عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: خداوند از شنونده قرآن سختی‎های دنیا را برمی‌دارد و از قاریی آن گرفتاری‎های آخرت را. وسائل الشیعه ج2 ص831

تلاش گيتس براي جلوگيري از سقوط دولت بحرين

تلاش گيتس براي جلوگيري از سقوط دولت بحرين
جمعه 29 بهمن 1389  01:01 ب.ظ

89/11/29 - 12:27
شماره:8911290234
تلاش گيتس براي جلوگيري از سقوط دولت بحرين

خبرگزاري فارس: وزير دفاع آمريكا كه از سقوط دولت بحرين به شدت نگران است تلاش كرد تا بتواند دولت اين كشور را وادار كند تا به خواسته‌هاي مردم خويش اهميت دهند.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري رويترز، "رابرت گيتس " در اظهاراتي به منظور حمايت از دولت بحرين و جلوگيري از سقوط دولت اين كشور تصريح كرد: دولت بحرين بايد اقدامي انجام دهد و هرچه سريعتر بايد اين اقدام صورت گيرد. اگر "حسني مبارك " اولين سخنراني خود را ارائه مي‌داد، همان سخنراني كه در آن شركت مجدد در انتخابات رياست‌جمهوري مصر در ماه سپتامبر را رد كرد و در آن متعهد شد تغييراتي را در دولت به وجود آورد و متعهد شد اصلاحاتي در قانون اساسي ايجاد كند، و اگر در اين سخنراني را هفته‌هاي قبل‌تر از آن انجام مي‌داد، هنوز هم رئيس‌جمهور مصر بود.

بر اساس اين گزارش، اكثر كشورهاي خليج فارس براي مدتهاي بسيار طولاني از همپيمانان آمريكا بوده‌اند كه از اين ميان مي‌توان به كشورهايي چون عربستان سعودي، كويت و ديگر كشورهاي امير نشين و بحرين اشاره كرد اما واشنگتن كه براي مدتهاي بسيار طولاني از رژيم‌هاي سركوبگر عربي، هم‌اكنون سياست خود را بر برابر شدن و هماهنگ شدن با خشونت‌هاي مردمي هماهنگ و تنظيم كرده است.

گيتس ادامه داد: روساي جمهور آمريكا براي تغييرات اعمال فشار مي‌كردند و واقعيت اين است كه من فكر مي‌كنم كه آمريكا به طور مداوم در ابتدا به صورت پنهاني و سپس آشكارا سالهاست كه رژيم‌هاي عربي را ترغيب كرده است تا اصلاحات سياسي و اقتصادي ايجاد كند.

پنتاگون اعلام كرد كه گيتس روز گذشته در خصوص وضعيت بحرين با "شيخ سلمان بن حامد آل خليفه " وليعهد بحرين به صورت تلفني گفت‌وگو كرد اما جزئياتي از اين مكالمه تلفني فاش نكرد.

سناتور "جان كري " رئيس دموكرات كميته روابط خارجه سنا نيز واكنش خشونت‌بار دولت بحرين به اعتراضات اين كشور را محكوم كرد و گفت: استفاده از گاز اشك‌آور، باتون عليه معترضيني كه به آرامي اعتراض مي‌كنند در واقع بدترين نوع پاسخ به تظاهرات آرام است.

انتهاي پيام/ص

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 263892
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها