عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

فتنه‌گران كف روي آب‌ هستند‌

فتنه‌گران كف روي آب‌ هستند‌
جمعه 29 بهمن 1389  01:02 ب.ظ

سرلشكر سليماني؛
فتنه‌گران كف روي آب‌ هستند‌

خبرگزاري فارس: فرمانده نيروي قدس سپاه گفت: تعداد اندكي فتنه‌گر كه در مقابل ميليون‌ها نفر به اين انقلاب خيانت كردند به تعبير مقام معظم رهبري در مقابل اقيانوس مردم مانند كف روي آب بي‌ارزش هستند.

به گزارش خبرگزاري فارس از كرمان، سردار سرلشگر قاسم سليماني شامگاه پنج‌شنبه در همايش بازكاوي شخصيت عارف شهيد محمدحسين يوسف‌الهي اظهار داشت: آغاز اين طرح كه در سالروز عمليات والفجر هشت به وقوع پيوست، يك حركت و واكاوي جديد در شخصيت‌شناسي شهداي گرانقدر اسلام است.
سليماني تصريح كرد: اميدواريم اين طرح آرام‌آرام در شهرستان‌ها و شهرها و روستاها اجرا شود، همان ‌گونه كه هر ماه يادواره شهدا در شهرستان‌ها برگزار مي‌شود.
وي افزود: ما عمليات‌هاي برون‌مرزي فراواني در زمان جنگ داشته‌ايم كه در ريشه‌كن كردن دشمن بسيار مؤثر بوده و يكي از مهم‌ترين آنها عمليات والفجر هشت است.
فرمانده لشكر 41 ثارالله در دفاع مقدس با اشاره به عوامل دخيل در اهميت عمليات والفجر هشت خاطرنشان كرد: اين عمليات به عوامل جغرافيايي، سياسي، اقتصادي و ارزش نظامي بستگي داشت.
سليماني بيان داشت: از نظر جغرافيايي شبه جزيره فاو اشراف به خليج‌ فارس داشت و بام خليج‌ فارس محسوب مي‌شد و عموم تحركات و حملات دشمن در اين حوالي و محدود به همين منطقه بود.
وي با اشاره به سوق‌الجيشي بودن منطقه فاو گفت: از نظر سياسي فاو نقطه الحاق عراق به كويت و عربستان بود و همچنين نقطه اتصال اين كشور به خليج ‌فارس محسوب مي‌شد.
فرمانده نيروي قدس سپاه تصريح كرد: اين نخستين عمليات آبي نبود، بلكه قبل از آن عمليات‌هاي خيبر و بدر انجام شده بود و يك عمليات تخصصي با برنامه‌ريزي دقيق و حساب شده صورت گرفت.
سليماني اظهار داشت: بحث طراحي اين عمليات در محدوده لشگر 41 ثارالله از ابتدا با توجه به توان نظامي دشمن با شك و نااميدي همراه بود، اما با رسالتي كه بر عهده رزمندگان اسلام قرار داشت و توكل بي‌نظير آنان به پيروزي عظيمي دست يافت.
وي افزود: عمليات والفجر هشت هرچند كه با نگراني‌هاي بسياري در ابتدا همراه بود، اما پيروزي بسيار مهمي بعد از خيبر و بدر به شمار مي‌رفت و سرآغازي براي پيروزي‌ عمليات‌هاي كربلاي يك، چهار و پنج بود.
فرمانده لشكر 41 ثرالله در دفاع مقدس خاطرنشان كرد: اين همايش براي بررسي و واكاوي شخصيت يكي از قله‌هاي نوراني لشگر ثارالله برگزار شده است كه مهم‌ترين قدم تأثيرگذار در اين راستا بوده است.
سليماني بيان داشت: ميزان مشاركت در قرائت كتاب نخل سوخته شهيد يوسف‌الهي نشان‌دهنده عمق شخصيت و معرفت اين شهيد و نياز اساسي جامعه به چنين راهنماياني است.
وي گفت: شخصيت اين شهيد فقط در جبهه شكل نگرفته است و خميرمايه و جوهر آن در خانواده به وجود آمده است و در جبهه بروز پيدا كرد و اگر جبهه نبود، اين شخصيت قابليت بروز نداشت.
سليماني افزود: دفاع مقدس جدا از بركات بسيار وسيع و مفصلي كه داشت، با گذشت 21 سال از پايان جنگ وضعيت كشور چه در بعد داخلي و چه در بعد خارجي قابل قياس با گذشته نيست.
وي تصريح كرد: دفاع مقدس يك معيار حقيقي از واقعه عاشورا و تأثير آن به ميزان تأثير عاشورا و دفاع ما تجسم كربلاست و هيچ مشابهي براي آن در دنيا وجود ندارد.
وي افزود: اگر كربلا واقع نمي‌شد، شخصيت بارز حضرت عباس (ع) بروز پيدا نمي‌كرد و هيچ حادثه‌اي مانند كربلا قادر نبود، شخصيت حضرت زينب (س) را چنان كه هست، به مردم بشناساند.
سليماني اظهار داشت: به همين ترتيب دفاع مقدس كه نشأت گرفته از قيام عاشورا بود، سبب بروز جوهره و شخصيت جوانان و نوجوانان ما شد و اكنون نه تنها راهي بسته و محدود نيست، بلكه تا هميشه مفتوح و نامحدود است و سن و صنف نمي‌شناسد.
سليماني بيان داشت: امروز با توجه به فاصله‌اي كه از شهدا گرفته‌ايم، هم فرصت فكر كردن و مرور گذشته را يافته‌ايم و هم عطش مردم و نياز جامعه ما را به سمت شخصيت‌شناسي هرچه بيشتر اين شهدا سوق مي‌دهد.
وي با اشاره به اينكه اين شخصيت از دو بعد اخلاقي و عرفاني، تربيتي و مديريتي قابل بررسي است، گفت: شهيد يوسف‌الهي در 6 عمليات والفجر يك، سه، چهار، هشت، خيبر و بدر نقش بسيار اساسي و راهبردي داشته‌ است.
فرمانده لشكر ثارالله در دفاع مقدس بيان داشت: شهيد يوسف‌الهي يك بسيجي داوطلب بوده است و پس از طي مراحلي مسئوليت اداره اطلاعات لشگر ثارالله را به عهده گرفت و نقش عملياتي و اجرايي ايشان در اين لشگر منجر به موفقيت‌هاي فرواني شده است.
سليماني تصريح كرد: در بعد عرفاني در وجود اين شهيد بزرگوار غوغاي معرفتي موج مي‌زد و با وجود 24 سال سن اين همه عرفان و معرفت وي نياز به جلسات و بررسي‌هاي فراوان دارد و در بيان اشعار عرفاني حالت ذكر داشت كه نشان از عظمت روح لطيف او بوده است.
وي افزود: قبل از عمليات خيبر و بدر در منطقه شلمچه عملياتي انجام گرفت كه ايشان بسيار مراقبت مي‌كردند كه لو نرود و با توجه به اينكه خط شلمچه، به دليل نوار آبي خطي متروكه و فعال نبود، ايشان براي شناسايي به آن جا رفتند.
فرمانده نيروي قدس سپاه تصريح كرد: چند شب پيايي شناسايي صورت گرفت تا اينكه اكبر موسايي و حسين صادقي ناپديد شده و برنگشتند و با توجه به اهميت عمليات اسارت آنها اين عمليات را به مخاطره مي‌انداخت كه سبب نگراني ايشان را فراهم ساخت.
سليماني بيان داشت: پس از گذشت چند روز بي‌اطلاعي ايشان عنوان كردند كه من در عالم خواب ديدم كه موسايي به من گفت « نگران نباشيد، ما شهيد شديم» و پيش‌بيني كرد كه در 12 تا 13 روز آينده جنازه‌ ايشان پيدا مي‌شود.
وي گفت: در روز دوازدهم در طول دژي كه آب‌گرفتگي داشت و از هر سو به سمت خطوط دشمن مي‌رفت، به لطف الهي در همان نقطه عزيمت خود پيدا شدند كه اين پيش‌بيني نشان از عرفان والاي ايشان دارد كه به چنين جايگاه و عظمت رفيعي رسيده است.
سليماني با اشاره به اينكه كسي كه در عمليات‌ها تفسير قرآن و نهج‌البلاغه را باب كرد، شهيد يوسف‌الهي بود، افزود: اين مسئله منشا بروز شخصيت او شد، همان‌گونه كه در پيش‌بيني‌هاي وي در مورد عمليات والفجر هشت آمده است كه حضرت زينب (س) به من فرمودند، « ما در اين عمليات پيروز مي‌شويم ».
سليماني تصريح كرد: اين شهيد وجود و ظاهر و باطنش عبد به معناي حقيقي بوده كه سبب عظمت اين شخصيت شده است و ما نيز با انس به قرآن و نهج‌البلاغه و معارف ديني و عمل كردن به آنها مي‌توانيم راهشان را ادامه دهيم.
وي افزود: اگر فرض كنيم كه لشگر ثارالله يك سلسله رشته‌كوه بود، داراي قله‌هايي است كه تجهيزات، توان و عوامل و نيروي انساني در رأس اين قله‌ها قرار داشت.
فرمانده لشكر ثارالله در دفاع مقدس خاطرنشان كرد: مسئله اصلي در دنيا هوشمند كردن تجهيزات جنگي است كه مدرنترين آن جنگ 33 روزه لبنان و اوج هنر و غرور تكنولوژي و خودنمايي قدرت با ابزار جنگي پيشرفته در مقابل يك سازمان كوچك و فقير با تجهيزات ابتدايي نظامي قرار داشت كه با شكست مواجه شد.
سليماني بيان داشت: همان‌گونه كه ما ساعت‌ها محو تصويري زيبا مي‌شويم، جنگ نيز يك تصوير زيبا بود كه همه را در مقابل خود متوقف مي‌كرد و آن قله‌هاي جاذب كه اساس ماندگاري جنگ و پيروزي بر مبناي آنها بود و منشا تحول بودند، شهداي گرانقدر اسلام هستند.
وي گفت: استان كرمان جاي باليدن دارد، زيرا كه داراي قله‌هاي عظيمي است كه لشگر ثارالله تنها قطره‌اي از اين اقيانوس معرفت است.
سليماني با توجه به بعد مديريتي شخصيت شهيد يوسف‌الهي افزود: حسين فقط حسين نبود، بلكه حسين‌ساز بود و اصحاب او همانند اصحاب امام حسين (ع) و شخصيت‌هايي تربيت شده توسط او كه هر كدام به تنهايي يك حسين بزرگ و يك دنيا معرفت بودند.
وي تصريح كرد: اگر ده‌ها جلسه مانند اين فقط براي شهداي اطلاعات لشگر ثارالله برگزار كنيم، كم است و تربيت حسين موجب شد كه سنگر اطلاعات و عمليات در تاريخ دفاع مقدس ماندگار شود.
سليماني افزود: حسين‌آقا لفظ معمول جبهه بود كه نشان از هيبت و عظمت روح بلند وي بوده است و در كتاب وي به بخش لمس نشده شخصيت وي كمتر اشاره شده است.
وي خاطرنشان كرد: اگر به دقت بررسي كنيم، متوجه مي‌شويم كه در همه وصيتنامه شهدا دو مسئله مورد ارزيابي قرار گرفته است و بيش از 90 درصد از شهدا به آن اشاره داشته‌اند كه يكي ولايت فقيه و ديگري جمهوري اسلامي است و اين دو ثقل عظيم همانند ثقلين رسول‌الله هستند.
سليماني بيان داشت: در تاريخ يك هزار و 400 ساله، اسلام تقريبا بيش از يك هزار و 300 سال آن در دنيا حكومت داشت و تا ابتداي جنگ جهاني اول و فروپاشي عثماني هيچ حكومت صليبي حاكم نبود، اما پس از آن واقعه تمام كشورهاي اسلامي زير سيطره صليبيان قرار گرفت.
وي گفت: نخستين كشوري كه از سلطه آنها خارج شد، ايران بود كه وجهه مستقلي با جمهوري اسلامي پيدا كرد كه نشان از درايت و هوشمندي معمار كبير انقلاب اسلامي داشت.
فرمانده نيروي قدس سپاه با اشاره به اينكه بيانات مهم امام راحل هميشه در مشكلات و ضعف‌ها زده مي‌شد، اظهار داشت: با توجه به فرمايش مقام معظم رهبري كه در وصف شخصيت والاي امام راحل فرمودند، «ما بعد از معصوم (ع) شخصيتي همانند امام راحل نداريم» كه اين تعريف متوجه بيان و معرفت ايشان است.
سليماني تصريح كرد: امام راحل در زمان اوج فساد و فتنه حكومت‌ها فرمودند، « اين قرن، قرن غلبه اسلام است كه اسلام همه كاخ‌هاي مستكبران را در هم مي‌شكند»، همان ‌گونه كه امروز نشانه‌هاي آن را در تظاهرات كشورهاي خاورميانه بر عليه ديكتاتوران را مي‌بينيم.
وي افزود: ايران با خارج شدن از زير يوغ صليبي‌ها ارزش واقعي خود را بازيافته است، همان ‌طور كه در مذاكرات پنج به علاوه يك شاهد اقتدار ايران و شكست ذلت‌بار سران اقتصادي دنيا هستيم.
فرمانده لشكر ثارالله در دفاع مقدس با اشاره به اينكه جمهوري اسلامي ميراث امام راحل است، خاطرنشان كرد: اين تعداد اندك كه در مقابل ميليون‌ها نفر كه در سراسر كشور به اين مملكت و آرمان‌هاي امام و انقلاب خيانت كردند به تعبير مقام معظم رهبري در مقابل اقيانوس مردم مانند كف روي آب بي‌ارزش هستند.
برجسته‌تر و حكيم‌تر از مقام معظم رهبري كه وصي امام راحل و سكانداري اين امت را برعهده دارند، سراغ نداريم و وظيفه همگي حفظ حريم ولايت فقيه و جمهوري اسلامي در جهان اسلام است.
در پايان اين همايش حاضران با تكبير و شعار عليه فتنه‌گران حوادث اخير را محكوم كردند.
انتهاي پيام/غ10/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها