عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

بزرگ‌ترين مانور تخصصي برق در استان سمنان اجرا شد‌

بزرگ‌ترين مانور تخصصي برق در استان سمنان اجرا شد‌
جمعه 29 بهمن 1389  01:01 ب.ظ

با رمز «يا رسول‌الله (ص)»؛
بزرگ‌ترين مانور تخصصي برق در استان سمنان اجرا شد‌

خبرگزاري فارس: بزرگ‌ترين مانور تخصصي برق در استان سمنان با رمز «يا رسول‌الله (ص)» اجرا شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از گرمسار، صبح امروز به منظور آمادگي و مقابله با حوادث غيرمترقبه، بزرگ‌ترين مانور تخصصي برق با عنوان «مانور وحدت» در استان سمنان و در منطقه شه‌سفيد گرمسار برگزار شد.
در مراسم افتتاحيه اين مانور كه با حضور علي‌اكبر جلالي پدر توسعه فرهنگي فناوري اطلاعات در ايران و مدير اتاق فكر مديريت بحران تهران، مديركل مديريت بحران استانداري سمنان، فرمانده پليس انتظامي راهور استان، فرماندار و تني چند از مسئولان شهرستان گرمسار برگزار شد.
بزرگ‌ترين مانور تخصصي برق در استان سمنان كه با سناريوي طوفان فرضي و با مشاركت شركت‌هاي توزيع برق نواحي تهران و مازندران به عنوان معين و با استعداد 11 گروه عملياتي و 400 نفر ساعت كار به اجرا درآمد.
در مدت كمتر از پنج ساعت همه اقدامات فني شامل احداث، بهينه‌سازي و بازسازي 2 هزار متر شبكه، نصب42 اصله پايه برق، 35 دستگاه پايه و سرچراغ روشنايي معابر، شش دستگاه برق‌گير، 9 دستگاه كات اوت، چهار دستگاه ترانسفورماتور توزيع و دو دستگاه تابلوي 400 و 250 آمپري نصب و يا جابه‌جا شده‌اند.
اين مانور تخصصي و فني به لحاظ گستردگي براي نخستين بار در سطح شبكه‌هاي توزيع برق استان سمنان انجام شد.
اين مانور با همكاري ستاد مديريت بحران استانداري سمنان، سپاه، نيروي انتظامي، هلال‌احمر، راه و ترابري، اورژانس، بهداشت، فرمانداري و تعدادي از دستگاه‌هاي اجرايي شهرستان گرمسار همراه بوده است.
اين مانور با صرف اعتباري به مبلغ يك ميليارد ريال به اجرا درآمده است.
مديرعامل شركت توزيع برق استان سمنان در اين مراسم گفت: مديريت در حالت بحران، تجربه مستمر كار در صنعت برق است.
سيدمحمد موسوي‌زاده با بيان اينكه حوادث قابل پيش‌بيني نيست، افزود: انجام اينگونه مانورها موجب آمادگي بيشتر براي كاركنان صنعت برق استان سمنان در برابر بلايا و حوادث به شمار مي‌رود.
وي تصريح كرد: اجراي اين نمونه فعاليت‌ها، آمادگي و انسجام بيش از پيش را به همراه داشته و مشاركت بين‌بخشي دستگاه‌هاي اجرايي و هم‌افزايي نيروهاي عملياتي را به همراه خواهد داشت.
انتهاي پيام/م20/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها