپيمايي و تجمعات، ديكتاتوري هاي وابسته به غرب را سرنگون كنند، مردم كشورهاي ديگر اسلامي نيز براي احقاق حقوق از دست‏رفته خود آغاز به برگزاري تجمعات كردند كه حق طبيعي هر شهروند در كشورهاي آزاد و دموكراتيك است.


اين موج آزادي‏خواهي اينك به ساحل بحرين رسيده است؛ با اين تفاوت كه مردم بحرين بر خلاف مردم مصر به دنبال سرنگوني نظام حاكم بر كشور خود نبودند، بلكه با برگزاري راهپيمايي‏هاي كاملاً مسالمت‌آميز، درخواست داشتند برنامه اصلاحاتي كه از چند سال پيش از سوي هيأت حاكمه وعده داده شده است انجام پذيرد.

اما در كمال تعجب و تأسف، مطالبات مسالمت‏آميز مردم شريف بحرين با بدترين وجه ممكن پاسخ داده شد. شهادت دو تن از جوانان اين كشور در روزهاي گذشته و سپس حمله وحشيانه به متحصنان ميدان اللؤلؤه، موجب حيرت جهانيان و نگراني شديد علاقمندان به سرنوشت كشور و مردم بحرين شد.

با توجه به عمق اين فاجعه، مجمع جهاني اهل‏بيت(ع) به عنوان يك نهاد بين‏المللي و غيردولتي كه صدها تن از نخبگان پيرو اهل‏بيت(ع) در آن عضويت دارند، توجه جهانيان را به نكات زير جلب مي‏نمايد:

1. سال‏هاست كه كشورهاي غربي دم از دموكراسي، حقوق بشر و آزادي مي‏زنند و از اين مفاهيم انساني، حربه‏اي براي سركوب آزاديخواهان واقعي ساخته‏اند. اينان حال بايد پاسخ دهند كه اگر واقعا به دنبال حقوق ملت‏ها هستند چرا با عملكردهاي اينگونه‏ي دولت‏هاي حامي خود مقابله نمي‏كنند؟

2. از پادشاه بحرين مجدانه مي‏خواهيم كه با درايت، منطق و بر اساس شرع و قانون با مطالبات ملي برخورد كند و از رويارويي خشونت‏بار با مردم و استفاده از سلاح عليه آنان جلوگيري كند و نگذارد افراد بيشتري جان خود را از دست دهند. بي‏شك برخورد قهرآميز با مردم به حل بحران كمك نخواهد كرد و جدايي و تفرقه را افزايش خواهد داد.

3. از دولتمردان و نيروهاي نظامي و امنيتي بحرين مي‏خواهيم دست خود را به خون هموطنان و هم‏كيشان خود آلوده نكنند و عقوبت دنيوي و اخروي را براي خود نخرند.

4. تمامي گروه‏هاي سياسي بحرين را به گفت‌وگو و مذاكره دعوت نموده، مؤكداً خواستار عدم خشونت يا انسداد سياسي در اين كشور هستيم.

5. دخالت نظامي يا سركوبگرانه كشورهاي خارجي را محكوم كرده، همه همسايگان بحرين و نيز قدرت‏هاي جهاني را از مداخله در امور داخلي بحرين برحذر مي داريم.

6. از سازمان‏هاي حقوق بشري مي‏خواهيم با فشار به دولتمردان بحرين، مانع از تضييع بيشتر حقوق مردم اين كشور شوند. همچنين از فعالان درماني و بهداشتي جهان تقاضا داريم كه به كمك مردم مظلوم و آسيب‏ديده اين كشور بشتابند.

مجمع جهاني اهل بيت (ع) ضمن محكوميت دوباره حوادث بحرين، مطئمن است كه مردم بحرين – از مذاهب مختلف – خود قادر به تأمين امنيت كشورشان و برقراري مردم‏سالاري واقعي در آن هستند؛ و با صبر و توكل بر خداوند در اين راه پيروز خواهند شد.

مجمع جهاني اهل بيت (ع)».

تاكنون در اعتراضات مردمي بحرين دست‌كم چهار نفر كشته و صدها نفر مجروح شده‌اند.
انتهاي پيام/.++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 250472
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها