عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

نخستين كنسرت موسيقي جوان در قاين برگزار شد

نخستين كنسرت موسيقي جوان در قاين برگزار شد
جمعه 29 بهمن 1389  01:02 ب.ظ

نخستين كنسرت موسيقي جوان در قاين برگزار شد

خبرگزاري فارس: مراسم افتتاحيه نخستين كنسرت موسيقي جوان استان با حضور جمعي از مسئولان در قاين برگزار شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از قاين، رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي قاين‌ در اين مراسم اظهار داشت: اگر با ديدگاهي كه بعضي از جوامع و فرهنگ‌ها درمورد موسيقي دارند، با اين هنر برخورد كنيم و هدف آن را ايجاد طرب در شنونده و تهيه محيطي براي اجراي حركات موزون بدانيم، با داشتن اين پيش‌داوري نمي‌توانيم رأي مثبتي به موسيقي و آموزش همه‌گير آن بدهيم.
محمدعلي اكراميان تصريح كرد: تصور مي‌شود كه هنر موسيقي از هزاران سال قبل از تاريخ جايگاه خود را در زندگي روزمره مردمان يافته باشد.
وي افزود: به اين صورت كه ابتدا موسيقي به صورت آوازهاي دسته‌جمعي به هنگام كار اجرا مي‌شده و ابزارهاي كار با ايجاد نواهاي ضربي سازهاي ابتدايي‌ را تشكيل مي‌داده‌اند.
وي گفت: امروزه موسيقي كه به صورت آميزه‌اي از علم، فن و هنر درآمده است وظيفه سنگين‌تري را نسبت به قبل بر عهده دارد و بديهي‌ترين عملكرد آن، انتقال احساسات است.
رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي قاين ادامه داد: موسيقي‌دان هنرمند مي‌تواند به كمك مصالحي كه در اختيار دارد، احساس خود را يا هر حس ديگري را كه مدنظر دارد به شنونده انتقال دهد.
اكراميان تصريح كرد: با دو كاري كه موسيقي انجام مي‌دهد از جمله انتقال احساسات و پيام‌ها مي‌توان موسيقي را به عنوان زباني بين‌المللي مورد استفاده قرار داد.
وي يادآور شد: در اين جشنواره بيش از 50 نفر در بخش تك نوازي و بيش از هفت گروه در بخش گروه‌نوازي شركت كرده‌اند.
رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي قاين افزود: اين شركت كننده‌ها از شهرهاي بيرجند، فردوس، قاين، سرايان، سربيشه و نهبندان هستند.
انتهاي پيام/غ20/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها