عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

گازرساني به چاهك در اولويت برنامه‌هاي مسئولان قرار گيرد‌

گازرساني به چاهك در اولويت برنامه‌هاي مسئولان قرار گيرد‌
جمعه 29 بهمن 1389  01:01 ب.ظ

نماينده مردم خاتم در مجلس:
گازرساني به چاهك در اولويت برنامه‌هاي مسئولان قرار گيرد‌

خبرگزاري فارس: نماينده مردم خاتم در مجلس گفت: گازرساني به چاهك بايد در اولويت برنامه‌هاي مسئولان قرار گيرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از يزد، كاظم فرهمند صبح امروز در جمع مردم دهستان چاهك اظهار داشت: مسائل و مشكلات اين دهستان بايد بررسي شود و با توجه به اعتقاد دولت مبني بر عدالت اجتماعي و توجه ويژه به مناطق محروم، در سريع‌ترين زمان ممكن برطرف شود.
وي با قدرداني از حضور مسئولان حاضر در اين جمع و گلايه از عدم حضور مسئولان آب منطقه‌اي يزد، منابع طبيعي و آب و فاضلاب روستايي بيان داشت: بيشترين مشكلات مردم چاهك در بخش كشاورزي بوده و فعاليت‌هاي اين مسئولان نيز مرتبط با امور كشاورزي است.
فرهمند بر توجه بيش از پيش مسئولان به بخش كشاورزي تاكيد كرد و افزود: شغل اصلي مردم روستاها كشاورزي بوده بنابراين توجه به اين بخش از ضرورت‌ها است.
وي با بيان اينكه از سوي مجلس در بخش كشاورزي تصميمات خوبي اتخاذ شده است، بيان داشت: افزايش اعتبار خشكسالي و صندوق بيمه و تصويب قوانين بهره‌وري در كشاورزي و دامپروري و منابع طبيعي، از جمله تصميماتي است كه گام‌هاي مثبتي در حمايت از بخش كشاورزي به شمار مي‌روند.
فرهمند همچنين با اشاره به اختصاص اعتبار براي اجراي طرح‌هاي آبياري تحت فشار و مصوبات دولت در سفر به يزد عنوان كرد: بخش كشاورزي به صورت پررنگ‌تري ديده شده است.
در اين جلسه كه بنا به دعوت نماينده مردم در مجلس و با حضور كشاورزان و ساكنان اين دهستان تشكيل شده است، مسئولان بنياد مسكن، امور اراضي، شركت گاز استان يزد، فرماندار، بخشدار و مدير جهاد كشاورزي نيز حضور داشتند.
در اين جلسه مشكلات عمده اين دهستان از جمله بالا بودن هزينه كارشناسي زمين‌هاي واگذار شده توسط بنياد مسكن، عدم توجه به واگذاري اراضي در مناطق حساس از جمله كف رودخانه و ايجاد سد معبر بر رودخانه، عدم قبول قولنامه‌هاي اراضي به عنوان وثيقه بانكي در بانك‌ها و عدم آغاز طرح گازرساني به چاهك و ... مطرح شد.
مردم چاهك همچنين از ديگر مشكلات خود به عدم وجود طرح‌هاي اشتغال‌زا در منطقه، جاري شدن سيل و تخريب اراضي زراعتي، باغ‌ها، پل‌ها و منازل مسكوني و ضرورت بررسي خسارات، عدم اجراي طرح هادي و ...اشاره كردند.
تجهيز چاه مجتمع دامپروري، تمديد وام‌هاي كشاورزي، تامين كود شيميايي براي استفاده در باغات، توجه به جاده‌هاي بين مزارع، ارتقاي دهستان چاهك به بخش، احداث سيل بند روستاي چالمه و .... نيز از جمله درخواست‌هاي مردم چاهك از نماينده خود در مجلس بود.
همچنين در اين جلسه، مشكل كمبود سهميه سوخت و كمبود پزشك عمومي نيز به عنوان برخي از مطالبات مردمي مطرح شد.
در اين جلسه همچنين مقرر شد؛ گازرساني به چاهك در اولويت شركت گاز قرار گيرد و خسارات وارده از طريق سيل نيز ظرف دو هفته توسط دستگاه‌هاي مربوطه بررسي و پيگيري شود.
برآورد و اعلام ميزان خسارت ناشي از سيل در مزارع زير پوشش بيمه در دو هفته نيز از ديگر تصميمات اين جلسه بود.
انتهاي پيام/م10/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها