عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

يك ميليون مسافر از راه‌آهن شرق جابه‌جا شده‌اند

يك ميليون مسافر از راه‌آهن شرق جابه‌جا شده‌اند
جمعه 29 بهمن 1389  01:01 ب.ظ

مديركل راه‌آهن شرق:
يك ميليون مسافر از راه‌آهن شرق جابه‌جا شده‌اند

خبرگزاري فارس: مديركل راه‌آهن شرق با اشاره پيشرفت قابل توجه راه‌آهن شرق گفت: در طول سال جاري بيش از يك ميليون مسافر در مسيرهاي راه‌آهن شرق جابه‌جا شده‌اند.

محمد پورفخري بهابادي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در طبس با بيان اينكه راه‌آهن شرق چه در زمينه جابجايي مسافر و چه در زمينه حمل بار روز به روز داراي رشد قابل توجهي است، اظهار داشت: ميزان بار ناخالص حمل شده به ‌وسيله راه‌آهن شرق در سال جاري، 2 ميليارد و 750 ميليون تن كيلومتر است كه در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته كه 2 ميليارد و 224 ميليون تن كيلومتر بار ناخالص بوده است، از رشد 19 درصدي برخوردار است.
وي خاطرنشان كرد: در سال جاري همچنين يك ميليارد و 480 ميليون تن كيلومتر بار خالص نيز حمل شده كه اين رقم نسبت به يك ميليارد و 231 ميليون تن كيلومتر بار خالص حمل شده در مدت مشابه سال گذشته، داراي 17 درصد رشد است.
مديركل راه‌آهن شرق در زمينه ميزان جابجايي مسافر نيز يادآور شد: در سال جاري بالغ بر يك ميليون مسافر در محور راه‌آهن شرق جابجا شده‌اند كه در مقايسه با 920 هزار نفر جابه جا شده در همين بازه زماني در سال گذشته از 9 درصد رشد برخوردار است.
وي همچنين از ثبت ركوردي منحصر به ‌فرد در ميزان واگن‌هاي بارگيري شده در راه‌آهن شرق خبر داد و عنوان كرد: ميزان سنگ‌آهن بارگيري شده در ايستگاه‌هاي رباط پشت بادام و خواف، سيمان در ايستگاه تربت‌حيدريه و زغال‌سنگ در پروده طبس، در 25 روز ابتدايي ماه جاري، از هزار و 600 واگن گذر كرده كه پيش‌بيني مي‌شود اين ميزان تا پايان ماه به 2 هزار واگن نيز برسد.
پورفخري بهابادي خاطرنشان كرد: اين در حالي است كه تعداد كل واگن‌هاي بارگيري شده در طول ماه گذشته هزار و 500 واگن بوده كه در واقع اين افزايش قابل توجه، يك ركورد در تاريخ اين اداره‌كل است.
وي اظهار اميدواري كرد: روند رشد موجود در اداره كل راه‌آهن شرق در زمينه حمل بار و جابجايي مسافر در آينده نيز همچنان و حتي با سرعت بيشتري ادامه يابد.
انتهاي پيام/خ20/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها