عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

نخستين كنسرت موسيقي جوان در قاين برگزار شد

نخستين كنسرت موسيقي جوان در قاين برگزار شد
جمعه 29 بهمن 1389  01:02 ب.ظ

نخستين كنسرت موسيقي جوان در قاين برگزار شد

خبرگزاري فارس: مراسم افتتاحيه نخستين كنسرت موسيقي جوان استان با حضور جمعي از مسئولان در قاين برگزار شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از قاين، رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي قاين‌ در اين مراسم اظهار داشت: اگر با ديدگاهي كه بعضي از جوامع و فرهنگ‌ها درمورد موسيقي دارند، با اين هنر برخورد كنيم و هدف آن را ايجاد طرب در شنونده و تهيه محيطي براي اجراي حركات موزون بدانيم، با داشتن اين پيش‌داوري نمي‌توانيم رأي مثبتي به موسيقي و آموزش همه‌گير آن بدهيم.
محمدعلي اكراميان تصريح كرد: تصور مي‌شود كه هنر موسيقي از هزاران سال قبل از تاريخ جايگاه خود را در زندگي روزمره مردمان يافته باشد.
وي افزود: به اين صورت كه ابتدا موسيقي به صورت آوازهاي دسته‌جمعي به هنگام كار اجرا مي‌شده و ابزارهاي كار با ايجاد نواهاي ضربي سازهاي ابتدايي‌ را تشكيل مي‌داده‌اند.
وي گفت: امروزه موسيقي كه به صورت آميزه‌اي از علم، فن و هنر درآمده است وظيفه سنگين‌تري را نسبت به قبل بر عهده دارد و بديهي‌ترين عملكرد آن، انتقال احساسات است.
رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي قاين ادامه داد: موسيقي‌دان هنرمند مي‌تواند به كمك مصالحي كه در اختيار دارد، احساس خود را يا هر حس ديگري را كه مدنظر دارد به شنونده انتقال دهد.
اكراميان تصريح كرد: با دو كاري كه موسيقي انجام مي‌دهد از جمله انتقال احساسات و پيام‌ها مي‌توان موسيقي را به عنوان زباني بين‌المللي مورد استفاده قرار داد.
وي يادآور شد: در اين جشنواره بيش از 50 نفر در بخش تك نوازي و بيش از هفت گروه در بخش گروه‌نوازي شركت كرده‌اند.
رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي قاين افزود: اين شركت كننده‌ها از شهرهاي بيرجند، فردوس، قاين، سرايان، سربيشه و نهبندان هستند.
انتهاي پيام/غ20/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها