عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

پارلمان اروپا قطعنامه ضدروسي تصويب كرد

پارلمان اروپا قطعنامه ضدروسي تصويب كرد
جمعه 29 بهمن 1389  01:01 ب.ظ

89/11/29 - 12:25
شماره:8911290119
با انتقاد از عدم استقلال سيستم قضايي
پارلمان اروپا قطعنامه ضدروسي تصويب كرد

خبرگزاري فارس: پارلمان اروپا با تصويب قطعنامه‌اي ضد روسي از عدم استقلال سيستم قضايي در روسيه، حاكميت نداشتن قوانين و عدم رعايت حقوق بشر در اين كشور بشدت انتقاد كرد.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه «كامرسانت»، پارلمان اروپا روز پنجشنبه قطعنامه‌اي تصويب كرد كه در آن بشدت از عدم رعايت قوانين و حقوق بشر در روسيه و وابستگي سيستم قضايي به قدرت حاكمه در اين كشور انتقاد شده است.

اين سند در نتيجه مباحثات مربوط به حاكميت قانون در روسيه مورد تصويب قرار گرفت كه از 15 فوريه در حال بررسي بود.

در اين سند آمده است: روند جريانات قضايي در روسيه طي سال‌هاي اخير نشان داده است كه سيستم قضايي در اين كشور مستقل عمل نكرده و قانون بر اين روند حاكم نيست.

در اين قطعنامه نسبت به راي دادگاه در مورد پرونده «خودوركوفسكي-لبيديف» (متهمين اصلي در پرونده قضايي شركت نفتي يوكاس) ابراز نگراني شده و از بي نتيجه ماندن تحقيقات مربوط به قتل "آنا پولتكوفسكي "، "ناتاليا استيمروآ "، آناستازيا بارووآ " و "سرگئي ماگنيتسكي " روزنامه نگاران مستقل روسي بشدت انتقاد شده است.

در اين قطعنامه همچنين دستگيري مخالفان سياسي، از جمله "بوريس نمتسوف " و طرفدارانش در تاريخ 31 دسامبر سال 2010 را اقدامي در مغاير با اصل آزادي بيان دانسته و اين اقدامات غيرقابل قبول ارزيابي شده است.

"آندري كليموف " نائب رئيس كميته امور بين الملل دوماي دولتي روسيه در واكنش به تصويب اين قطعنامه، اين اقدام پارلمان اروپا را تكرار دوباره دخالت در امور داخلي روسيه ارزيابي كرد و ابراز تعجب كرده است كه چرا اعضاي پارلمان اروپا بعد از گذشت چند ماه به اين مسائل واكنش نشان دادند كه گوياي اهداف سياسي خاص پشت پرده چنين قطعنامه ضد روسي است.

انتهاي پيام/ص

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها