عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

قيام 29 بهمن ريشه‌هاي ديني انقلاب اسلامي را متجلي كرد‌

قيام 29 بهمن ريشه‌هاي ديني انقلاب اسلامي را متجلي كرد‌
جمعه 29 بهمن 1389  01:01 ب.ظ

استاندار آذربايجان شرقي:
قيام 29 بهمن ريشه‌هاي ديني انقلاب اسلامي را متجلي كرد‌

خبرگزاري فارس: استاندار آذربايجان شرقي گفت: قيام 29 بهمن 56 مردم تبريز ريشه‌هاي ديني انقلاب اسلامي را متجلي كرد و نقش دين را در حركت‌هاي مردمي نشان داد.

احمد عليرضا بيگي امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در تبريز ماهيت قيام 29 بهمن تبريز را برخواسته از اسلام و روحانيت عنوان كرد.
بيگي با بيان اينكه انقلاب اسلامي فارغ از ديانت نقطه اتكايي ندارد، اظهار داشت:‌ اگر قرار باشد مبنايي فارغ از ديانت براي انقلاب اسلامي ايران قائل شد، موضوع قابل اتكايي مشاهده نمي‌شود.
وي گفت: ميان تبريز و قم ارتباط ديرينه وجود داشته و مردم تبريز نسبت به بزرگداشت شهداي 19 دي حساسيت خاصي داشته و در صحنه حاضر شدند.
اين مسئول با اشاره به ريشه‌هاي تاريخي و ديني قيام 29 بهمن تبريز تأكيد كرد: با مراجعه به تاريخ مشروطه و قيام مردم تبريز عليه استبداد متوجه مي‌شويم كه تمام رهبران قيام مشروطه روحاني بودند.
استاندار آذربايجان شرقي خاطرنشان كرد:‌ مردم تبريز با رهبري روحانيت دست به قيام زدند و اين مسئله در تاريخ منعكس است. روحانيت مبارز تبريز با رهبري امام راحل محوري‌ترين نقش را در قيام 29 بهمن تبريز داشته است.
بيگي تصريح كرد: در واقع قيام 29 بهمن تبريز ريشه‌هاي ديني انقلاب اسلامي را متجلي كرد و نقش دين را در حركت‌هاي مردمي نشان داد. در ادامه انقلاب اسلامي و مقاطع مختلف انقلاب پايه‌هاي معنوي انقلاب بيشتر نمود پيدا كرد.
وي يادآور شد: رمز ماندگاري انقلاب اسلامي نيز در پايبندي به ريشه‌هاي ديني و اعتقادات مذهبي است و بايد از اين دستاوردها حفاظت كرد.
قيام 29 بهمن سال 1356 دومين حركت گسترده اسلامي و مردمي است كه متعاقب قيام خونين 19 دي مردم قم در شهر قهرمان‌پرور تبريز صورت گرفت كه با دخالت پهلوي، خشم و انزجار مردم تبريز به جوش آمده و افتخار قيامي انقلابي بر پيشاني اين شهر ولايتمدار حك شد و اين حركت راه امت اسلامي را به راه خونيني كه در بيش روي داشت، پيوند داد و لحظاتي را به دنبال آورد كه از آن خورشيد حيات‌آفرين انقلاب اسلامي آغاز به درخشش كرد.
انتهاي پيام/ن20/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها