عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

رعايت قانون 70 درصد تصادفات را كاهش مي‌دهد‌

رعايت قانون 70 درصد تصادفات را كاهش مي‌دهد‌
جمعه 29 بهمن 1389  01:01 ب.ظ

وزير دادگستري:
رعايت قانون 70 درصد تصادفات را كاهش مي‌دهد‌

خبرگزاري فارس: وزير دادگستري گفت: با توجه به اينكه عناصر اصلي تصادفات نيروي انساني است، اگر قانون به درستي توسط رانندگان رعايت شود 70 درصد تصادف‌ها كاهش مي‌يابد.

به گزارش خبرگزاري فارس از بوشهر، سيد مرتضي بختياري در آيين آزادي شماري از زندانيان جرايم غيرعمد در بوشهر اظهار داشت: دولت اقدام خوبي كرده تا در سفرهاي استاني زمينه آزاد شدن زندانيان جرائم غيرعمد فراهم شود.
وي ادامه داد: دولت دهم توجه به همه بخش‌ها را در دستور كار خود قرار داده و اين اقدام در سفرهاي استاني نيز از سياست‌ها و اقدامات شايسته دولت است.
بختياري خطاب به زندانياني كه زمينه آزاد شدن آنان فراهم شده افزود: شما علاوه بر اينكه خودتان بايد با رعايت قانون مراقبت كنيد تا دوباره گرفتار نشويد بايد با شفاف سازي تبعات حبس، زمينه آگاهي ديگر اقشار جامعه را نيز براي اهتمام به قانون فراهم كنيد.
وزير دادگستري يادآور شد: سالانه 25 هزار تصادف منجر به فوت و 300 هزار نفر نيز از محل تصادفات درون و برون شهري صدمه مي‌بينند كه اين امر زيبنده نيست.
اين مسئول اضافه كرد: پس از اصلاح قانون بيمه در سال 87 شمار زندانيان ناشي از تصادف كاهش يافته و اگر اين قانون بيشتر جدي گرفته شود در آينده فردي به خاطر ديه در زندان نخواهيم داشت.
وي گفت: با توجه به اينكه عناصر اصلي تصادفات نيروي انساني است اگر قانون به درستي توسط رانندگان رعايت شود 70 درصد تصادف‌ها كاهش مي‌يابد.
بختياري عنوان كرد: در سفرهاي استاني مبلغي از بدهكاري زندانيان غير عمد از طريق نهاد رياست جمهوري تأمين و با مشاركت ستاد ديه استان‌ها، كميته امداد و خيرين زمينه بازگشت آنان به كانون خانواده فراهم مي‌شود.
وزير دادگستري بيان داشت: بالا بودن شمار تصادف در جامعه موجب شده تا ايران رده خوبي در مورد تصادف در جهان نداشته باشد.
اين مسئول ابراز داشت: از بركات سفرهاي استاني فراهم شدن زمينه آزاد كردن تعدادي زندانياني است كه بدهكارند، ولي بزه كار نيستند.
وي در پايان يادآور شد: با توجه به اينكه احترام به قانون تكليف شرعي است در صورت نهادينه شدن اين فرهنگ در جامعه بسياري از جرايم و تخلفات در جامعه ايجاد نمي‌شود.
انتهاي پيام/ن20/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها